Dzisiaj jest wtorek, 14 lipca 2020 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
(Zdjęcia) Szkolna Grupa Medyczna z I LO w Kozienicach od sześciu lat ratuje i uczy ratować
Dodał: KamZap, 04-03-2019 11:38, odsłon: 1597
Fot. I LO w Kozienicach
Fot. I LO w Kozienicach

W ostatnich dniach Szkolna Grupa Medyczna działająca w I LO w Kozienicach przeprowadziła szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii i wolontariuszy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wpisuje się to w działalność Grupy, która od sześciu lat szerzy podstawową wiedzę o ratowaniu życia i zdrowia wśród społeczności lokalnej.

Szkolna Grupa Medyczna z I Liceum Ogólnokształcącego odwiedziła ostatnio Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kozienicach, gdzie przeprowadziła profesjonalne szkolenie dla pracowników. Omówione zostały najważniejsze i najpotrzebniejsze zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy.

 

Młodzi ratownicy przeprowadzili także szkolenie dla wolontariuszy Senior z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dla wolontariuszy Wolontariatu ,,Szansa". Uczniowie chętnie przekazują wiedzę innym z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zachęcają do udziału w pokazach. Zwracają uwagę na to, że każdy może znaleźć się w sytuacji, której potrzebne będzie zachowanie zimnej krwi pomoc osobie poszkodowanej. Dlatego warto posiadać niezbędną wiedzę po to, aby w przyszłości potrafić pomóc drugiemu człowiekowi w potrzebie.

 


 

- Udzielamy pokazów z zakresu pierwszej pomocy zarówno dla młodszych jak i starszych mieszkańców Kozienic i okolic – mówi opiekun Grupy Edyta Tarczyńska. – Prowadzimy prelekcje nawet w przedszkolach, na których uczymy dzieci podstawowych, a tym samym najważniejszych czynności udzielania pierwszej pomocy. Pokazujemy jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, pozycję boczną bezpieczną, a także jak reagować na omdlenia oraz proste urazy typu skaleczenia i złamania – dodaje.

 

Działają już 6 lat

 

Szkolna Grupa Medyczna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana  Czarnieckiego w Kozienicach powstała z inicjatywy uczniów i nauczycielki Edyty Tarczyńskiej, opiekuna grupy. Działa od czerwca 2013 roku, będąc wspierana przez Kozienicki Oddział PCK. Grupa Medyczna ma na swoim koncie m.in. I miejsca w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, które zajmuje co roku, a ponad raz II i dwa razy III miejsce i nagrodę za najlepiej przeprowadzoną resuscytację w Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

 

Do zakresu działań grupy należą: zabezpieczanie i wsparcie przedmedyczne imprez lokalnych oraz prelekcje i pokazy z zakresu pierwszej pomocy dla szkół i przedszkoli z powiatu kozienickiego, instytucji społecznych w celu propagowania zasad ratowania życie i zdrowia oraz rozwijania świadomości i odpowiedzialności wśród obywateli.

 

Szkolna Grupa Medyczna dba o bezpieczeństwo podczas lokalnych imprez kulturalnych i sportowych takich jak: coroczny Festyn Zdrowia, Festyny Rodzinne, Dożynki, Dni Wody. Grupa pojawiła się również na Wigiliach Miejskich, Festiwalu Bolesława Klimczuka, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, turniejach piłki halowej oraz wielu innych. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. UM Kozienice
Każdy, kto pozytywnie postrzega gminę Kozienice i identyfikuje się z nią, ma możliwość zamontowania na sw...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Jeśli szukasz miejsca, które warto odwiedzić i choć na chwilę uciec od wielkomiejskiego zgiełku, t...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje na temat statysty...
Fot. CKA
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają mieszkańców Gminy Kozi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook