Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019 r., 259 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Kosztowniak
(Zdjęcia) W PSP 2 wybory już się odbyły. Uczniowie wybierali przewodniczącego samorządu szkolnego.
Dodał: KamZap, 29-09-2018 20:20, odsłon: 2067
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W piątek 28 września w Szkole Podstawowej nr 2 w Kozienicach odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Od czterech lat w tej placówce przybierają one wyjątkową formę, która ma być jak najbardziej zbliżona do oficjalnych wyborów państwowych.

Mniej niż miesiąc pozostał do wyborów samorządowych i jak zwykle pojawia się pytanie o przewidywaną frekwencję, która w Polsce nie wypada najlepiej. Sposobem na jej wzrost w przyszłości jest budowanie świadomości obywatelskiej od najmłodszych lat, tak jak ma to miejsce w PSP 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach. – Wybory w naszej szkole odzwierciedlają to co już niedługo czeka nas wszystkich przy okazji wyborów samorządowych. Chcemy w ten sposób pokazać naszym uczniom, że żyjemy w kraju demokratycznym, a także nauczyć ich samodzielnego podejmowania decyzji – mówił nauczyciel i współorganizator akcji Rafał Sucherman.

Zasady przeprowadzania wyborów w PSP2 są analogiczne do tych, jakimi rządzą się chociażby wybory samorządowe. Każdy uczeń po przyjściu do komisji wyborczej, był odnajdowany na liście według swojej klasy, po czym otrzymywał kartę do głosowania. Spośród pięciu kandydatów musiał wybrać jednego, który według niego powinien zostać przewodniczącym szkoły. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie, czyli około 300 osób.

 


Urna do której uczniowie wrzucali swoje głosy została wypożyczona od Urzędu Miejskiego w Kozienicach i już niedługo posłuży przy oficjalnych wyborach.

 

 

Choć udział w wyborach był dobrowolny to na brak chętnych do głosowania nie można było narzekać. Mamy nadzieję, że przełoży się to na frekwencję w oficjalnych wyborach, kiedy ci uczniowie osiągną pełnoletność.

 

 

Karty do głosowania wydawały (od lewej): Weronika Janus, Magda Wolszczak, Julia Popis i Ola Pachocka. To one czuwały także na prawidłowym przebiegiem głosowania.

 

W tym roku o głosy wyborców starało się pięć kandydatek: Weronika Bobola VIII D, Magda Hyżniak III D (gimnazjum), Weronika Kowalczyk III A (gimnazjum), Gabriela Przychodzeń III C (gimnazjum) i Paulina Woźniak III C (gimnazjum).


Pomysłów na zdobycie poparcia było wiele. Plakaty, koszulki, cukierki i balony to tylko jedne z przykładów. – Wybory do samorządu szkolnego poprzedzała tygodniowa kampania wyborcza. Kandydaci przygotowywali plakaty wyborcze ze swoimi postulatami, które chcieliby wprowadzić w życie kiedy zostaną przewodniczącymi szkoły – mówiła Katarzyna Lepla, szkolna pedagog i organizatorka akcji.

 

 

Takie formy poparcie swoich kandydatów mogliśmy zobaczyć tego dnia w szkole.

 

 

Kandydatki na przewodniczącą szkoły. Od lewej: Weronika Bobola, Magda Hyżniak, Weronika Kowalczyk, Gabriela Przychodzeń i Paulina Woźniak.


Organizatorami wyborów do samorządu szkolnego w tej placówce byli nauczyciele Rafał Sucherman i Katarzyna Lepla. Oni także razem z dyrektorem Andrzejem Boryczką i wicedyrektor Ireną Kobus przeliczą głosy, a oficjalne wyniki poznamy w poniedziałek.

 


Organizatorzy akcji: Rafał Sucherman i Katarzyna Lepla z komisją wyborczą.



   

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. archiwum
Narodowy Fundusz zdrowia zwiększył kwotę ryczałtu dla 44 mazowieckich szpitali, a to wiąże się z tym, że ...
Fot. Filia nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice
Filia nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice rozpoczęła projekt skierowany dla dzieci w wieku przedsz...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Blisko stu zawodników wystartowało w tegorocznej edycji Legia MTB Maraton w Kozienicach. Kozienice...
Fot. archiwum prywatne
W wyborach parlamentarnych udział bierze troje kandydatów z powiatu kozienickiego. Dzisiaj przedst...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook