Dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020 r., 187 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Matura w nowej rzeczywistości w I LO w Kozienicach. Uczniowie mierzą się dziś z królową nauk
Dodał: DL, 09-06-2020 10:09, odsłon: 1288
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

O godzinie 9.00 uczniowie kozienickich szkół przystąpili do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym, a o 14.00 czeka ich poziom rozszerzony. Jak wyglądają procedury i czym różni się ta tegoroczna matura zapytaliśmy dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach Ewę Malec. Uczniów zaś zapytaliśmy o przygotowania do egzaminu dojrzałości w dobie koronawirusa. W kozienickim liceum do egzaminu z matematyki przystąpiło łącznie 82 uczniów.

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa tegoroczna matura będzie odbywała się przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Będą odrębne wejścia dla uczniów, więcej sal w których pisany będzie egzamin i więcej zespołów nadzorujących ich pracę. Jak I LO w Kozienicach dba o bezpieczeństwo maturzystów? – Wszelkie zasady bezpieczeństwa są przestrzegane w naszej szkole. Wszyscy nauczyciele oraz uczniowie przystępują do egzaminu w maseczkach, a także w rękawiczkach. Mogą dopiero je zdjąć w momencie rozwiązywania arkusza egzaminacyjnego. Wszelkie procedury według wytycznych są w naszej szkole spełnione. Są płyny do dezynfekcji, są odległości zachowane między stolikami – mówiła dyrektor Ewa Malec.

 

Matury przesunięte, pojawienie się nauki zdalnej. Czy to może mieć wpływ na wyniki matur? – Wydaje mi się, że uczniowie i nauczyciele podchodzą do egzaminu maturalnego dosyć spokojnie, jednak moim zdaniem stres może się troszkę odbić na wynikach matury, ponieważ rzeczywiście zasady w tym roku są nietypowe i niestety młodzież bardzo przeżywa ten niecodzienny egzamin maturalny, a już nie chcę wspominać o rodzicach, którzy jeszcze bardziej denerwują się i martwią się o swoje dzieci i o wyniki matur. Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie dobrze, dbamy o to, pomagamy uczniom. Dbamy również o właściwą atmosferę podczas egzaminu. Wierzę, że wyniki będą bardzo dobre – powiedziała dyrektor Ewa Malec.

 


Wejście do sali poprzedzone było obowiązkową dezynfekcją.

 

W kozienickim liceum do egzaminu z matematyki przystąpiło łącznie 82 uczniów.  W tym 74 absolwentów, a pozostali to absolwenci z ubiegłych lat.

 

Czy uczniowie odczuwają stres przed egzaminem dojrzałości? Czy pandemia wpłynie na wyniki matur? Co zaskoczyło ich na maturze z języka polskiego, a czego obawiają się najbardziej z matematyki? O to zapytaliśmy Tomka i Kubę, którzy znaleźli się w gronie tegorocznych maturzystów.

 


 (Od lewej) Kuba i Tomek

 

- Niczego raczej się nie boję, może troszkę matematyki, ale na spokojnie. Troszkę zaskoczyło mnie Wesele, bo jeśli chodzi o tą konkretną lekturę to byłem średnio przygotowany, ale cały egzamin poszedł mi nie najgorzej – mówił Tomek.

 

- Z polskiego wydaje mi się, że poszło mi dobrze, ale mam pewne obawy względem matematyki. Najbardziej obawiam się logarytmów, ale w każdym bądź razie jestem dobrej myśli – dodał Kuba.

 
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot.Urząd Gminy Garbatka - Letnisko
Od 3 lipca nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska na terenie Gminnego Ośrodka Wypocz...
Fot. Facebook - Policja Kozienice
Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewni...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności szpital w Kozienicach realizuje obecnie świadczen...
Fot. Facebook - Kortez
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook