Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 r., 173 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Kozieniccy policjanci zgarnęli 4 mężczyzn z narkotykami
Dodał: MariuszBasaj, 01-09-2017 15:45, odsłon: 5529

W ostatnim okresie funkcjonariusze zrealizowali kilka spraw związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie miasta oraz powiatu kozienickiego. Wynikiem działań było zatrzymanie 4 mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki.

Do pierwszego zatrzymania doszło w poniedziałek. Policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli na skwerze dwóch mężczyzn pijących alkohol. Natychmiast podjęli interwencję. Po wylegitymowaniu i przeszukaniu okazało się, że jeden z nich ma przy sobie przy sobie różnego rodzaju narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

 

Kolejna osoba została zatrzymana przez we wtorek, w nocy na terenie Kozienic. Był to 26-latek, który miał przy sobie marihuanę. Kolejny, młody mężczyzna, który miał przy sobie kilka woreczków z narkotykami został zatrzymany przez patrol pieszy tego samego dnia popołudniu.

 

W czwartek, 31 sierpnia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali do kontroli  pojazd, w którym jeden z pasażerów posiadał przy sobie susz roślinny. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do KPP w Kozienicach. W sumie policjanci zabezpieczyli niemal 5 gramów amfetaminy oraz 4 gramy marihuany. Wszyscy zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami gminy i powiatu kozienickiego.

 

- Te przykłady wskazują, że zagrożenie przestępczością narkotykową dotyczy zarówno miasta Kozienice, jak i powiatu kozienickiego. Dlatego w ramach akcji ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej, ale też w czasie codziennej służby policjanci będą prowadzili działania zarówno prewencyjne jak i operacyjne, zwłaszcza że rozpoczyna się rok szkolny i wzrasta zagrożenie  dla młodzieży, która może się z narkotykami zetknąć. Policjanci będą też prowadzić rozmowy i pogadanki z nauczycielami i rodzicami, by uświadomić im zagrożenia - mówi rzecznik kozienickiej policji mł. asp. Ilona Tarczyńska.

 

Policjanci przypominają: za posiadanie środków odurzających lub substancji psychoaktywnych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za uprawianie do 3 lat pozbawienia wolności, za udzielanie środków odurzających dorosłemu do lat 3 natomiast małoletniemu do lat 8, wprowadzanie do obrotu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej do 10 lat pozbawienia wolności.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
BRAWO Kozienicka Policja,scigać to bezpańskie gówniarstwo
01-09-2017, 17:52:44
+ 7
- 2
odpowiedz
rzwczywscie sukces tylko ze zatrzymali detalistów i konsumentów mieli farta po za tym gdzie dostawcy hurtownicy jakby ich zatrzymali można mówic o sukcesie
03-09-2017, 06:39:02
+ 2
- 1
odpowiedz
Pamiętajmy też o wartości i mocy informacji. Moim zdaniem pokazywanie, że sięgający po używki nie są bezkarni ma jak najbardziej sens.

To jasny sygnał dla tych, którzy kupują narkotyki. Zwłaszcza dla młodych ludzi, którym często mylnie wydaje się, że nikt nie zwróci na nich uwagi, bo przecież mają "małe ilości".

Może jakiemuś nastolatkowi da to do myślenia i nie ruszy narkotyków. Jeśli nie ze zdrowego rozsądku, to ze strachu przez konsekwencjami.
03-09-2017, 07:26:55
+ 6
- 3
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
W piątek 22 czerwca uczniowie w całej Polsce zaczęli letnią przerwę w nauce. W kozienickich szkołach w cz...
Rafał Zielony (z lewej) to reprezentant kozienickiej komendy, który stanął na drugim miejscu podium w kategorii drabina hakowa - indywidualnie. Fot. Kamil Zapora
W dniach 20-21 czerwca w Kozienicach odbywały się XIX Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w spor...
Rajd klasyków, noc świętojańska, strefa kibica, a może imieniny Pana Jana? Sprawdźcie jak możecie ...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Jak zwykle w ostatnią niedzielę czerwca, w tym roku już po raz czwarty, w Jedlińsku odbędzie się MotoPikn...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook