Dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020 r., 187 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Baśniowy Dzień Otwarty w PSP nr 4 w Kozienicach
Dodał: KamZap, 22-03-2019 17:37, odsłon: 3127
Fot. P.Nowak/PSP4
Fot. P.Nowak/PSP4

W czwartek 21 marca Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach otworzyła drzwi przed przyszłymi uczniami klasy pierwszej i ich rodzicami.

Licznie zgromadzeni goście mieli okazję uczestniczenia w wiosennym pokazie mody, który otworzyła Natalia Chałdaś piosenką zespołu Skaldowie pt. „Wiosna”. Podczas pokazu zaprezentowane były, wytworzone podczas warsztatów plastycznych, nakrycia głowy i biżuteria. Inspiracją była flora i fauna, a także zjawiska atmosferyczne, które towarzyszą nam wiosną. Prace pokazały ogromny potencjał i kreatywność, zarówno dzieci, jak i rodziców. Projekt przygotowały nauczycielki klas 1a i 1c wraz z rodzicami i uczniami.

 

Piękną choreografię do piosenki „My trzy tęcze” zaprezentowały dzieci uczęszczające do świetlicy pod kierunkiem wychowawczyni klasy 1b i wychowawcy świetlicy. Dopełnieniem tańca były kolorowe stroje i niespodzianka w postaci „deszczu” balonów.

 

Po części artystycznej dyrektor szkoły Tomasz Trela zaprosił rodziców na spotkanie, podczas którego przedstawił bogatą ofertę edukacyjną placówki. - Oprócz kompetentnej kadry pedagogicznej, bardzo dobrych warunków czy przyjaznej atmosfery staramy się wsłuchiwać w głosy uczniów i ich rodziców, aby na bieżąco doskonalić pracę szkoły we wszystkich aspektach – mówił dyrektor. - Ponadto współpracujemy z wieloma klubami sportowymi takimi jak: Energia Kozienice, MGKSO Hamer Kozienice, KKS Kozienice czy Czarni Radom. To, co ważne z punktu widzenia rodzica, to fakt, że drzwi pedagoga, wychowawców i przede wszystkim dyrektora zawsze i dla każdego są otwarte – dodał.

 

Baśniowy świat za murami szkoły

 

Przyszli pierwszoklasiści podzieleni na grupy rozpoczęli zwiedzanie szkoły. Ich przewodnikami byli uczniowie klasy 8a. Dzieci wyruszyły w świat baśni pełen niespodzianek przygotowanych przez uczniów i nauczycieli placówki. W ramach prezentacji szkoły odbyły się zabawy edukacyjne z Jasiem i Małgosią. W scenerii bajkowego domku z pierników przyszli pierwszoklasiści mieli okazję malować postaci z bajki, rozwiązywać proste zadania matematyczne, czy brać udział w zabawach zręcznościowych. Dużą atrakcją było wspólne rozwiązywanie quizów i zgadywanek z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz śpiewanie piosenek z dziecięcych teledysków. Na koniec każdy uczestnik został poczęstowany lukrowanym piernikiem z chatki Baby Jagi.

 

W Krainie Smerfów dzieci pokonywały tor przeszkód złożony z kilku ścieżek sensorycznych stymulujących zmysły, wyobraźnię dotykową i wpływających na prawidłowe poznawanie świata. Uczniowie klasy IV i V przebrani za Smerfy pomagali uczestnikom w wykonywaniu zadań.

 

Do wspólnej zabawy zaprosiła także Myszka Mickey wraz ze swoimi przyjaciółmi: Minnie, Goofy i Pluto. Dzieci rozwiązywały quizy oraz sprawdzały swoją wiedzę dotyczącą znajomości bajek.

 

Na gości czekała także Królewna Śnieżka wraz z krasnoludkami. Dzieci z zachwytem śledziły losy bohaterów baśni i czynnie uczestniczyły w przedstawieniu, podczas którego towarzyszyły im niezapomniane emocje.

 


 

Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych cieszyło się malowanie twarzy, dzięki czemu, każdy choć na chwilę mógł zmienić się w ulubionego bohatera bajki. Na zakończenie „Dni Otwartych” nie zabrakło pląsów i zabaw przy muzyce, również w suchym basenie.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot.Urząd Gminy Garbatka - Letnisko
Od 3 lipca nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska na terenie Gminnego Ośrodka Wypocz...
Fot. Facebook - Policja Kozienice
Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewni...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności szpital w Kozienicach realizuje obecnie świadczen...
Fot. Facebook - Kortez
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook