Dzisiaj jest poniedziałek, 13 lipca 2020 r., 195 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Co powinny jeść młode osoby, żeby właściwie się rozwijać? Tego dotyczył dzisiejszy wykład w I LO w Kozienicach
Dodał: KamZap, 04-04-2019 13:48, odsłon: 2145
Fot. Kamil Zapora/I LO
Fot. Kamil Zapora/I LO

Ten tydzień upłynął w I LO w Kozienicach pod znakiem sportu i aktywności fizycznej. W czwartek, 4 kwietnia na zakończenie całego cyklu zajęć  z tym związanych uczniowie wysłuchali wykładu dietetyk Anny Gałązkiewicz, która mówiła jak powinna wyglądać dieta właściwa dla młodych ludzi.

Jesteś tym co jesz

Anna Gałązkiewicz prowadzi gabinet „Dobry Dietetyk” w Kozienicach. W swojej pracy pomaga ludziom w różnym wieku, które mają problemy z odżywianiem, a także z otyłością. Niestety otyłość jest coraz częstszym problemem wśród młodych osób. W związku z tym Anna Gałązkiewicz przekazała swoim dzisiejszym słuchaczom kilka wskazówek na temat prawidłowego odżywiania się młodzieży.

W czasie wykładu była mowa m.in. o piramidzie żywienia i aktywności fizycznej. Dietetyk przedstawiła również tzw. dekalog młodzieżowego odżywiania. Głównie chodzi w nim o to, żeby młodzież jadła regularnie, 4-5 posiłków dziennie, zawsze spożywała śniadanie, a drugie śniadanie zabierała do szkoły. Ważne jest również, żeby zastąpić białe pieczywo pełnoziarnistym, wprowadzić do swojej diety nabiał, owoce i warzywa. Należy również unikać dużych ilości cukru i soli, a także nie bać się aktywności fizycznej.

Anna Gałązkiewicz przestrzegła również uczniów LO przed napojami energetycznymi, które posiadają bardzo dużo sztucznych substancji. – Podkręcają nam układ nerwowy, a co za tym idzie bardzo szybko się pobudzamy i teoretycznie poprawia się nasza koncentracja. Jednak jest to efekt krótkotrwały, po którym następuje szybki spadek energii – wyjaśnia Anna Gałązkiewicz. – Oprócz tego większość składników napojów energetycznych jest szkodliwych dla naszego zdrowia – dodaje.

 


Jak mówiła Anna Gałązkiewicz właściwa dieta jest kluczowa w prawidłowym rozwoju młodego człowieka.


Bądź reżyserem własnej przyszłości

W tym roku po raz pierwszy zorganizowano w LO Dni sportu i aktywności pod hasłem „Ty jesteś reżyserem własnej przyszłości”. Ich pomysłodawcą byli nauczyciele wychowania fizycznego z tej placówki. – Akcja ma na celu przede wszystkim zachęcić młodzież do uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych, rozwijania sprawności fizycznej i aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi dyrektor liceum Ewa Malec.

Każdego dnia w licem miały miejsce różne inicjatywy związane z akcją. W poniedziałek np. uprawiano różne dyscypliny sportowe, od fitnessu w sali gimnastycznej przez  siatkówkę na rajdzie rowerowym kończąc.

 Ponadto Dni sportu pokrywały się ze Światowym Dniem Bezdomnych Zwierząt, który wypada 4 kwietnia. – Nasza młodzież jest bardzo zaangażowana w pomoc bezdomnym zwierzętom. Współpracują przy tym z siłownią Fabryka Mocy. W związku z tym pracownicy siłowni najpierw zaprezentowali w szkole przykładowy trening ogólnorozwojowy, a później wolontariusze przedstawili wszystkim informacje dotyczące pomocy bezdomnym zwierzętom – mówiła dyrektor Ewa Malec.  Więcej o działaniach uczniów LO na rzecz zwierząt pisaliśmy TUTAJ.

W tym tygodniu nie zabrakło również ćwiczeń umysłowych. Wczoraj w liceum odbyły się już XII Otwarte Mistrzostwa Sudoku o czym pisaliśmy TUTAJ.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Nadleśnictwo Kozienice
W dniu 10 lipca odbyło się uroczyste poświęcenie krzyża na "Załamanku" połączone z obchodami Roku 100-lec...
Fot. archiwum
Z informacji podanych przez Państwową Komisję Wyborczą, która podała nieoficjalne cząstkowe dane z...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje na temat statysty...
Rafał Trzaskowski i Prezydent Andrzej Duda
Kilka minut temu zaprezentowane zostały dane z połowy komisji obwodowych przygotowane przez IPSOS dla trz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook