Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020 r., 59 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Dni Otwarte w szkołach. Co czekało na kandydatów w kozienickiej 'czwórce'?
Dodał: KamZap, 20-03-2018 15:02, odsłon: 2259
fot. P.Nowak
fot. P.Nowak

Drzwi Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach były otwarca dla potencjalnych kandydatów przez dwa dni. W tym czasie na młodych gości czekał cały szerego najróżniejszych atrakcji, które musiały zrobić na nich duże wrażenie.

5 marca w PSP 4 odbył się Dzień Otwarty dla trzecioklasistów - przyszłych uczniów klasy czwartej pod hasłem "Wszyscy lubimy czytać książeczki", które prowadziły uczennice klasy drugiej gimnazjum.

 

W części artystycznej czwartoklasiści zaprezentowali swoim przyszłym kolegom przedstawienie o kapryśnej Królewnie, która nie umiała znaleźć sobie żadnego zajęcia. Dużą pomoc okazał jej Król, który zainspirował Królewnę książkami. Od tej pory wszyscy w królestwie polubili czytanie książeczek. Potem formacja taneczna, składająca się z uczniów klas siódmych i drugich gimnazjum pokazała układ choreograficzny do znanych utworów muzycznych. Piękną piosenkę z filmu „Vaiana Skarb Oceanu” zaśpiewała Natalia Chałdaś. Były również zagadki i nagrody za bardzo dobrą znajomość literatury dziecięcej.

 

Zgodnie z hasłem promującym czytelnictwo nasza szkoła tego wieczoru zamieniła się w Krainę Książek. Uczniowie przebrani za postacie literackie jak ludzik LEGO, Bella z "Pięknej i Bestii", Elza z "Krainy Lodu", Pipi oraz Harry Potter oprowadzali naszych gości po Komnatach Bajek. W każdym miejscu w interesujący sposób przedstawiono metody pracy z małymi dziećmi w naszej szkole. Ludzik z klocków LEGO bardzo zaprzyjaźnił się z matematyką oraz cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i wszyscy chętnie się z nim fotografowali. Wraz z Bellą trzecioklasiści rozwiązywali ortograficzne krzyżówki i słuchali opowieści o Czerwonym Kapturku w języku niemieckim. Harry Potter przeniósł gości w dawne czasy, wraz z nim zwiedzali pracownię historyczną, zobaczyli tworzenie modeli oraz już gotowe projekty wykonane na zajęciach kółka modelarskiego, a także byli świadkami bitwy rycerzy w zbrojach.

Ponadto na gości czekały takie atrakcje jak bańki mydlane, malowanie twarzy czy własnoręcznie przygotowane zakładki do książek. Pipi pokazała dzieciom ciekawy sposób na naukę angielskiego. Dzieci poprzez zabawę w memory poznawali słówka w języku angielskim. Następnie Elza i Królowa Śniegu wraz z chochlikami zaprosiła przyszłych uczniów do Krainy Przyrody. W krótkim przedstawieniu dzieci zobaczyły jak ze znanych składników można tworzyć nowe substancje.

 


 

W sali gimnastycznej uczniowie PSP 4 wraz z przybyłymi dziećmi zatańczyli bardzo energetyczny taniec. Podczas oprowadzania dyrektor Tomasz Trela opowiadał rodzicom o atutach szkoły i odpowiadał na ich pytania.  Na koniec wszyscy razem zatańczyli skoczny taniec "Hey, Boy”.

 

Natomiast tydzień później, czyli 12 marca w programie artystycznym znalazło się przedstawienie w wykonaniu uczniów klas pierwszych „Spotkanie z wiosną”, które opowiadało o poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Scenografia w połączeniu z kostiumami, piosenkami i tańcem wywołała wśród publiczności duże zainteresowanie i gromkie brawa.

 

Następnie młodzież gimnazjalna oprowadziła przedszkolaków po szkole w poszukiwaniu innych pór roku. W jednej z sal dzieci spotkały lato, gdzie bawiły się liczbami, literami i puzzlami. Dalej wędrując po szkole wstąpiły do świetlicy, gdzie spotkały jesień. Wykorzystując naturalne tworzywo przyrodnicze, przyszłe pierwszaki ćwiczyły rzuty do celu. W sali, która przybrała szatę zimową, dzieci uczyły się piosenki z bajki „Kraina Lodu”. Potem przyszli uczniowie poszukiwali symboli wiosny oraz rozwiązywali zagadki.

 Ciekawą atrakcją były zabawy rytmiczno-ruchowe, połączone z elementami tańca, które odbyły się na małej sali gimnastycznej. Na korytarzu szkolnym uczniowie klasy trzeciej gimnazjum zorganizowali ,,studio wizażu”, gdzie nasi młodsi koledzy zamieniali się w zwierzaczki i różne postacie bajkowe. Duże zainteresowanie wzbudziło zamykanie w kapsułach mydlanych. Na pożegnanie dzieci otrzymały wiosenne bukieciki, lizaki i cukierki.

 

Weronika BieniekSkontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Ubiegający się o drugą kadencję prezydent Andrzej Duda odwiedził dzisiaj (28 lutego) Kozienice. Prezydent...
Prezydenta RP Andrzej Duda z wizytą w Kozienicach. Spotkanie z mieszkańcami odbywa się w Hali Sportowej K...
fot.Enea
Enea Wytwarzanie zaprasza do Domu Wypoczynkowego „Świetlik” położonego w przepięknej nadmorsk...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek przed budynkiem Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach odbyła się prezentacja sz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook