Dzisiaj jest sobota, 04 kwietnia 2020 r., 95 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
SamOnline
(Zdjęcia) Matematyczne zmagania w Zespole Szkół nr 1
Dodał: MariuszBasaj, 24-01-2017 14:07, odsłon: 6620

Gimnazjaliści z terenu gminy Kozienice, a także uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 zmierzyli się we wtorek podczas matematycznych zawodów zorganizowanych w ramach projektu Erasmus+ Maths Together. 

Projekt Erasmus+ Maths Together prowadzony jest przez włoskie liceum w Cittadelli, we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 im. Legionów Polskich, a także partnerami z Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii i Francji. Akcja trwa już od 2014 roku, a składa się na nią szereg różnego rodzaju przedsięwzięć – od wyjazdów zagranicznych po zawody matematyczne on-line.

 

We wtorek nauczyciele z ‘Zespołu’ chcieli podzielić się swoimi doświadczeniami z kozienickimi gimnazjalistami i przygotowali dla nich nieco uproszczony test – podobny do tych, jakie rozwiązują z uczniami zza granicy. – To chyba jedyna w swoim rodzaju klasówka, podczas której uczniowie się cieszą. Sprawdziany kojarzą nam się z niezadowoleniem, a tu zawsze są chętni. Mogą rywalizować, sprawdzać się, całość ma formę swojego rodzaju zawodów. W ramach projektu zadania rozwiązywane są po angielsku, więc ćwiczymy dwa przedmioty. Dla gimnazjalistów mamy jednak wersję w języku polskim – tłumaczył wicedyrektor szkoły Paweł Boryczka.

 

 Chętnych do matematycznej rywalizacji nie brakowało.

 

Cztery szkoły, sześć drużyn

 

We wtorkowych zawodach wzięli udział trzecioklasiści z PG nr 1 i PG nr 2 w Kozienicach oraz PG w Świerżach Górnych oraz uczniowie pierwszej klasy z Zespołu Szkół – dla nich to też był swoisty chrzest bojowy, bo jeszcze nie mierzyli się z tymi testami.

 

Dla wyrównania szans uczniowie zostali podzieleni na sześć drużyn, a w każdej z nich spotkali się przedstawiciele różnych szkół. Następnie spośród siebie wyłonili kapitanów i rozpoczęli zmagania z 16 zadaniami, na które mieli 60 minut.

 

Po rozwiązaniu każdego z zadań, kapitanowie poszczególnych drużyn zgłaszali jury – na specjalnych kartach odpowiedzi – wyniki swoich obliczeń. Te były wpisywane w specjalną platformę na włoskim serwerze, a algorytm oceniał ich poprawność, przy okazji licząc punkty i wyświetlając na ekranie aktualny wynik rywalizacji. Zadania miały różną wartość punktową – m.in. w zależności od trudności, czasu ich wykonania i faktu czy inne grupy sobie z nimi poradziły; mało tego za nieprawidłowe odpowiedzi drużyny otrzymywały punkty karne. Niektóre z nich okazały się zbyt trudne dla wszystkich, ale zdecydowana większość została rozwiązana.

 

 Każda z drużyn mogła raz zagrać tzw. Jokera, żeby nieco namieszać szyki innym. Tą kartą oznacza się z reguły zadanie, na które zna się odpowiedź, ale ma się podejrzenia, że inni sobie z nim nie poradzą. Taki ruch pozwala zrobić dużą różnicę punktów, ale łączy się z ryzykiem. Na wygranie w zawodach potrzeba zarówno wiedzy matematycznej, jak i dobrej strategii.

 

Wygrali niebiescy

 

Każda z drużyn oznaczona była kolorem. Wygrał „Team Blue”, czyli drużyna niebieska w składzie: Maja Wójcik, Eryk Kołkiewicz (I BLO), Bartosz Smolarczyk, Bartosz Kusio, Ignacy Szymanowski (PG nr 2) i Jakub Kęska (PG nr 1), którzy jako jedyni złamali barierę 700 punktów, gdzie wyniki powyżej 500 można uznać było za naprawdę dobre.

 

Po zakończeniu zmagań uczniowie mogli obejrzeć specjalne filmy, na których udokumentowano dotychczasowe wyjazdy reprezentacji Zespołu Szkół, m.in. do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

 

 Team Blue w akcji!

 

Ciekawa opcja na naukę

 

Jak opowiada w rozmowie z naszą redakcją wicedyrektor Paweł Boryczka, wtorkowy trening miał na celu zapoznanie nauczycieli i gimnazjalistów z tą ciekawą formą łączącą naukę z rywalizacją, a także zachęcić młodzież do angażowania się w różnego rodzaju projekty międzynarodowe. Niewykluczone, że odbędą się kolejne zawody dla gimnazjalistów. Na początku lutego na pewno do międzynarodowych testów zasiądą uczniowie, którzy wiosną wyjadą w ramach Erasmusa do Francji.

 

Wyniki wyświetlały się na bieżąco na ekranie - z jednym małym wyjątkiem, bo na ostatnie minuty zostały wyłączone, więc żadna z ekip nie mogła być do końca pewna zwycięstwa.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. www.gniewoszow.pl
Jak poinformował Urząd Gminy w Gniewoszowie, od dnia 7 kwietnia zostanie przywrócony handel na tar...
W piątek 3 kwietnia po godzinie 14 na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego Lasy Państwowe wprowadził...
Fot. Kozienice24
3 kwietnia za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kozienicach Zakłady Mleczarskie „Obory” w...
W czwartek, 2 kwietnia, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne info...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook