Dzisiaj jest wtorek, 19 lutego 2019 r., 50 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Pełne wrażeń ferie z Ogrodem Jordanowskim
Dodał: KamZap, 30-01-2018 19:45, odsłon: 1421
fot. Ogród Jordanowski
fot. Ogród Jordanowski

W dniach 15-27 stycznia w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach trwała akcja: „Zima w sercu miasta 2018” pod hasłem: „I tu, i tam… OJ, fajne ferie mam…”  Dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Kozienice przygotowano bezpłatne zajęcia i zabawy, które odbywały się w sali widowiskowo-sportowej od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 15:00. Zajęcia twórcze oraz rekreacyjno-sportowe zostały  zaplanowane tak, aby stworzyć możliwość ciekawego i bezpiecznego spędzenia czasu wolnego dzieciom w wieku szkolnym. 

W ramach zajęć świetlicowych zorganizowano m.in.: tworzenie gier planszowych, „zagadki Sówki dla mądrej główki”, kalambury, łamigłówki, rebusy i  krzyżówki oraz muzyczne zabawy integracyjne. Chętni mogli zagrać w stare lub nowe gry planszowe, edukacyjne i ruchowe,  cymbergaja, „piłkarzyki” świetlicowe, bilard lub darta.

 

Dzieci i młodzież uczestniczyli również w zawodach sportowych, takich jak feryjny turniej szachowy i dwubój królewski – tenis stołowy i szachy. Najlepsi otrzymali dyplomy, kubeczki ogródkowe oraz nagrody książkowe.

 

Masa wycieczek

 

W ramach oferty feryjnej zorganizowano również sześć wycieczek autokarowych, a w każdej z wycieczek uczestniczyło ok. 40 dzieci.

 

16 stycznia odbyła się wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie na rozśpiewany i  roztańczony spektakl pt. "Kot w butach" na podstawie bajki Jana Brzechwy. Milusińscy świetnie bawiąc się na samym przedstawieniu, mieli okazję zapoznania się z etykietą panującą w teatrze.

 

17 stycznia odwiedzono Centrum wspinaczkowe "Grota" w Radomiu. Żądni mocnych wrażeń, gibcy młodzi wycieczkowicze po instruktarzu oraz obowiązkowej rozgrzewce połączonej z rozciąganiem, mieli możliwość zmierzenia się nawet z 17 metrową ścianką. Wspiąć na najwyższy punk i zadzwonić dzwonkiem udało się ponad 10 osobom.

 

Wycieczki do „Groty” odbyły się jeszcze dwa razy 23 i 24 stycznia. Tym razem zostały połączone z wizytą w manufakturze słodyczy „Sama słodycz” w Radomiu. W tym raju dla dzieci poznały one znaczenie słowa „manufaktura”, ćwiczyły zmysł węchu mając za zadanie rozpoznać aromat danego składnika,  a także mogły osobiście wziąć udział w produkcji słodyczy.

 

Moc atrakcji czekała również w  Lodowej Krainy Królowej Śniegu w Bałtowie. Dzieci uczestniczyły w pokazie iluzjonisty, a następnie udały się na spotkanie z Królową Śniegu. W dalszej części odbyły się warsztaty plastyczne ze Śnieżynką, podczas których malowano gipsowe odlewy aniołów. Ostatnim punktem wycieczki był spacer ścieżką edukacyjną JuraParku pod hasłem: „Ziemia – śnieżka – śladami zlodowaceń”.

 

17 lutego zorganizowano także wycieczkę do „Bezpiecznego domu” radomskiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Bezpieczny dom to przyjaźnie dla dzieci urządzone pomieszczenie przygotowane specjalnie z myślą o prezentacji informacji o zagrożeniach pożarowych oraz przeprowadzania pokazów określonych zjawisk. Natomiast 22 lutego miał miejsce wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie na przedstawienie pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” na motywach powieści Lucy Maud Montgomery.

 

Więcej zdjęć z ferii w Ogrodzie Jordanowskim można znaleźć TUTAJ.

 

J.J., M.C., red. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja, źródło: pixabay.com
W piątek 1 marca Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu organizuje VI Zawody Narciarsko - Snowboardowe o ...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczający...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Kozienicka Gospodarka Komunalna organizuje konkurs „Przejdź na ty z naturą, przynieś paczkę z makul...
fot. Marta Ankiersztejn
Kozienicki Dom Kultury organizuje wyjazd do Teatru Współczesnego w Warszawie na spektakl „Le...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook