Dzisiaj jest poniedziałek, 23 września 2019 r., 266 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Sitarski
[FOTO] Ponad 200 osób w IX Biegu Szlakiem Króla Zygmunta Starego
Dodał: KamZap, 01-06-2019 16:41, odsłon: 1787
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Marcin Głodek z Dęblina na dystansie 5 kilometrów i Łukasz Więckowski z Warki na 10 km – to zwycięzcy rozegranego w sobotę IX Biegu Szlakiem Króla Zygmunta Starego. W tegorocznej edycji wystartowało 112 osób. Patronem medialnym imprezy była redakcja Kozienice24.

Tradycyjnie zawodnicy rozpoczęli swoją przeprawę z bramy Ośrodka Rekreacji i Turystyki. Bieg odbył się na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Trasa wiodła od Jeziora Kozienickiego, przez ulicę Jeziorną, Maciejowicką, Parkową, do parku i z powrotem. Na dłuższym dystansie sportowcy musieli pokonać dwie pętle. Chętnych do tego nie brakowało. Dłuższą trasę pokonało 101 osób, krótszą - 111.

Byli najszybsi

Na pokonanie krótszej trasy wystarczyło niecałe 17,5 minuty. W tym roku całe podium na tym dystansie się wymieniło. Pierwszy na mecie zameldował się Marcin Głodek (17:29), za nim Łukasz Pochylski (17:48) z Radomia i Olek Artur (18:14) z Ryk. Zawodnikiem z Kozienic, który najszybciej przebiegł 5 km był Kamil Gmiński, który pokonał tę odległość w 18 minut i 47 sekund. W zeszłym roku zdobył drugie miejsce, a w tym uplasował się na 6.

 

Najlepsza z pań, Oliwia Petrykowska (22:16) była 20 w ogóle. Kolejne były Aneta Przychodzień (28 - 23:27) z BBL Kozienice i Amelia Słomka (37 – 24:30).

 

W porównaniu do zeszłego roku na podium dłuższego dystansu też nastąpiły zmiany.  Triumfował Łukasz Więckowski z Warki (34:56) przed Pawłem Grochmalem (35:39) z Lublina i Rafałem Osińskim (36:01) z Radomia.

 

Jeśli chodzi o kategorię kobiet na tym dystansie to możemy być dumni z naszej zawodniczki z Kozienic Beaty Maj. W stosunku do poprzedniego roku poprawiła ona swój wynik o ponad minutę i dobiegła na metę jako pierwsza po 44 minutach i 47 sekundach. W ogóle była 27. Pokonała w ten sposób Żanetę Michalską (35 – 46:44) z Rembertowa, która była najszybszą kobietą w ósmej edycji biegu. Trzecią kobietą na mecie była Agnieszka Brogowicz-Stępniewska (47:01). Natomiast najszybciej wśród kozieniczan 10 km przebiegł Grzegorz Sobczyk (10 - 38:37).

Pełne wyniki można znaleźć na www.czasnachip.pl w zakładce Wyniki.

 


W biegu na 10 km pierwszy na mecie zameldował się Łukasz Więckowski po 34 minutach i 56 sekundach od startu.

 


Najszybszym zawodnikiem z Kozienic na dystansie 10 km był Grzegorz Sobczyk z numerem 003, który dobiegł na metę dziesiąty.   

 

 

Wśród zawodników znalazł się burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski.  

 


Dzień był gorący, dlatego przed bramą Ośrodka Rekreacji i Turystyki rozstawiono kurtynę wodną gdzie można było się schłodzić po wyczerpującym biegu.

 

Pomimo, że tego dnia dominującą dyscypliną były biegi to znalazło się również coś dla tych, którzy wolą bardziej statyczne dyscypliny. Na terenie ośrodka znajdował się bowiem kącik szachowy gdzie można było zagrać w królewską grę z Henrykiem Motyką. Na chętnych czekały upominki.

 

Na mecie zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i wodę. Po posiłku spotkali się w amfiteatrze, gdzie najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody.


Patronat medialny nad biegiem jak zawsze sprawowały Kozienice24.pl


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Energetyczna Dycha z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Była to już siódma edycja...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Długość przeprawy wraz z drogami dojazdowymi będzie wynosić około 1,5 kilometra. Szacowany koszt inwestyc...
Biblioteka Publiczna zaprasza 26 września o godzinie 11 do Mediateki na otwarcie wystawy o Sue Ryder,...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook