Dzisiaj jest sobota, 04 kwietnia 2020 r., 95 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Kozieniccy gimnazjaliści szkolą się na dziennikarzy
Dodał: MariuszBasaj, 04-10-2016 09:08, odsłon: 3257
7/9 warsztatowego składu :)
7/9 warsztatowego składu :)

Są młodzi, zdolni, ambitni i ciekawi świata. Właśnie rozpoczęli warsztaty z dziennikarstwa prasowego w Kozienickim Domu Kultury. Dla większości z nich to pierwsze kroki w kierunku trudnego, ale ekscytującego świata mediów, a stawiają je pod okiem redakcji Kozienice24.pl.

W poniedziałek rozpoczął się kolejny semestr warsztatów prowadzonych przez naszą redakcję, a zajęcia cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie uczęszcza na nie dziewięć osób, a grupę tworzą zarówno słuchacze poprzedniej edycji, którzy kontynuują naukę, jak i debiutanci.

 

Część z nich ma już za sobą pierwsze publikacje medialne, zarówno na łamach Magazynu Kulturalnego KDK, jak i Kozienice24.pl. Znają podstawy warsztatu i z każdym tygodniem poprawiają swój własny; inni dopiero zaczynają zdobywać tę wiedzę. Mają potencjał, który warto wykorzystać.

 

- Pierwsze efekty widać naprawdę szybko. Wystarczy zwrócić uwagę młodzieży na kilka podstawowych kwestii, których stosowanie sprawia, że teksty czyta się przyjemniej. Uczymy ich np. jak wzbogacać teksty o istotne cytaty, jakich sformułowań unikać, jak budować artykuły, by nie było w nich rzeczy zbędnych i nieistotnych dla czytelnika. Do tego dochodzą kwestie choćby zbierania czy selekcjonowania informacji. - mówi Mariusz Basaj, prowadzący zajęcia.

 

Na warsztaty uczęszczają obecnie uczniowie z trzech szkół: Roksana Banaś, Weronika Bieniek i Paweł Słowiński z PG nr 1, Maja Zdonkiewicz, Oliwia Banaszek, Jeremi Budniak, Kamil Jeżak i Wanesa Nowakowska z PG nr 2 oraz Zuzanna Mazur z PG im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisku. Jak sami przyznają lubią pisanie i chcą się w tym sprawdzić, część z nich zajmuje się także fotografią, co daje im kolejne możliwości.

 

Od redakcji:

Uczestnicy warsztatów to osoby pomysłowe i pełne energii, którą warto dobrze spożytkować, choćby w szkołach. Uważamy, że ta młodzież jest w stanie dużo pomóc np. przy relacjonowaniu wydarzeń szkolnych i współtworzeniu stron czy gazetek poszczególnych placówek. Warto dać im szansę. To pomoże im się rozwijać, a szkołom promować w mediach. Na Kozienice24.pl jest miejsce na ich publikacje.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. www.gniewoszow.pl
Jak poinformował Urząd Gminy w Gniewoszowie, od dnia 7 kwietnia zostanie przywrócony handel na tar...
W piątek 3 kwietnia po godzinie 14 na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego Lasy Państwowe wprowadził...
Fot. Kozienice24
3 kwietnia za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kozienicach Zakłady Mleczarskie „Obory” w...
W czwartek, 2 kwietnia, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne info...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook