Dzisiaj jest wtorek, 07 lipca 2020 r., 189 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) I LO w Kozienicach niesie pomoc skrzywdzonym zwierzętom
Dodał: KamZap, 27-03-2019 08:00, odsłon: 1720
Fot. I LO w Kozienicach
Fot. I LO w Kozienicach

Uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach biorą udział w projekcie społecznym „Zwolnieni z Teorii”, w ramach którego postanowiły uświadomić ludziom, jak istotna jest nawet najmniejsza pomoc, żeby poprawić warunki skrzywdzonym, bezdomnym zwierzętom. Jest to jednak tylko jedna w wielu podobnych akcji prowadzonych w tej szkole.

Do szkolnego wolontariatu w I LO należy około 30 osób. Wspierają oni bezdomne zwierzęta na wiele sposobów. Pomagają w schroniskach i przytuliskach, tworzą plakaty, filmiki oraz prezentacje promujące adopcje zwierząt, a także publikują ogłoszenia o zwierzętach szukających domu stałego bądź tymczasowego. Ponadto sami wirtualnie adoptują koty lub psiaki. Polega to na zrobieniu sobie zdjęcia ze zwierzęciem poszukującym domu, a następnie publikowaniu go na swoich profilach na portalach społecznościowych z informacjami o pupilu.

 


 

- Chcemy w miarę możliwości zmniejszyć ilość sytuacji, w których stare zwierzęta oddawane są do schroniska gdzie zdychają. Może nie znikną one całkowicie, ale to będzie duży sukces, gdy chociaż jeden pies, dzięki naszym działaniom, uniknie schroniska i będzie żył szczęśliwy – mówi opiekunka uczniów w projekcie Edyta Tarczyńska.

Właśnie z tego powodu nadrzędnym celem uczniów liceum jest powiększenie grona wolontariuszy również o osoby spoza ich szkoły. Odbyły się już m.in. rozmowy z wolontariuszami z Kozienickiego Domu Kultury, którym przedstawione zostały propozycje działań na rzecz bezdomnych zwierząt.

Wolontariusze nie zwalniają

Oprócz tego w najbliższym czasie zapowiada się wiele inicjatyw mających na celu zwiększanie świadomości ludzi na temat adopcji bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt. 2 kwietnia w Liceum odbędą się pokazy przeprowadzone przez trenerów personalnych z Fabryki Mocy, przy okazji których wolontariusze przedstawią filmik dotyczący form pomocy podopiecznym schronisk.

Z okazji Dnia Bezdomnych Zwierząt zorganizowana zostanie kawiarenka, w której będzie można kupić różne słodkości, a uzyskany dochód zostanie przekazany na rzecz zwierząt. - Cała społeczność szkolna, aby zaakcentować potrzebę pomocy i wsparcie inicjatywy, przebierze się w stroje z motywem zwierzęcym lub przyniesie maskotkę psa lub kota – mówi Edyta Tarczyńska. - Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie i liczymy, że będzie ono rosło. Mamy nadzieję na wsparcie osób, które nie są obojętne na los pokrzywdzonych zwierząt – dodaje.

Ty też możesz pomóc

Nauczycielka wyjaśniła również jak każdy z nas w prosty sposób może pomóc zwierzętom w schroniskach np. przekazując podkłady, karmę, smycze, obroże, stare koce i ręczniki. Udostępnianie postów schronisk i fundacji również jest formą pomocy.  - Nie porzucajmy na pastwę losu tych, którzy sami nie mogą o nią poprosić – apeluje Edyta Tarczyńska.

Działania uczniów I LO w Kozienicach można zobaczyć na fanpage’u na Facebook’u: Z Zielonym Liceum pomagasz, ratujesz – zwierzęta adoptujesz lub na Instagramie: zzielonym_pomagasz.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Dariusz Ossowski
Samorząd Mazowsza zachęca do wypoczynku w regionie. W kajaku, na pontonie, materacu albo… kocu. Wy...
Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewoszowie postanowiła zorganizować zbiórkę na Automatyczny Defibryla...
SP ZZOZ w Kozienicach wyjaśnia zasady pobierania materiału do badań molekularnych – wymazowych COVI...
fot.Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka /archiwum
Jeszcze do końca tygodnia mieszkańcy Gminy Kozienice mogą zgłaszać swoje pomysły w ramach konkursu na ini...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook