Dzisiaj jest niedziela, 09 sierpnia 2020 r., 222 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Samorząd Mazowsza wspiera uczniów z subregionu Radomskiego
Dodał: MaG, 27-07-2020 07:30, odsłon: 409

Budowa skateparku w Jedlni-Letnisko, termomodernizacja sali gimnastycznej w Szydłowcu czy remont boiska w Skaryszewie to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. To nie jedyna pomoc. 39 szkół z subregionu radomskiego zostanie także wyposażonych w sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. Władze Mazowsza przeznaczyły na ten cel 35 mln zł z czego 28 mln zł to środki unijne.

Wsparcie edukacji zdalnej

 

– W tym roku konieczne okazało się wsparcie rozwoju edukacji zdalnej na Mazowszu – podkreśla marszałek Adam Struzik. Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Jak dodaje marszałek – Szkół nie stać na tak kosztowne zakupy, dlatego właśnie na ten cel postanowiliśmy przeznaczyć 35 mln zł, dzięki którym z pomocy skorzysta aż 236 placówek z całego Mazowsza. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. – Udział naszej szkoły w projekcie jest niezbędny  do dobrej organizacji nauczania na odległość i płynnej komunikacji nauczycieli z uczniami, w szczególności uczniami z orzeczeniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych – podkreśla Jan Rychlicki, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 Integracyjna w Radomiu. –Nowy sprzęt umożliwi uczniom poznanie najnowszych aplikacji i rozwiązań technologicznych oraz sprawną łączność – podsumowuje. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający w domu możliwości technicznych do uczestnictwa w zdalnych lekcjach.

 

Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego ok. 25,8 mln zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln zł trafi na wyposażenie szkół i placówek w pakiety oprogramowania, a 680 tys. zł na szkolenia dla ok. 800 nauczycieli oraz 2000 uczniów. W subregionie radomskim pomoc otrzyma aż 39 szkół.

 

2 mln zł na bazę sportową w subregionie radomskim

 

Budowa placu sportowo-rekreacyjnego w miejscowości Jasieniec Iłżecki Górny, budowa ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej w miejscowości Jedlnia czy budowa bieżni prostej o nawierzchni poliuretanowej w miejscowości Jastrzębia to tylko niektóre inwestycje ze wsparciem samorządu Mazowsza. – Zainteresowanie uzyskaniem wsparcia na zaplecze sportowe z budżetu Mazowsza w tym roku było rekordowo duże – przekonuje wicemarszałek Rafał Rajkowski i dodaje – Największe wsparcie trafi do subregionu radomskiego. Samorządom z naszego terenu udało się zdobyć w sumie ponad 2 mln zł . Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku 10,1 mln zł na zrealizowanie aż 115 przedsięwzięć. Do subregionu radomskiego trafi 2 mln zł na wykonanie 39 inwestycji.

 

Wsparcie na rozwój bazy sportowej otrzymają Przysucha, Lipsko, Radom, Pionki powiaty: kozienicki, przysuski, radomski, szydłowiecki oraz gminy: Borkowice, Chlewiska, Głowaczów, Iłża, Jastrzębia, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Magnuszew, Orońsko, Pionki, Promna, Przytyk, Radzanów, Rusinów, Skaryszew, Solec nad Wisłą, Szydłowiec i Wieniawa.

    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek Kortez odwiedził Kozienice w ramach letniej trasy koncertowej. Artyście na scenie towarzyszył ze...
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook