Dzisiaj jest niedziela, 20 października 2019 r., 293 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Pierwszaki z PSP 1 już po ślubowaniu. Dostali też odblaskowe wyprawki
Dodał: MariuszBasaj, 20-10-2017 12:50, odsłon: 3849
fot. Mariusz Basaj
fot. Mariusz Basaj

To był ważny dzień dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach, a zwłaszcza dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców. W piątek maluchy złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów placówki. Tuż po akademii wzięły udział w prelekcji o bezpieczeństwie na drodze i otrzymały odblaski od przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

Uroczysta akademia rozpoczęła się o godz. 10:00 w małej sali gimnastycznej. Wszystkich przybyłych przywitała dyrektor szkoły Maria Sampolińska. - To ważna uroczystość dla całej szkoły - podkreślała. Przy takim święcie nie mogło zabraknąć licznie przybyłych gości, a zwłaszcza rodziców i dziadków maluchów. Obecni byli także Dyrektor Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Robert Boryczka, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Dariusz Piątek czy radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak.

 

Bohaterami piątkowych uroczystości byli oczywiście pierwszoklasiści z klas IA, IB, IC, których wychowawcami są kolejno: Lidia Szymańska, Anna Wróbel oraz Wiesława Gola. Maluchy przygotowały na ten dzień szereg wierszyków i piosenek, które pokazali swoim bliskim i kolegom ze starszych klas. Był też "test" na znajomość symboli narodowych, a także zasad bezpieczeństwa w szkole czy w drodze do niej. Zaraz po nim uczniowie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektor Marię Sampolińską i wicedyrektor Danutę Jakóbiak. Otrzymali też upominki - książeczki ufundowane przez Radę Rodziców oraz legitymacje szkolne.

 

Nie zabrakło wielu ciepłych słów i gratulacji od przybyłych gości. - W murach tej szkoły spędzicie więcej lat niż obecnie macie. Po latach będzie miło wracać wspomnieniami do tego miejsca, będziecie chcieli spotykać się z ludźmi, których tu właśnie poznajecie - mówił Robert Boryczka, dodając: - Życzę wam wielu sukcesów (...) Żebyście mogli kiedyś powiedzieć, że wynieśliście stąd wiedzę, która w życiu dorosłym pozwoli wam spełnić wasze oczekiwania.

 


Pasowanie na ucznia przy użyciu tradycyjnego ołówka to dla maluchów wielkie emocje.

 


Frekwencja dopisała. Rodzice i dziadkowie przyszli podziwiać swoich najbliższych.

 

Ważna lekcja nie tylko dla uczniów

 

Zaraz po zakończeniu akademii uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze. Samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z WORD-ami prowadzi kampanię "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". W ramach akcji maluchy i ich rodzice mogli zapoznać się z ciekawym filmem edukacyjnym, była też pełna treści prezentacja oraz pytania do najmłodszych.

 

Dyrektor radomskiego WORD-u Dariusz Piątek podkreślał fakt, że dzieci iż mają odblaski, bardzo rzadko je noszą. - Niestety często traktowane są jako gadżet - mówił. Apelował też do rodziców o używanie fotelików samochodowych do transportu swoich pociech.

 

Na zakończenie goście wręczyli wszystkim pierwszoklasistom specjalne wyprawki, czyli komplety różnego rodzaju odblasków.

 


Dariusz Piątek zadawał pytania pierwszakom na tematy związane z bezpieczeństwem.

 

Wszystkie pierwszaki otrzymały zestawy odblasków. 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.UMWM/ wicemarszałek Rafał Rajkowski i wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz
Dzięki wsparciu samorządu województwa w regionie radomskim powstanie 19 pracowni informatycznych i...
Fot. Martyna Kasjaniuk
Sobota na kozienickim stadionie powinna być bardzo ciekawa. W najciekawszym pojedynku 12 kolejki Campeon....
Paweł Susid, Bez Tytułu (To była dobra książka), 2003, ołówek, akryl, papier
W piątek 18 października, o godzinie 18.00 w Elektrowni odbędzie wernisaż wystawy Pawła Susida zatytułowa...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/Enea
Setki mieszkańców Kozienic odwiedziły zorganizowany przez lokalny samorząd piknik elektromobilnośc...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook