Dzisiaj jest wtorek, 19 lutego 2019 r., 50 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ogrodzie Jordanowskim
Dodał: KamZap, 05-06-2018 16:03, odsłon: 976
Fot. Grzegorz Dróżdż
Fot. Grzegorz Dróżdż

W piątek 1 czerwca na placu zabaw Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w  Kozienicach miał miejsce Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W tym roku wydarzeniu przyświecało hasło: „Zabawa w kolorach tęczy”. Pracownicy placówki wraz z przedstawicielami Samorządu Wychowanków, Rady Rodziców oraz wolontariuszami przygotowali wiele atrakcji specjalnie dla dzieci.

Przybyłych na to wydarzenie przywitała Dorota Ziarkowska, nauczyciel „Ogrodu Jordanowskiego”, która w imieniu wszystkich organizatorów festynu złożyła dzieciom życzenia z okazji ich święta.

Wspólną zabawę rozpoczęto od taneczno-ruchowych pląsów integracyjnych przy scenie, które odbywały się na przemian z innymi atrakcjami przygotowanymi w specjalnie wyodrębnionych strefach placu zabaw. Pierwszą z nich było poszukiwanie niespodzianek ukrytych w piaskownicy, która zamieniła się w prawdziwy teren wykopalisk. Okazało się to niełatwym zadaniem, ale wytrwałym poszukiwaczom udało się odnaleźć ukryte zabawki.

Kolejną zabawą był „zagadkowy labirynt”. Dzieci idąc wg wskazówek osoby prowadzącej miały za zadanie dotrzeć do ukrytego przedmiotu, będącego jednocześnie nagrodą dla osoby, która go odnalazła. Nie zabrakło również malowania na dużym formacie w dwóch odsłonach. W pierwszej z nich dzieci malowały farbami na folii strecz wspólne dzieło pt. „Akwarium”. W drugiej zabawie plastycznej dzieci malowały kolorowy świat na dużym arkuszu.

Okazją do integracji dzieci i rodziców była zabawa z elementami charakteryzacji pod hasłem: ”Jaka  matka, taka córka. Jaki ojciec, taki syn”. Podczas niej dzieci i ich rodzice mieli jak najbardziej upodobnić swój wygląd za  pomocą materiałów i przyborów plastycznych. Chętni mogli  również zagrać w plenerowe szachy lub warcaby. Można było wziąć udział w przeciąganiu liny, sprawnościowym torze przeszkód, strzelaniu z łuku czy  chodzeniu na szczudłach. Koordynatorem gier i zabaw sportowych była Anna Sobota, nauczyciel wychowania fizycznego w „Ogrodzie Jordanowskim”. Za prawidłowe wykonanie sportowych zadań każde dziecko otrzymywało zmywalny tatuaż.

Liczne atrakcje przygotowali członkowie Samorządu Wychowanków „Ogrodu Jordanowskiego”. Czuwali nad przebiegiem mini-sesji zdjęciowych z   użyciem śmiesznych rekwizytów w kolorowej „fotobudce”. Z ich pomocą można było zrobić ogromne bańki mydlane, a  nawet zostać zamkniętym w jednej z nich. Przedstawicielki Samorządu, przebrane w  barwne kostiumy, częstowały słodyczami dzieci i rodziców w trakcie trwania całego pikniku, pomagały w  prowadzeniu wybranych animacji tanecznych przy  scenie oraz w fantazyjnym malowaniu dziecięcych twarzy.


Podczas pikniku odbyły się cztery przedstawienia teatralne. Trzy z nich: „Pinokio”, „Książę i żebrak” oraz „Zajęcza chatka” przygotowali aktorzy z krakowskiego Studia Teatralnego „Krak-Art”. Były to interaktywne spektakle, podczas których dzieci zostały włączone w przebieg akcji przez nawiązywanie z nimi dialogu oraz zapraszanie wybranych osób na scenę. Czwartym przedstawieniem była premiera przygotowana przez aktorów Ogrodowego Teatru Rodziców i Nauczycieli. Wystąpili oni w widowisku na podstawie scenariusza Wioletty Piaseckiej pt. „O  królewnie, piekarczyku i  pieczeniu chleba”. W sztuce zaakcentowano znaczenie miłości,  pracy i wartości patriotycznych w życiu osobistym człowieka oraz całego narodu. W spektaklu udział wzięli: Norbert Balcerzak, Bartłomiej Głowicki, Piotr Gregorczyk, Agnieszka Jabłońska, Karina Jóźwik, Regina Kalbarczyk, Małgorzata Kowalik, Hanna Szczypiór, Teresa Wójcik oraz Małgorzata Cieślak. W podziękowaniu za przygotowanie widowiska członkowie grupy teatralnej otrzymali od pani Urszuli Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ”, niespodzianki – pluszowe pieski.

Dużym zainteresowaniem w trakcie trwania całego festynu cieszyły się zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, skoki na trampolinie, gra w minigolfa, obserwacja tworzenia balonowych zabawek oraz przejazdy samochodami akumulatorowymi i rowerkami. Wyjątkową atrakcją były przejażdżki na prawdziwych koniach pod okiem instruktorów Stajni Kociołki „Puszcza Kozienicka”. Dla zgłodniałych przygotowano specjalny bufet z dziecięcymi przekąskami.

W organizację pikniku zaangażowali się także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach oraz Komendy PowiatowejPaństwowejStraży Pożarnej w Kozienicach.Dzięki nim dzieci mogły poznać sprzęt gaśniczy i  policyjny, miały okazję zasiąść za kierownicą wozu strażackiego i radiowozu oraz przymierzyć hełm strażacki lub czapkę policjanta. Na zakończenie pikniku pełnego wrażeń i słonecznej pogody strażacy przygotowali orzeźwiającą niespodziankę, jaką był prysznic z węża strażackiego.

M.C.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja, źródło: pixabay.com
W piątek 1 marca Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu organizuje VI Zawody Narciarsko - Snowboardowe o ...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczający...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Kozienicka Gospodarka Komunalna organizuje konkurs „Przejdź na ty z naturą, przynieś paczkę z makul...
fot. Marta Ankiersztejn
Kozienicki Dom Kultury organizuje wyjazd do Teatru Współczesnego w Warszawie na spektakl „Le...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook