Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Pierwsza tegoroczna studniówka już za nami. W sobotę świetnie bawili się uczniowie I LO
Dodał: KamZap, 14-01-2018 01:46, odsłon: 9098
fot. Kamil Zapora
fot. Kamil Zapora

Około 120 osób - uczniowie trzech klas I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, wraz z osobami towarzyszącymi - bawiło się w sobotę 13 stycznia na studniówce w „Magnacie” w Magnuszewie. Impreza była bardzo udana - i jako pierwsza w tym roku musiała dać przykład następnym, więc było mnóstwo niesamowitej energii, najlepszych wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

W sobotę bawili się uczniowie trzech klas licealnych o profilach: społeczno-prawnym, politechnicznym i językowo-medialnym, których wychowawcami są: Anna Przerwa-Bieniek, Grażyna Ambroziewicz i Michał Jaworski. W sumie z osobami towarzyszącymi było to około 120 osób.

Bal odbył się w Magnacie w Magnuszewie, a uczniowie w lokalu pojawili się na długo przed jego rozpoczęciem, m.in. po to, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. W końcu to jedyna taka noc dla około 60 maturzystów.

 


Studniówka zaczęła się oczywiście od poloneza

 

U progu dorosłości

Chwilę potem głos zabrała dyrektor liceum Ewa Malec oraz starosta Andrzej Jung. Podkreślili, że ta noc to symboliczne wkroczenie uczniów w dorosłe życie, ponieważ najbliższy rok będzie wymagał od nich wielu dojrzałych decyzji.

- Drodzy uczniowie, dzisiejszy wieczór jest uroczysty nie tylko dla was, ale również dla nauczycieli i całej wspólnoty szkolnej. Studniówkowa noc w końcu nadeszła i z pewnością zapamiętacie ją na długo, tak jak cały rok 2018, który jest przełomowy w waszym życiu. Właśnie w nim podejmiecie decyzje dotyczące przyszłości. Studniówka, egzaminy maturalne, wyjazd z domu rodzinnego, studia, pierwsze dorosłe decyzje i praca. Różnie potoczą się wasze losy, będziecie specjalistami w różnych dziedzinach i jestem pewna, że spełnicie swoje marzenia - mówiła dyrektor I LO Ewa Malec, dodając: - Patrzcie w przyszłość z ufnością i pamiętajcie, aby waszym celom towarzyszyły odwaga, dobro, szacunek dla drugiego człowieka. Pamiętajcie także o waszych bliskich i przyjaciołach, z którymi być może dzisiaj tutaj jesteście, gdyż warto iść przez życie w dobrym towarzystwie. Ludzie uśmiech, życzliwa pomoc bliźniemu są w życiu bardzo ważne.

- To pierwsza taka noc w życiu kiedy uświadomicie sobie, że nie jesteście już dziećmi i nie chodzi tu o wygląd czy strój, ale uczucie, że dojrzeliście już, aby zmierzyć się ze swoimi marzeniami i otaczającym was światem - dodał starosta Andrzej Jung.

 


Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć toastu za pomyślnie zdaną maturę! 


W imieniu młodzieży maturalnej głos zabrali Natalia Seremak i Damian Jasek, a także przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Alicja Wochniak. Zaznaczyli, że na tę chwilę tegoroczni maturzyści czekali prawie trzy lata. Lata ciężkiej pracy, sukcesów, ale i porażek, a za sto dni będą musieli udowodnić, że ten czas nie pójdzie na marne.Uczniowie podziękowali dyrekcji i swoim wychowawcom, wręczając im symboliczne kwiaty.

Maturzyści mieli jeszcze jedną niespodziankę, bo grupa uczniów przygotowała specjalny pokaz walca. Później już przyszedł czas na wspaniałą zabawę do białego rana, do której zebranych zaprosił zespół muzyczny QatroBand. Parkiet już od pierwszych minut był pełny bawiącej się młodzieży.

 


W sobotę na studniówce oprócz poloneza uczniowie zatańczyli również walca. 

 


Pamiątkowe zdjęcia to podstawa na każdej studniówce!

 


Studniówka zaczęła się od utworu „Matura” Czerwonych Gitar, a później zespół zagrał największe hity ubiegłego roku takie jak: Despacito czy Miłość w Zakopanem.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
W środę 23 stycznia odbyło się kolejne spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w strukturach ...
Fot. polskaniezwykla.pl
Wzorem lat ubiegłych Nadleśnictwo Kozienice przedstawiło wyniki frekwencji ruchu turystycznego w swoim &n...
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Opactwie i Iga Smolarczyk z Kozienic zostali laureatami drugiej...
Komisja zdrowia rady powiatu kozienickiego 7 stycznia poznała ofertę Grupy Nowy Szpital. Fot. Archiwum
W poniedziałek 28 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach przy ul. Kochanowski...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook