Dzisiaj jest środa, 20 czerwca 2018 r., 171 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Wspaniała zabawa i emocje sportowe na Jordankach
Dodał: MariuszBasaj, 16-08-2017 12:53, odsłon: 743
fot. OPPOJ
fot. OPPOJ

W sobotę 29 lipca,  w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach zorganizowano sportową grę plenerową „Jordanki” - wydarzenie upamiętniające 175 rocznicę urodzin doktora Henryka Jordana, założyciela miejskich placów zabaw.

Wszystkich przybyłych powitała Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ”, zachęcając dzieci do udziału w bajkowych konkurencjach zręcznościowych, takich jak: przenoszenie zaczarowanej kuli w bokserskich rękawicach, skoki z kwiatka na kwiatek z nektarem pszczółki Mai, łowienie złotej rybki, pomaganie Kopciuszkowi w oddzielaniu grochu od piłeczek, rzut beretem biedronki, żabie skoki na gumowych piłkach i tor przeszkód w syrenich płetwach. Poszczególne zadania odbywały się w specjalnie wyodrębnionych strefach na placu zabaw, pod nadzorem baśniowych instruktorów, którzy za poprawne zaliczenie każdej konkurencji przybijali specjalną pieczęć i wręczali żeton – „jordankę”. Zebrane żetony można było wymienić na okolicznościowy znaczek i opaskę odblaskową z logo OPP „OJ”.

 

Następnie na scenie wystąpili aktorzy Studia Teatralnego „KRAK – ART” w interaktywnym przedstawieniu pt. „Skrzat Titelitury” . Dzieci chętnie angażowały się w przebieg spektaklu, odpowiadając na pytania aktorów, podpowiadając im, co powinni zrobić, a nawet występując razem z nimi na scenie.

 

Bili rekordy

 

Po zakończeniu widowiska rozpoczęto zmagania związane z biciem „jordanowskich rekordów”, które poprowadził Piotr Bożedajek. Dzieci próbowały swoich sił w następujących konkurencjach:  odbijanie piłki paletką do tenisa stołowego, kręcenie hula-hoop tułowiem, skakanie na skakance dowolną techniką  oraz stanie na jednej nodze. Rekord został pobity tylko w ostatniej z wymienionych konkurencji. Dokonała tego Julia Miśkiewicz, która ustała na jednej nodze przez 23 minuty i 38 sekund. Otrzymała ona z rąk dyrektor specjalną nagrodę. Upominki otrzymali również zwycięzcy w pozostałych konkurencjach.

 

Bicie „jordanowskich rekordów” odbywało się na zmianę z quizem wiedzy na temat życia doktora Henryka Jordana,  który poprowadziła Dorota Ziarkowska. Dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pytania, szukając informacji na specjalnej tablicy z życiorysem patrona naszej placówki. W dalszej kolejności pojawiły się również zagadki dotyczące baśni. Dla osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi, przygotowano nagrody - niespodzianki.

 

W międzyczasie trwało poszukiwanie tajemniczego „skarbu Jordana”. Zadaniem dzieci było odnalezienie i odszyfrowanie pięciu bajkowych wskazówek. Wymagało to znajomości placu zabaw, a szczególnie rozmieszczenia na jego terenie baśniowych elementów  dekoracyjnych i architektonicznych. W poszukiwaniach pomagali również rodzice, zachęcając dzieci swoją wytrwałością i wskazując możliwe kryjówki. Najskuteczniejsi poszukiwacze zostali nagrodzeni sportowymi plecakami, a główny odkrywca otrzymał „skarb Jordana”, jakim okazała się książka - „Encyklopedia pytań i odpowiedzi”.

 

Zorganizowano również kącik malowania twarzy, w którym, za pomocą specjalnych farb, można było wcielić się w wybraną postać z baśni.  Przygotowano także kolorową „fotobudkę”, gdzie dzieci i rodzice robili sobie wesołe zdjęcia z wykorzystaniem nietypowych rekwizytów.

 

Więcej zdjęć z imprezy można znaleźć na facebookowym profilu Ogrodu Jordanowskiego - TUTAJ (klik). 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
W niedzielę 17 czerwca w ramach cyklu „Poranki Teatralne” Kozienicki Dom Kultury odwiedzili a...
Fot. Kamil Zapora
Około 1000 osób wspierało drużynę biało-czerwonych w czasie jej pierwszego występu na Mundialu w R...
Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski zaprasza mieszkańców powiatu kozie...
Właśnie zostały opublikowane wyniki egzaminów gimnazjalnych. Szkoły na Mazowszu mają nie najgorsze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook