Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Czas wyboru szkoły. Co oferuje swoim uczniom PSP nr 2 w Kozienicach?
Dodał: KamZap, 20-03-2018 08:43, odsłon: 2508
fot. KZ/PSP nr 2 w Kozienicach
fot. KZ/PSP nr 2 w Kozienicach

W poniedziałek 19 marca drzwi Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach były otwarte dla wszystkich potencjalnych kandydatów chcących wstąpić w poczet uczniów tej placówki. Oprócz zwiedzania szkoły i poznania kadry nauczycielskiej na dzieci i ich rodziców czekało wiele innych atrakcji takich jak teatrzyk, pokazy fizyczne i chemiczne.

Dni otwarte w PSP 2 zostały zorganizowane po raz pierwszy i skierowane były przede wszystkim do przyszłych uczniów klas pierwszych, czwartych a także klas siódmych. Choć ci ostatni w sposób administracyjny przechodzą w tym roku z PSP nr 3 do „dwójki”, a z PSP nr 1 do kozienickiej „czwórki”, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uczeń na własne życzenie wybrał inną szkołę niż tę przewidzianą dla niego.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kozienicach jest placówką z tradycjami, ponieważ za trzy lata będzie obchodziła swoje 90-lecie. Do jej atutów możemy zaliczyć kameralność, ponieważ obecnie uczy się w niej około 340 dzieci co pozwala na wypracowanie odpowiedniego, indywidualnego podejścia do każdego ucznia. – Ponadto szkoła w ostatnich latach osiągała bardzo dobre wyniki na egzaminach zewnętrznych. Atutem tej placówki jest również bliskość obiektów sportowych Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, z których możemy korzystać takich jak: pełnowymiarowe boisko trawiaste, hala sportowa czy basen – dodaje dyrektor szkoły Andrzej Boryczka.

Wszyscy przybyli mogli choć w części doświadczyć tego co czeka na dzieci w murach szkoły im. Króla Zygmunta Starego. Na początku byliśmy świadkami spektaklu na kanwie klasycznej baśni o Kopciuszku przygotowany przez obecnych uczniów klas czwartych i ich rodziców. Podobne przedstawienie zostało także wystawione dla kozienickich przedszkolaków jeszcze z zeszłym tygodniu.

 Następnie na gości czekała porcja ciekawostek ze świata chemii i fizyki. W szkolnych pracowniach uczniowie PSP 2 przedstawiali na bardzo konkretnych i niezwykle widowiskowych przykładach prawa jakimi rządzi się nasz świat. Od  zasady dynamiki, przez rezonans akustyczny na kolorowych i wybuchowych reakcjach chemicznych kończąc. Lecz nie tylko naukami ścisłymi człowiek żyje, tego dnia nie zabrakło również gier i zabaw w języku angielskim.

 W czasie zmian w systemie edukacji dni otwarte i promocja danej placówki oświatowej wśród potencjalnych kandydatów przestaje być domeną tylko szkół średnich co przyczynia się do tego, że dzieci i ich rodzice mogą poznać każdą placówkę od podszewki i dokonać bardziej świadomego wyboru.

 

Na koniec mamy jeszcze dla was piosenkę o Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Króla Zygmunta Starego przygotowaną przez jej uczniów.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja, źródło: pixabay.com
W piątek 1 marca Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu organizuje VI Zawody Narciarsko - Snowboardowe o ...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczający...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Kozienicka Gospodarka Komunalna organizuje konkurs „Przejdź na ty z naturą, przynieś paczkę z makul...
fot. Marta Ankiersztejn
Kozienicki Dom Kultury organizuje wyjazd do Teatru Współczesnego w Warszawie na spektakl „Le...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook