Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020 r., 59 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
SZAFIARKA STYLOWE MEBLEe
Pełne wrażeń ferie z Ogrodem Jordanowskim
Dodał: MariuszBasaj, 27-02-2017 12:25, odsłon: 2896
fot. Ogród Jordanowski
fot. Ogród Jordanowski

W dniach 13-25 lutego, w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach trwała akcja „Zima w sercu miasta 2017” pod hasłem: „To tu, to tam… OJ, fajne ferie mam…”.  Dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Kozienice przygotowano bezpłatne zajęcia i zabawy, które odbywały się w sali widowiskowo-sportowej od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 15:00. Zajęcia twórcze oraz rekreacyjno-sportowe zostały  zaplanowane tak, aby stworzyć możliwość ciekawego i bezpiecznego spędzenia czasu wolnego dzieciom w wieku szkolnym.

W ramach zajęć świetlicowych zorganizowano m.in.: "Ogródkową pocztę walentynkową", plastyczne zadania z okazji Dnia Kota, „Zimowe łamigłówki” – rebusy i krzyżówki, zabawy z chustą animacyjną oraz „Zimowe zagadki z wełnianej czapki”. Dzieci i młodzież uczestniczyły również w grach i zabawach rekreacyjnych oraz zawodach sportowych, takich jak: walentynkowe turnieje - szachowy i tenisa stołowego oraz Dwubój Królewski – tenis stołowy i szachy. Chętni mogli zagrać w stare i nowe gry planszowe, edukacyjne i ruchowe, np. słowno-graficzne kalambury, czy teleturniej wiedzy – „Jeden z dziesięciu”. Zorganizowano też Świetlicowy Dzień Języka Ojczystego, w którym dominowały zabawy słowem, takie jak: dobierz rym, przeciwieństwa, układanki wyrazowe i rebusy.

 

Masa wycieczek

 

W ramach oferty feryjnej zorganizowano również sześć wycieczek autokarowych. W każdej z wycieczek uczestniczyło ok. 40 dzieci.

 

W dniach 16 i 21 lutego odbyły się wycieczki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie dzieci samodzielnie lub grupowo wykonywały wiele doświadczeń związanych z różnymi dyscyplinami naukowymi oraz uczestniczyły w warsztatach konstrukcyjno-ekperymentalnych. Największe zainteresowanie wzbudziły: „tonący statek”, łoże fakira, pokój Amesa, kształtowanie terenu oraz wiry wodne.

 

W dniach 17 i 20 lutego uczestnicy wycieczek do Radomia odwiedzili  „MammaLeo” – Restaurację Rodzinną, gdzie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których, pod okiem profesjonalnego kucharza, sporządzili od początku do końca własną pizzę. Pracując w małych grupach, przygotowywali i łączyli kolejne składniki, wyrabiali ciasto oraz wybierali dodatki. Warsztaty zakończyły się degustacją samodzielnie sporządzonej pizzy, która smakowała jak nigdy dotąd.

 

Moc atrakcji czekała również w  „Pinezce” Studiu Edukacji Artystycznej w Radomiu. Dzieci uczestniczyły tam w warsztatach detektywistycznych, w trakcie których rozwiązywały liczne zagadki oraz brały udział w eksperymentach naukowych i wykonywały różne kreatywne zadania, aby dotrzeć do sedna tajemniczej sprawy.  Nie zabrakło również śmiesznych zabaw ruchowych.

Zorganizowano także wycieczki do dwóch teatrów. 22 lutego miał miejsce wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie na musical pt. „Kopciuszek” na motywach baśni Charles’a Perraulta.  Natomiast 23 lutego pojechali do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na spektakl pt. „Książę i Żebrak”, będący sceniczną adaptacją powieści Marka Twaina.

 

Więcej zdjęć z ferii w Ogrodzie Jordanowskim można znaleźć TUTAJ.

 

M.C., red.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Prezydenta RP Andrzej Duda z wizytą w Kozienicach. Spotkanie z mieszkańcami odbywa się w Hali Sportowej K...
fot.Enea
Enea Wytwarzanie zaprasza do Domu Wypoczynkowego „Świetlik” położonego w przepięknej nadmorsk...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek przed budynkiem Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach odbyła się prezentacja sz...
Fot. archiwum prywatne/Kozienice24
Decyzją czytelników Echa Dnia tytuł Osobowości Roku 2019 w Kozienicach w kategorii Kultura otrzymu...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook