Dzisiaj jest czwartek, 17 października 2019 r., 290 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Dzwonek zakończył wakacje! Kozieniccy uczniowie wracają do szkół!
Dodał: admin, 01-09-2014 13:58, odsłon: 3400

Po ponad dwu miesięcznej przerwie wakacje 2014 dobiegły końca. Dzisiejszego ranka uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny trwały w całym kraju i nie ominęły także sześciu kozienickich szkół. Nam udało się zajrzeć z aparatem do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego.

Uroczystości w liceum tradycyjnie zostały rozpoczęte od wniesienia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu Polski. Następnie głos przejęła dyrektor szkoły – Ewa Malec, która rozpoczęła wystąpienie od słów otuchy i życzeń wytrwałości w rozwijaniu pasji, zainteresowań oraz dążeniu do celów, jakie stawiać sobie będą uczniowie w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Następnie przyszedł czas na pierwszoklasistów, którzy w murach nowej szkoły zostali powitani wielkimi brawami.

 


 
Nie zabrakło także przypomnienia, iż z okazji 200. rocznicy urodzin polskiego etnografa, folklorysty i kompozytora, uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, rok 2014 został ogłoszony rokiem Oskara Kolberga. „Każdy rodzący się człowiek ma dla siebie osobną gwiazdę na niebie, która mu świeci dokąd żyje. Im gwiazda jaśniejsza, tym szczęśliwszy człowiek, jeżeli nierzetelna, przymglona, ciemnawa, to i życie takiego człeka byle jakie.”  Słowa wybitnego Polaka, przytoczone przez Panią dyrektor, stały się wyrazami nadziei, że każdemu z uczniów przyświecać będzie jasna i przejrzysta gwiazda wyznaczająca właściwą drogę.


Pani dyrektor przypomniała także o 75. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i zaatakowaniu Polski przez Związek Radziecki - 17 września 1945 roku. Te wydarzenia zmieniły na zawsze bieg historii Polski , dlatego w dzisiejszym dniu nie zapominajmy o tych, którzy przelali swoją krew za cel, jakim jest obecnie wolna i niepodległa Polska – mówiła Ewa Malec. Dyrektor szkoły odwołała się także do wydarzeń z ostatnich dni, dotyczących wyboru premiera Donalda Tuska na nowego szefa Rady Europejskiej. Jak powiedziała, do tego faktu należy odnosić się z należytym szacunkiem i być dumnym z własnego kraju.

 Po raz ostatni, w murach już swojej byłej szkoły, zostali wyróżnieni ubiegłoroczni maturzyści, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na egzaminie dojrzałości. Nagrody wręczyli zaproszeni goście: zastępca burmistrza  Małgorzata Bebelska oraz przedstawiciel starostwa Jarosław Chlewicki. Po wręczeniu nagród wszyscy obecni wysłuchali wystąpienia Małgorzaty Babelskiej, która odwołując się do wydarzeń sprzed 75. lat mówiła o budowaniu wolnej Polski przez kolejne pokolenia. „To wszystko przed Wami, to również kiedyś i Wy będziecie decydować o naszych losach.”

 

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor podała kilka spraw organizacyjnych związanych ze zmianami kadrowymi w placówce. Z liceum pożegnało się dwoje nauczycieli, a kolejnych dwoje udało się na roczne urlopy. Po przedstawieniu wychowawców klas pierwszych i przypomnieniu o obowiązku przestrzegania regulaminów szkolnych, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do swoich klas.

 

 

 

autor:/PAO/  
Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Wikipedia
Zarybianie Zagożdżonki z udziałem przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego W Warszaw...
O niemal 31% podrożał odbiór odpadów, a do 3,6 tys zł wzrosła dysproporcja między najtańszy...
fot.Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice/FB
W Miejskiej Bibliotece Gminy Kozienice zakończył się projekt „Międzypokoleniowy most tradycji&rdquo...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Kilkanaście stopni ciepła, zachodzące powoli słońce, krótka rozgrzewka i oczywiście wejście do wod...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook