Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020 r., 59 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Andrzej Jung ponownie starostą. Znamy także nowych: wicestarostę, przewodniczącego rady, wiceprzewodniczących i zarząd powiatu
Dodał: KamZap, 19-11-2018 23:34, odsłon: 5990
Nowa rada powiatu kozienickiego Fot. A©Arpass
Nowa rada powiatu kozienickiego Fot. A©Arpass

Dzisiaj w starostwie w Kozienicach radni rady powiatu złożyli ślubowania. Później odbyła się pierwsza sesja rady nowej kadencji. W jej czasie wybrano: starostę - Andrzeja Junga, wicestarostę - Józefa Grzegorza Małaśnickiego, przewodniczącego rady - Włodzimierza Stysiaka oraz wiceprzewodniczących - Mirosława Górkę i Małgorzatę Bebelską, a także pozostałych członków zarządu powiatu -  Marka Kucharskiego, Małgorzatę Siekut i Waldemara Banasia.

Nowa rada i przewodniczący

Na początku przewodniczący powiatowej komisji wyborczej w Kozienicach Janusz Maciąg wręczył nowym radnym zaświadczenia o wyborze. Życzył on wszystkim owocnej pracy, mądrych decyzji i satysfakcji na koniec kadencji.

Po odebraniu zaświadczeń radni złożyli ślubowanie w kolejności alfabetycznej. TUTAJ znajdziecie pełny skład nowej rady.

 

Po ślubowaniu nowa rada przystąpiła do pracy. Przed wyborem przewodniczącego, sesji miał przewodniczyć najstarszy spośród radnych. W tym wypadku powinna to być Lidia Ligorowska, która jednak zrezygnowała z objęcia tej funkcji, a zamiast niej objął ją Waldemar Witkowski – drugi w kolejności do tego uprawniony. Pod jego przewodnictwem radni zajęli się wyborem przewodniczącego rady powiatu. Andrzej Jung zaproponował dotychczasowego przewodniczącego Włodzimierza Stysiaka, który wyraził zgodę i była to jedyna kandydatura.

Przeprowadzeniem głosowania niejawnego zajęła się specjalnie powołana do tego komisja skrutacyjna w składzie: Marcin Zmitrowicz – przewodniczący, Emanuel Zawodni - sekretarz oraz Grzegorz Sotowski i Waldemar Banaś – członkowie komisji.

W głosowaniu na przewodniczącego rady powiatu przeprowadzonym przez komisję, 12 radnych było za Włodzimierzem Stysiakiem, a 7 przeciw. Uchwałę powołującą Włodzimierza Stysiaka na przewodniczącego radni przyjęli jednogłośnie.

 

Słowa ślubowania radnych powiatu kozienickiego.

 

 

Włodzimierz Stysiak ponownie będzie przewodniczył obradom rady powiatu.

 

Wiceprzewodniczący

 

Włodzimierz Stysiak po objęciu funkcji przewodniczącego rady powiatu zaproponował rozszerzenie porządku dzisiejszych obrad o wybór: wiceprzewodniczącego, starosty, wicestarosty i zarządu powiatu. Za jego propozycją pięciu radnych było przeciw.

 

Ponadto Włodzimierz Stysiak zaproponował powołanie dwóch wiceprzewodniczących rady powiatu tłumacząc, że ma ułatwić to kontakt z mieszkańcami i obecność na uroczystościach organizowanych w powiecie. Radny Zbigniew Sitkowski pytał czy rzeczywiście istnieje potrzeba powoływania dwóch przewodniczących, a także ile interesantów przychodzi do przewodniczących w trakcie ich dyżurów oraz na ilu uroczystościach w ciągu roku bywają. W odpowiedzi nie padły jednak żadne konkretne liczby, natomiast Włodzimierz Stysiak uważał, że wprowadzenie dodatkowych dyżurów może przełożyć się na zwiększenie liczby petentów.

W trakcie głosowania nad uchwałą wprowadzającą dodatkowego przewodniczącego rady, siedmiu radnych było przeciw. Na funkcję wiceprzewodniczących Stysiak zaproponował dotychczasowego wiceprzewodniczącego Mirosława Górkę, a także Małgorzatę Bebelską. Komisja skrutacyjna w tym samym składzie co wcześniej przeprowadziła głosowanie. Za Mirosławem Górką głosowało 14 radnych, a 5 było przeciw, natomiast za Małgorzatą Bebelską było 12 radych, a przeciw 7.

Za wprowadzeniem uchwały powołującą nowych wiceprzewodniczących 3 radnych głosowało przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

 

 

Mirosław Górka i Małgorzata Bebelska zostali wiceprzewodniczącymi rady powiatu.

 

Starosta

Następnie radni przystąpili do wyboru starosty. Włodzimierz Stysiak zaproponował dotychczasowego starostę Andrzeja Junga, z kolei Lidia Ligorowska wskazała Zbigniewa Sitkowskiego.


Przed głosowanie radni mogli zadawać pytania kandydatom. Grażyna Ziółek pytała Andrzeja Junga o to jak zamierza pokryć straty szpitala za 2018 rok w sytuacji kiedy w pierwszym półroczu wyniosły one już około 5 milionów złotych. Jerzy Śmiech wymienił problemy kadrowe szpitala i zaniedbania jakie według niego popełniło starostwo w tej kwestii. Z kolei Stanisław Orzechowski pytał Andrzeja Junga o to czy Jarosław Pawlik w dalszym ciągu będzie dyrektorem szpitala.

W odpowiedzi Andrzeja Junga usłyszeliśmy, że w sprawie szpitala należy przede wszystkim postawić na dialog. Ponadto według niego pomóc szpitalowi może zmiana jego formy prawnej na spółkę. Nie zgodził się z tym Zbigniew Sitkowski twierdząc, że co najwyżej może to dać szpitalowi dodatkowy rok lub półtora, jednak problem zadłużenia nie zostanie rozwiązany.

Andrzej Jung mówił również o małym zainteresowaniu stanowiskiem dyrektora kozienickiego szpitala. W poprzednim konkursie miało to być tylko jedno zgłoszenie – obecnego dyrektora.

W głosowaniu przeprowadzonym przez komisję skrutacyjną w tym samym składzie co poprzednio za Andrzejem Jungiem było 12 radnych, a 4 przeciw. Do urny wrzucono dwa głosy nieważne, a w głosowaniu nie brał udział Krzysztof Wolski.

Uchwała powołująca Andrzeja Junga na starostę powiatu kozienickiego została przyjęta przy 5 głosach wstrzymujących.

 


Po wyborze Andrzej Jung podziękował wszystkim, którzy na niego głosowali, a pozostałych radnych zaprosił do współpracy w czasie rozpoczętej właśnie kadencji rady powiatu.

 

Wicestarosta

Zgodnie ze swoimi kompetencjami nowo powołany starosta Andrzej Jung wskazał swojego kandydata na wicestarostę. Jego wybór padł na Józefa Grzegorza Małaśnickiego – dotychczasowego wójta Głowaczowa.

Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Marcin Zmitrowicz – przewodniczący, Tomasz Trela – sekretarz oraz Emanuel Zawodnik i Waldemar Banaś – członkowie komisji. Na Józefa Grzegorza Małaśnickiego zagłosowało 13 radnych, a 5 było przeciw. Uchwała powołująca wicestarostę powiatu została przyjęta przy jednym głosie wstrzymującym.

 

 

Józef Grzegorz Małaśnicki będzie pełnił funkcję wicestarosty.


Zarząd

Na końcu przyszedł czas na powołanie pozostałych trzech członków zarządu powiatu. Starosta zaproponował do niego: Marka Kucharskiego, Małgorzatę Siekut i Waldemara Banasia.

Komisja skrutacyjna w niezmienionym składzie przeprowadziła głosowanie. Marek Kucharski uzyskał 13 głosów za, 3 przeciw, a jeden głos był nieważny. W tym głosowaniu oprócz Krzysztofa Wolskiego nie uczestniczyła także Lidia Ligorowska. Małgorzata Siekut uzyskała 15 głosów za i 2 przeciw. Natomiast na Waldemara Banasia zagłosowało 13 radnych, 3 było przeciw, a jeden głos był nieważny.

Uchwała powołująca nowy zarząd została przyjęta przy jednym głosie wstrzymującym.   

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
No i będzie pod górkę z miastem.
20-11-2018, 08:44:29
+ 13
0
odpowiedz
Ciekawe kto będzie przewodniczącym rady miejskiej - pewnie jak zwykle pan Mariusz Ściema.
20-11-2018, 12:01:32
+ 7
- 2
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Ubiegający się o drugą kadencję prezydent Andrzej Duda odwiedził dzisiaj (28 lutego) Kozienice. Prezydent...
Prezydenta RP Andrzej Duda z wizytą w Kozienicach. Spotkanie z mieszkańcami odbywa się w Hali Sportowej K...
fot.Enea
Enea Wytwarzanie zaprasza do Domu Wypoczynkowego „Świetlik” położonego w przepięknej nadmorsk...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek przed budynkiem Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach odbyła się prezentacja sz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook