Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 r., 173 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Świetne zdjęcia czekają w CKA na wystawie. Możesz przyjść i wybrać najlepsze z nich
Dodał: MariuszBasaj, 25-08-2017 19:48, odsłon: 2212
Autorzy prac i organizatorzy wystawy. fot. Mariusz Basaj
Autorzy prac i organizatorzy wystawy. fot. Mariusz Basaj

30 fotografii autorstwa 20 osób można oglądać na wystawie "Foto-Igraszki z Kulturą w Powiecie Kozienickim", której uroczyste otwarcie odbyło się w piątek 25 sierpnia. Ekspozycji towarzyszy rozpoczęte tego dnia głosowanie na najlepsze zdjęcia, które potrwa do 25 września.

Wystawa to jeden z etapów projektu zorganizowanego przez grupę Foto-Kreatywni przy współpracy z Kozienickim Domem Kultury. Przedsięwzięcie mogło być zrealizowane dzięki zaangażowaniu setek kozieniczan. Oddane przez nich głosy pozwoliły na otrzymanie dofinansowania w ramach akcji sklepów TESCO i Fundacji Stocznia.

 

Kultura Ziemi Kozienickiej

 

Tematem przewodnim wystawy jest szeroko rozumiana kultura na terenie powiatu kozienickiego, a autorami zdjęć są mieszkańcy naszego regionu, którzy od 1 czerwca do 23 lipca nadesłali prace na konkurs. Wstępnej selekcji fotografii dokonała komisja w składzie: Franciszek Subocz, Anna Nowicka i Stefan Walczak. Najlepsze fotosy możemy od piątku oglądać w CKA.

 


 Dyrektor Elwira Kozłowska oraz członkowie grupy Foto-Kreatywni dziękowali za zaangażowanie kozieniczan w projekt.

 

Rodzinna atmosfera

 

Piątkowy wernisaż przebiegał niemalże w rodzinnej atmosferze, zwłaszcza że projekt dosłownie połączył pokolenia, bo autorami zdjęć są zarówno nastolatki, jak i przedstawiciele "trzeciego wieku".

 

Wszystkich przybyłych przywitała instruktor KDK Izabela Barcikowska-Poździk, która nieco opowiedziała o całym projekcie. Następnie głos zabrała gospodarz obiektu dyrektor KDK Elwira Kozłowska.

 

- Bardzo się cieszę, że dziś w CKA gości fotografia. Gości, dzięki państwa zaangażowaniu, za co serdecznie dziękuję - mówiła Elwira Kozłowska, dodając: - Fotografia to sztuka obserwacji, to umiejętność uchwycenia czegoś ciekawego w zwykłych miejscach. Tym razem postawiliśmy na kulturę i temat, który państwu zaproponowaliśmy to właśnie kultura na terenie powiatu kozienickiego. Jak się okazuje, można uchwycić ją w różnorakich ujęciach.

 

Kolejnym punktem wernisażu była etiuda pantomimiczna w wykonaniu artystów z Fundacji Sztuka Ciała. Mimowie zaprezentowali kilkunastominutowy spektakl, którego tematem przewodnim były fotografie jako nośnik historii życia. Było zabawnie, ale i wzruszająco.

 


Sceniczne zaręczyny mimów. Nie obyło się bez oklasków!

 

Gorące podziękowania

 

Wszyscy autorzy zamieszczonych na wystawie zdjęć otrzymali z rąk dyrektor pamiątkowe dyplomy. Podobnie jak członkowie grupy Foto-Kreatywni oraz członkowie Młodzieżowego Klubu Wolontariatu Skrzydła, którzy pomogli przy organizacji.

 

Nieco więcej o szczegółach technicznych zdjęć, ich tematyce i sposobie weryfikacji przez komisję opowiedział przewodniczący jury Franciszek Subocz, który podkreślił fakt, że projekt był też okazją do zaprezentowania swoich prac przez osoby na co dzień nie zaangażowane w tego typu przedsięwzięcia.

 

Chwilę potem przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie, oglądanie fotografii i rozmowy kuluarowe przy kawie i poczęstunku.

 


Wystawa spotkała się ze sporym zainteresowaniem i została ciepło przyjęta.

 

Wybierz najlepsze fotki

 

W piątek ruszyło także głosowanie na najlepsze zdjęcia uczestniczące w wystawie. W Punkcie Informacyjnym CKA czekają specjalne ankiety, gdzie można oddać swoje głosy. Głosowanie trwa do 25 września, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zachęcamy do oglądania prac i głosowania.

 

Patronat medialny nad wystawą pełnią Kozienice24.pl

 

Projekt został dofinansowany z programu „Decydujesz, pomagamy” realizowanego we współpracy z siecią sklepów TESCO i Fundacją „Stocznia”. 

 


Na najlepsze prace możemy głosować w Punkcie Informacyjnym CKA, gdzie czekają ankiety.

 

Zdjęcia zaskakują swoją rożnorodnością.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
W piątek 22 czerwca uczniowie w całej Polsce zaczęli letnią przerwę w nauce. W kozienickich szkołach w cz...
Rafał Zielony (z lewej) to reprezentant kozienickiej komendy, który stanął na drugim miejscu podium w kategorii drabina hakowa - indywidualnie. Fot. Kamil Zapora
W dniach 20-21 czerwca w Kozienicach odbywały się XIX Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w spor...
Rajd klasyków, noc świętojańska, strefa kibica, a może imieniny Pana Jana? Sprawdźcie jak możecie ...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Jak zwykle w ostatnią niedzielę czerwca, w tym roku już po raz czwarty, w Jedlińsku odbędzie się MotoPikn...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook