Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020 r., 59 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
(Zdjęcia) Kozienice grają z WOŚP. Zebrano więcej niż rok temu
Dodał: MariuszBasaj, 15-01-2017 15:20, odsłon: 7207
Amelia, Oliwia, Agata i Julia z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach kwestują z WOŚP po raz pierwszy. Fot. Mariusz Basaj
Amelia, Oliwia, Agata i Julia z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach kwestują z WOŚP po raz pierwszy. Fot. Mariusz Basaj

Od rana na ulicach Kozienic i okolicznych miejscowości można spotkać Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie kozienickim kwestowało ponad 140 osób, a w organizację akcji zaangażowanych było znacznie więcej ludzi. Efekty są, bo tylko w Kozienicach udało się zebrać ponad 46 tysięcy złotych!

 

Ostatnia aktualizacja z godz. 18:00

Tradycyjnie kozienicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod który podlegało 50 kwestujących (nie tylko z samej gminy), mieścił się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski". Już od wczesnych godzin rannych wolontariuszy można było spotkać w całym mieście, a w Ogrodzie opróżniali pełne puszki, by kolejne osoby przeliczyły pieniądze.

 

- Kwestowaliśmy w okolicach kościołów, targowiska, marketów, ale tylko na terenie otwartym, kwestujący nie wchodzą do budynków. Niektórzy nasi wolontariusze zbierają też pieniądze w swoich rodzinnych miejscowościach - mówi Urszula Strzelczyk, dyrektor Ogrodu Jordanowskiego i szefowa kozienickiego sztabu.

 

Ekipa Ogrodu Jordanowskiego granie z Orkiestrą rozpoczęła już kilka dni wcześniej, bo do charakterystycznej puszki z serduszkiem można było wrzucać pieniądze od tygodnia. - Odwiedziliśmy z nią m.in. Zespół Szkół nr 1, przeliczona będzie dopiero dziś - podkreśla Strzelczyk.

 

 W przerwach wolontariusze mogli posilić się w Ogrodzie Jordanowskim. Czekały na nich słodycze, zapiekanki i ciepłe napoje.

 

Zbierają weterani i nowicjusze

 

W akcję zaangażowało się bardzo wiele osób. Dla niektórych była to pierwsza okazja do wspólnego grania z Orkiestrą - Byłyśmy m.in. przed kościołem i na bazarku. Ludzi nie trzeba było specjalnie namawiać, sami podchodzą i dorzucają się do puszki - mówią Amelia, Oliwia, Agata i Julia z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach.

 

Wśród kwestujących są też weterani, m.in. członkowie Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych. - Jako KSRH zbieramy pieniądze na Orkiestrę już bodaj dziesiąty raz, bo mniej więcej tyle istniejemy. Dziś w terenie można było spotkać 11 wolontariuszy z naszego stowarzyszenia, mieliśmy trzy puszki - mówi Tomasz Pakuła, prezes KSRH i dodaje: - W tym roku ludzie byli bardzo hojni. Widzę z tego, co się z puszki wysypało, że dużo więcej niż w zeszłym roku.

 

 Wolontariusze z KSRH nie tylko zbierali pieniądze, ale rozdawali też kalendarze stowarzyszenia - w sumie do mieszkańców w niedzielę trafiło 300 sztuk.

 

Wyłonią najlepszych zbieraczy

 

W ubiegłych latach organizatorzy sztabu i najlepsi wolontariusze jeździli do Warszawy, aby tam przekazać pieniądze Orkiestrze. Tym razem w liczeniu pieniędzy pomoże im jeden z banków, a ze względów bezpieczeństwa wyjazd do stolicy nie odbędzie się. Na najlepszych wolontariuszy czekają jednak specjalne gadżety od Jurka Owsiaka.

 

 - Jesteśmy dumni z tego, że udało uzbierać się tak piękną sumę - mówi Urszula Strzelczyk, dyrektor OPPOJ i szef kozienickiego sztabu.

 

Gra też Garbatka i Ursynów

 

W Kozienicach udało się zebrać 46 422,05 zł (suma na godz. 17:00) - o 3,5 tysiąca złotych więcej niż rok temu! Ostateczną kwotę poznamy dopiero w poniedziałek, bo w Ogrodzie stoi jeszcze jedna skrzynia w ramach zbiórki.

 

Ponadto na terenie powiatu kozienickiego działają jeszcze dwa sztaby: w Ursynowie (gm. Głowaczów) oraz w Garbatce-Letnisku.

 

W Ursynowie już od kilku dni prowadzone były aukcje gadżetów za pośrednictwem fanpage'a na portalu Facebook. Ponadto wolontariusze z tego sztabu kwestowali także w Suchej (gm. Pionki) i w Woli Goryńskiej (gm. Jastrzębia). O godz. 15:20 ten sztab miał zebrane już ponad 7 tysięcy złotych. - Rozliczyliśmy dopiero około połowę wolontariuszy. Niedługo jedziemy autokarem do Jurka Owsiaka - mówiła Marzena Rusinek, szefowa sztabu w Ursynowie. 
AKTUALIZACJA: O godz. 17:00 sztab w Ursynowie miał zebrane 13 814 zł.

 

Z kolei finał WOŚP w Garbatce-Letnisku rozpoczął się o godz. 15:00 w budynku po dawnej świetlicy gminnej. Przed garbacką publicznością prezentowali się lokalni artyści (m.in. Chór Seniora Wrzos i młodzież szkolna), była też licytacja gadżetów. Na godz. 18:00 zebrano 7702,93 zł.

 

Grają dla dzieci i seniorów

 

Podczas 25. finału pieniądze zbierane będą dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Pediatria była już tematem akcji, podczas 11., 12. i 24. finału.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Prezydenta RP Andrzej Duda z wizytą w Kozienicach. Spotkanie z mieszkańcami odbywa się w Hali Sportowej K...
fot.Enea
Enea Wytwarzanie zaprasza do Domu Wypoczynkowego „Świetlik” położonego w przepięknej nadmorsk...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek przed budynkiem Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach odbyła się prezentacja sz...
Fot. archiwum prywatne/Kozienice24
Decyzją czytelników Echa Dnia tytuł Osobowości Roku 2019 w Kozienicach w kategorii Kultura otrzymu...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook