Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020 r., 59 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
SZAFIARKA STYLOWE MEBLEe
(Zdjęcia) WOŚP jeszcze raz. Tak działał Ogród Jordanowski
Dodał: MariuszBasaj, 20-01-2017 09:31, odsłon: 3049
Fot. OPPOJ
Fot. OPPOJ

W niedzielę 15 stycznia odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze były zbierane były dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Po raz kolejny kozienicki sztab mieścił się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski". Przypomnijmy sobie jeszcze raz jak wyglądała tegoroczna akcja.

Jeszcze w piątek 13 stycznia odbyła się specjalna odprawa wolontariuszy kwestujących podczas tegorocznego finału. W tym roku sztab przyjął do tej roli 50 osób! Podczas spotkania dyrektor Ogrodu i szefowa kozienickiego sztabu Urszula Strzelczyk oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach udzielili niezbędnych informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas kwesty ulicznej. Szczególną uwagę zwrócono na zachowanie wolontariuszy, miejsca zbierania datków i sposoby kontaktowania się ze sztabem. Wolontariusze zostali zaopatrzeni w identyfikatory, smycze, puszki, naklejki–serduszka oraz specjalne worki. W spotkaniu uczestniczyli również opiekunowie osób kwestujących.

 

A potem przyszedł finał

 

W dniu finału wolontariusze z ogrodowego sztabu, wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi, zbierali datki w Kozienicach, Świerżach Górnych, Nowej Wsi i Magnuszewie. Kwestowali od godziny 8:00 do 15:00. W siedzibie sztabu przygotowano dla nich gorącą herbatę, zapiekanki i słodkie rożki ufundowane przez sponsorów.

 

Po zakończonej kweście wolontariusze przynosili puszki do sztabu, gdzie były otwierane przez komisję na specjalnych stanowiskach. Pieniądze były liczone najpierw przez członków komisji, a następnie przez przedstawicieli banku.

 

Lepiej jak rok temu

 

W tym roku podczas kwesty ulicznej wolontariusze zebrali łącznie 46 422,05 zł oraz walutę obcą: 1500 NOK; 8,69 USD; 12,01 EUR; 171 UAH; 200 CZK; 2,05 GBP. Jest to kwota o ponad 3,5 tysiąca wyższa niż w roku ubiegłym.

 

Wolontariusze, którzy zebrali najwięcej to: Dawid Bieńkowski (KSRH) - 2831,63 zł; Natalia Przerwa (PG 1) - 2042,80 zł; Maria Czechowska (PSP 3) - 1965,52zł; Oliwia Ceglarz (PSP 3) - 1678,52 zł i Tomasz Pakuła (KSRH) - 1517,70 zł.

 

Każdy wolontariusz otrzymał specjalne zaświadczenie dotyczące zebranej przez niego kwoty oraz kalendarz  Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych. Dodatkowo dla dziewięciorga najlepszych wolontariuszy przeznaczone są gadżety od Jerzego Owsiaka.

 

Około godziny 16:30 pieniądze, posegregowane w bezpiecznych kopertach, zostały przewiezione w asyście policji do siedziby kozienickiego oddziału banku Pekao. Transport zapewnili członkowie Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych.

 

Obszerną galerię zdjęć z finału można znaleźć na facebookowym fanpage'u Ogrodu Jordanowskiego (tutaj - klik).Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Prezydenta RP Andrzej Duda z wizytą w Kozienicach. Spotkanie z mieszkańcami odbywa się w Hali Sportowej K...
fot.Enea
Enea Wytwarzanie zaprasza do Domu Wypoczynkowego „Świetlik” położonego w przepięknej nadmorsk...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek przed budynkiem Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach odbyła się prezentacja sz...
Fot. archiwum prywatne/Kozienice24
Decyzją czytelników Echa Dnia tytuł Osobowości Roku 2019 w Kozienicach w kategorii Kultura otrzymu...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook