Dzisiaj jest poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Jakie szkoły średnie w powiecie kozienickim najchętniej wybierali uczniowie?
Dodał: KamZap, 20-07-2018 15:41, odsłon: 2974
Fot. ZS 1
Fot. ZS 1

Listy kandydatów do szkół średnich w powiecie powoli przybierają swój ostateczny kształt. Co prawda niektórzy uczniowie z list rezerwowych mogą zostać przyjęci jeszcze w sierpniu, jednak już teraz możemy powiedzieć jakie szkoły, klasy i specjalizacje wybrała młodzież w powiecie kozienickim.

W sumie naukę w klasach pierwszych w nowym roku szkolnym rozpocznie około 411 uczniów. Najwięcej, bo około 293 z nich będzie się uczyć w murach Zespołu Szkół nr 1.

 

I LO im. Stefana Czarnieckiego

 

W I LO naukę od września w klasach pierwszych naukę rozpocznie 88 osób w klasach o profilach: politechniczno-medycznym,  językowo-medialnym i społeczno-prawnym. Największe zainteresowanie wśród młodzieży budzi ten pierwszy, jednak należy podkreślić, że już od kilku lat uczniowie „zielonego” liceum mają dużą swobodę w kształtowaniu swojej ścieżki edukacji. Od drugiej klasy sami wybierają sobie przedmioty, których chcą się uczyć.

 

ZS nr 1 im. Legionów Polskich

 

To największa szkoła w naszym powiecie, a w tym roku powstanie tu 12 klas. Naukę w liceum rozpocznie 81 uczniów w 5 klasach o następujących rozszerzeniach: biologiczno-chemicznym (19 osób), matematyczno-geograficznym (13), matematyczno-informatycznym (12), matematyczno-fizycznym (22) i humanistycznym z rozszerzoną historią i językiem polskim (15).

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się technika. W sumie przyjęto 128 osób, które będą się uczyły w czterech klasach o pięciu profilach nauczania: technikum mechanicznym (35 osób), elektrycznym (35), ekonomicznym (31) i gastronomicznej (27).

 

Kolejne 84 osób rozpocznie naukę w szkołach branżowych. Tu powstaną kolejne trzy klasy o profilach elektryk (21 osób), ślusarz (29) oraz klasa wielozawodowa (34).

 
Jak zaznaczył dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Ryszard Zając kandydatów do tej szkoły było więcej, jednak progi punktowe ustalone dla poszczególnych klas pozwoliły na przyjęcie takiej liczby uczniów. Zespół cieszy się stałym zainteresowaniem, ponieważ podobna liczba uczniów, którzy zostali jej absolwentami przed wakacjami wstąpi w jej mury we wrześniu.

 

ZSP im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku

 

Do popularnej "Drzewnej" jak na razie przyjęto 30 osób,  które będą się uczyć w technikum leśnym (22 osób) i technikum drzewnym (8). W ostatnich latach edukacja odbywała się w klasach łączonych.

 

Wszystkie szkoły będą prowadziły rekrutację uzupełniającą na wolne miejsca i jak co roku liczby te pewnie ulegną niewielkim zmianom.

 

Natomiast "ciekawa" sytuacja będzie miała miejsce w przyszłym roku kiedy na skutek reformy edukacji wprowadzonej w życie w 2017 roku, szkoły średnie będą musiały być przygotowane na przyjęcie znacznie większej liczby uczniów niż zazwyczaj. Z pewnością będzie to niemałe wyzwanie logistyczne dyrektorów.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. PSP Stanisławice
W PSP Stanisławice trwały półkolonie dla dzieci i młodzieży, które stwarzały   uc...
Ilustracja -  KPP w Kozienicach
Dzisiaj około godz. 8:00 na drodze krajowej nr 79 pomiędzy miejscowościami Bożówka, a Przydworzyce...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...
fot.EC
Lokalne imprezy plenerowe   w okresie letnim to również świetna okazja, aby poobcować co...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook