Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r., 216 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Z zielonym liceum pomagasz, ratujesz-zwierzęta i adoptujesz
Dodał: MaG, 29-11-2019 10:43, odsłon: 970
fot.LO
fot.LO

Uczniowie I LO im Stefana Czarnieckiego w Kozienicach po raz kolejny niosą pomoc bezdomnym zwierzątkom, oraz uświadamiają mieszkańców powiatu kozienickiego o potrzebach i problemach z jakimi stykają się bezbronne stworzenia.

Na początku października rozpoczęła się kolejna edycja olimpiady ,, Zwolnieni z Teorii ", która polega na tworzeniu przez młodzież projektów społecznych i ich realizowaniu.

 

- Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie w tym roku również wzięli w niej udział i chętnie pracują. Jeden z naszych projektów ,, Z zielonym liceum pomagasz, ratujesz - zwierzęta adoptujesz 2019/2020" ma na celu poprawienie warunków w miejscowych schroniskach, zwiększeniu liczby adopcji, oraz uświadamianiu ludzi o krzywdzie zwierząt. – informują uczestnicy olimpiady

 

Uczestniczki projektu regularnie odwiedzają schroniska, gdzie wyporowadzają psy, dostarczają karmę, a także akcesoria i leki. Aby uzyskać produkty wymienione w poprzednim zdaniu prowadzą rozmaite zbiórki, organizują akcję jak np. "Kawierenka", sprzedarz samodzielnie wykonanych kalendarzy, a także pozyskują pieniądze od swoich partnerów-sponsorów. Już wkrótce zostanie zorganizowana świąteczna paczka dla piesków ze schroniska, dzięki czemu każda chętna osoba będzie mogła je uszczęśliwić i sprawić, że ich święta staną się lepsze.

 

 

Dziewczyny biorące udział w projekcie odwiedzają pobliskie przedszkola, szkoły podstawowe i inne instytucję i propagują adopcję. Ich celem jest znalazenie dla jak największej ilości zwierzątek godny dom. Na wykładach prowadzonych przez dziewczynki możemy się dowiedzieć: więcej o formach pomocy zwierzętom, ktore jeszcze nie znalazły domu, o tym jak zapobiegać bezdomności, a także jak prawidłowo opiekować się swoimi pupilami.

 

- Nie tylko uczymy, ale też sami poznajemy - przeprowadzamy wywiady z właścicielami schronisk i weterynarzami, by nasza pomoc była jeszcze lepsza. Olimpiada "Zwolnieni z Teorii" dobiega końca w marcu 2020, przed naszymi uczennicami, które biorą udział w projekcie jeszcze wiele zadań i trudności, ale wszyscy wierzemy, że dzięki nam choć jeden pies zostanie najszcześliwszym psem na świece, a ludzie zrozumieją swoje błędy, zmienią tok myślenia i zaczną dbać o zwierzątka.  – dodają uczniowie

 

Więcej o projekcie można dowiedzieć się na w social mediach: facebook'u - zielonym liceum pomagasz ratujesz zwierzęta adoptujesz, instagramie - zzielonym_pomagasz, a także na snapchacie - zzielonym. Zachęcamy do śledzenia poczynań i pomocy zwierzętom, bo to jest dla nas najważniejsze.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. ilustracja/pixabay.com
Uczniowie klas ósmych poznali wyniki sprawdzianu. Te wyniki są ważne, bo teraz uczniowie mogą zmie...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Dziś obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W całym kraju w godzinę "W" Polacy zatrzyma...
Fot. CKA
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w akcji zbierania p...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook