Dzisiaj jest sobota, 07 grudnia 2019 r., 341 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Szkolna Grupa Medyczna z I LO w Kozienicach od sześciu lat ratuje i uczy ratować
Dodał: KamZap, 04-03-2019 11:38, odsłon: 1146
Fot. I LO w Kozienicach
Fot. I LO w Kozienicach

W ostatnich dniach Szkolna Grupa Medyczna działająca w I LO w Kozienicach przeprowadziła szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii i wolontariuszy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wpisuje się to w działalność Grupy, która od sześciu lat szerzy podstawową wiedzę o ratowaniu życia i zdrowia wśród społeczności lokalnej.

Szkolna Grupa Medyczna z I Liceum Ogólnokształcącego odwiedziła ostatnio Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kozienicach, gdzie przeprowadziła profesjonalne szkolenie dla pracowników. Omówione zostały najważniejsze i najpotrzebniejsze zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy.

 

Młodzi ratownicy przeprowadzili także szkolenie dla wolontariuszy Senior z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dla wolontariuszy Wolontariatu ,,Szansa". Uczniowie chętnie przekazują wiedzę innym z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zachęcają do udziału w pokazach. Zwracają uwagę na to, że każdy może znaleźć się w sytuacji, której potrzebne będzie zachowanie zimnej krwi pomoc osobie poszkodowanej. Dlatego warto posiadać niezbędną wiedzę po to, aby w przyszłości potrafić pomóc drugiemu człowiekowi w potrzebie.

 


 

- Udzielamy pokazów z zakresu pierwszej pomocy zarówno dla młodszych jak i starszych mieszkańców Kozienic i okolic – mówi opiekun Grupy Edyta Tarczyńska. – Prowadzimy prelekcje nawet w przedszkolach, na których uczymy dzieci podstawowych, a tym samym najważniejszych czynności udzielania pierwszej pomocy. Pokazujemy jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, pozycję boczną bezpieczną, a także jak reagować na omdlenia oraz proste urazy typu skaleczenia i złamania – dodaje.

 

Działają już 6 lat

 

Szkolna Grupa Medyczna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana  Czarnieckiego w Kozienicach powstała z inicjatywy uczniów i nauczycielki Edyty Tarczyńskiej, opiekuna grupy. Działa od czerwca 2013 roku, będąc wspierana przez Kozienicki Oddział PCK. Grupa Medyczna ma na swoim koncie m.in. I miejsca w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, które zajmuje co roku, a ponad raz II i dwa razy III miejsce i nagrodę za najlepiej przeprowadzoną resuscytację w Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

 

Do zakresu działań grupy należą: zabezpieczanie i wsparcie przedmedyczne imprez lokalnych oraz prelekcje i pokazy z zakresu pierwszej pomocy dla szkół i przedszkoli z powiatu kozienickiego, instytucji społecznych w celu propagowania zasad ratowania życie i zdrowia oraz rozwijania świadomości i odpowiedzialności wśród obywateli.

 

Szkolna Grupa Medyczna dba o bezpieczeństwo podczas lokalnych imprez kulturalnych i sportowych takich jak: coroczny Festyn Zdrowia, Festyny Rodzinne, Dożynki, Dni Wody. Grupa pojawiła się również na Wigiliach Miejskich, Festiwalu Bolesława Klimczuka, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, turniejach piłki halowej oraz wielu innych. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W całej Polsce trwa weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki. W sobotę i niedzielę wolontariu...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W kozienickiej hali sportowej w Kozienicach odbywają się zawody Otwartego Pucharu Makroregionu Wschodnieg...
fot.UMWM
Już 12 grudnia odbędzie się pierwsze posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. ...
Gmina Kozienice przystępuje do Programu „Usługa teleopieki dla mieszkańców Gminy Kozienice&r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook