Dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020 r., 191 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Zima w Sercu Miasta 2019, czyli jak wyglądały ferie zimowe w Ogrodzie Jordanowskim
Dodał: KamZap, 14-02-2019 09:14, odsłon: 1255
Fot. Ogród Jordanowski
Fot. Ogród Jordanowski

Od 28 stycznia do 9 lutego w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach trwała akcja „Zima w sercu miasta 2019”.  Dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Kozienice przygotowano bezpłatne warsztaty, zabawy i turnieje, które odbywały się w placówce od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00. Zajęcia zostały  zaplanowane w taki sposób, aby umożliwić ciekawe i bezpieczne spędzenie czasu wolnego dzieciom w wieku szkolnym. 

Gry i zabawy na świetlicy

W ramach zajęć świetlicowych codziennie odbywały się gry i zabawy rekreacyjno-sportowe. Chętni mogli zagrać w tenisa stołowego, cymbergaja, darta, piłkarzyki świetlicowe, bilard oraz stare i nowe gry planszowe, edukacyjne i ruchowe, np. szachy, „Zostań strażakiem”, czy „ciepło-zimno”.


Dzieci chętnie układały skomplikowane domino z drewnianych klocków i tworzyły konstrukcję z plastikowych rurek. Zorganizowano też dwubój feryjny – dart i bilard, którego uczestnicy otrzymali nagrody - niespodzianki.

Twórczy zawrót głowy

 

Podczas warsztatów rękodzieła artystycznego dzieci wykonały wiele oryginalnych prac, takich jak: maskotka z pomponów, wyszywanka, ozdoby z włóczki, skrzat ze skarpetki, medalion ozdabiany techniką dekupaż, papierowy anioł, dekoracje z masy solnej, obraz z tkanin na styropianie, filcowy breloczek, smok z modeliny. Wszystkie wykonane prace uczestnicy mogli zabrać do domu.

Ruch to zdrowie

 

Dzieci brały udział w zajęciach ruchowych m.in. zabawy i ćwiczenia równoważne i kształtujące sylwetkę na dużych piłkach – „Gym Ball” oraz warsztaty taneczne. Uczestnicy zajęć poznali trzy tańce - krakowiaka, polkę i szota oraz dawne ludowe zabawy muzyczne – „Chodzi lisek”, „Mam chusteczkę”, „Nitka”. Dzieci uczyły się również podstaw gry na instrumentach perkusyjnych podczas zabaw z utworami muzyki poważnej.

Nauka przez zabawę

 

Zorganizowano również zajęcia popularno-naukowe, podczas których uczestnicy samodzielnie lub grupowo wykonywali wiele doświadczeń i zadań związanych z różnymi dyscyplinami naukowymi.  Tematyka tych zajęć to: „balonowe eksperymenty”, „woda jako źródło dźwięku” , „zmysły na wesoło” oraz „złudzenia optyczne”. 

 

Dla wielbicieli motoryzacji przygotowano naukę jazdy i zabawy samochodami zdalnie sterowanymi na specjalnym torze wyścigowym z przeszkodami oraz miejscami parkingowymi. Uczestnicy zajęć uczyli się wykonywania różnych manewrów np. właściwego wchodzenia w zakręty, cofania i jazdy z  coraz większą szybkością.

 

Podróż do baśniowego świata

 

Wychowankowie uczestniczyli w twórczych warsztatach bajkowych prowadzonych przez Michała Malinowskiego, dyrektora Muzeum Bajek Baśni i Opowieści w Czarnowie. Wychowankowie uważnie słuchali oraz ilustrowali opowieści głosem i gestem pod kierunkiem prelegenta. W drugiej części spotkania, na uczestników przygotowano warsztaty plastyczne - tworzenie przestrzennych ilustracji z papieru oraz drewnianych modeli statków kosmicznych. Spotkanie z opowiadaczem było również okazją do zabaw ruchowych z przywiezionymi przez niego  „bajkostworami”.

W przerwach między poszczególnymi warsztatami dzieci mogły odpocząć na świetlicy lub napić się ciepłej herbaty przygotowanej przez pracowników placówki.

Oferta feryjna OPP „OJ” jak co roku spotkała się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

 

Więcej kolorowych zdjęć z tego wspaniałego czasu w Ogrodzie Jordanowskim znajdziecie TUTAJ - (klik).

 

M.C. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Po  spotkaniach z mieszkańcami, samorządowcami w Szydłowcu, Zwoleniu premier Mateusz Morawiecki p&oa...
fot.KKS
Dziesięć zespołów będzie rywalizowało w grupie 6 II ligi piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2020/2...
fot.archiwum
Thunderstrike Fight League, 21 edycja odbędzie się już we wrześniu w Kozienicach. Taką informację w czwar...
fot.CKA
Za nami pierwsze warsztaty w ramach akcji „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK”. Na dzi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook