Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
W radomskiej Elektrowni szykuje się kolejna ciekawa wystawa
Dodał: KamZap, 29-11-2018 16:34, odsłon: 301

W niedzielę 2 grudnia o godzinie 12:00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia otwarta zostanie wystawa grafik Agnieszki Kwiatkowskiej-Zwolan zatytułowanej „Pantha Rei”. Świat jej prac przywołuje żywą i bogatą tradycję starożytnych Greków przywracając, w miejsce zmytego przez deszcze i wypalonego słońcem świata, ten wibrujący kolorem ochry, błękitu i intensywnych czerwieni.

Agnieszka Kwiatkowska – Zwolan

 

Absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracownik Kolegium Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie . Prowadzi zajęcia w Pracowni Grafiki Warsztatowej. Zajmuje się grafiką artystyczną, malarstwem sztalugowym oraz arteterapią.

 

Artystka powraca do swoich ulubionych tematów, odwołując się do inspiracji kulturą antyczną i tradycją śródziemnomorską.

 

Wskazuje na nieustanną potrzebę sięgania do jej źródeł, ale także artystycznego i naukowego rozważania najistotniejszych pytań dotyczących bytu. Definiuje na nowo odwieczne pojęcia związane z prapoczątkiem rzeczy. Filozoficzne pytania o Arché znajdowały rozmaite wyjaśnienia u greckich filozofów przyrody. (…) Myśl filozofów greckich powraca w pracach Agnieszki Kwiatkowskiej – Zwolan powraca ubrana we właściwą szatę.

 

Zbigniew Herbert pisał o twórcach antycznej Grecji, że modelowali oni po orfejsku powietrzem i światłem. Artystka tworzy w podobny sposób bogate zestawienia barwne, bawiąc się przejściami tonalnymi. Pokazuje niuansowanie kolorystyczne od ostrych czerwieni do bladego różu i od intensywnych granatów po blade błękity. Równocześnie buduje swoje opowieści tworząc ostre kontrasty barw, światła, form i faktur, przechodząc od delikatnych rozwiązań formalnych do zdecydowanych działań modelujących wyodrębnione kształty. Jej prace przywołują na myśl wielopłaszczyznowe kompozycje autorstwa Marii Jaremy, ale także opartowskie prace Zbigniewa Gostomskiego czy Wojciecha Fangora.

 

Wystawa czynna do 15 grudnia 2018

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
Około stu zawodników z całej Polski przyjechało na szóstą edycję największych zawodó...
Fot. Kamil Zapora
Przez dwa dni 24 i 25 maja w Kozienicach rządził folkowy klimat. Od piątku do soboty odbywała się tu czwa...
Fot. KPP Kozienice
Policjanci, strażacy i osoby prywatne od wczoraj poszukują młodego mężczyzny, który po godzinie 21...
fot. UM Kozienice
W związku ze wzrostem stanu wody w Wiśle wywołanej przemieszczaniem się fali wezbraniowej, Gminny Zesp&oa...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook