Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Piękno Puszczy Kozienickiej zamknięte w kadrze. Nowa wystawa w Galerii na basenie
Dodał: MariuszBasaj, 30-05-2017 07:48, odsłon: 2564
fot. Mariusz Basaj
fot. Mariusz Basaj

Fotografie rodem z Puszczy Kozienickiej można od poniedziałku oglądać w Galerii na basenie. 29 maja miało miejsce uroczyste otwarcie nowej wystawy.

Jak przyznaje jej organizator Franciszek Subocz, wystawa powstała nieco ad hoc. Jest efektem pleneru w Puszczy Kozienickiej, a także współpracy z młodzieżą szkolną z Pionek.

 

Na wystawie znajdziemy ponad 30 zdjęć autorstwa 25 osób, w tym szerokiego grona debiutantów w Kozienicach. - Puszcza kozienicka jest bliska zarówno Kozienicom, jak i Pionkom oraz wszystkim okolicznym miejscowościom (...) Nasze wystawy od dawna współtworzy Anna Dąbrowska. Ania prowadzi też zajęcia w szkole w Pionkach, dlatego wpadliśmy na pomysł, żeby zaprosić do udziału też jej podopieczne - zaznacza Franciszek Subocz.

 

W poniedziałek wszystkich przybyłych przywitali właśnie Franciszek Subocz oraz dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Marcin Zmitrowicz. - Jest mi niezmiernie miło, że cały czas jesteście z nami, że pojawiają się również nowe osoby - podkreślał szef KCRiS-u.

 

Projekt z roku na rok rozrasta się i angażuje kolejnych twórców. - Tradycje naszej galerii sięgają 2009 roku, kiedy to przygotowaliśmy pierwszą wystawę. Robimy to wszystko, żeby nieco przybliżyć fotografię odbiorcom, którzy przychodzą na basen, jak i samym fotografującym. Dajemy im możliwość zdobywania nowych doświadczeń; w kolejnych projektach mieszamy debiutantów z fotografami, którzy mają już dość pokaźny dorobek, firmują je swoimi nazwiskami - wyjaśnia Franciszek Subocz i dodaje: - Tak naprawdę tę galerię ogląda mnóstwo osób, które każdego dnia przewijają się przez basen. Nawet jak przejdzie 10 osób, to 11. się zatrzyma i obejrzy (...) Co ważne, wystawę można zobaczyć nie tylko w dniu otwarcia, jak to bywa w różnych ośrodkach kultury. Każdy może przyjść i popatrzeć.

 

Tego dnia nie zabrakło prezentacji debiutantów, a także drobnych upominków (zaproszeń do kozienickiej sauny) dla osób szczególnie zaangażowanych w organizację wystaw. Była także mowa o planach na kolejny projekt.

 

- To jest piąta i ostatnia część cyklu "Moje wędrówki". Zaczynaliśmy "Gdzieś w świecie", potem była Polska, Mazowsze, "Gdzieś, gdzie mieszkam", a dziś Puszcza Kozienicka. Teraz chcemy zacząć cykl związany z przysłowiami i powiedzeniami, na początek będzie to "Koń jaki jest, każdy widzi" - zapowiada Franciszek Subocz.

 

Nową wystawę będzie można oglądać przez około dwa miesiące. Galeria na basenie znajduje się w holu na 1 piętrze Krytej pływalni Delfin, tuż obok klubu Fitness.

 

Moje wędrówki cz. 5 "Gdzieś... w Puszczy Kozienickiej"

 

Autorzy: Anna Nowicka, Anna Dąbrowska, Dorota Wólczyńska, Barbara Młynarczyk, Stefan Walczak, Jerzy Wojtkowski, Krzysztof Zdanowicz, Marian Wołowik, Elżbieta Michnio, Stenia Kowaluk, Stanisława Szponar, Halina Długosz, Witold Makarewicz, Leszek Szwast, Ewa Krupińska, Maria Elżbieta Gajda, Franciszek Subocz oraz Julia Dziekan, Julia Janas, Kinga Górka, Klaudia Kitlińska, Natalia Smolarczyk, Wiktoria Kołodziej, Zofia Gregorczyk, Jagoda Pluta.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Komisja zdrowia rady powiatu kozienickiego 7 stycznia poznała ofertę Grupy Nowy Szpital. Fot. Archiwum
W poniedziałek 28 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach przy ul. Kochanowski...
Kozieniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury domowej zaatakował swojego brat...
Fot. Zespół Szkół w Kozienicach
W dniach 16-20 stycznia w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyła się...
Obecny dworzec kolejowy w Zajezierzu. Fot. bazakolejowa.pl
Za niespełna 1,5 miliarda złotych ma powstać około 200 nowych dworców w całej Polsce i pięć w regi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook