Dzisiaj jest sobota, 22 lutego 2020 r., 53 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Trwają zebrania komitetów osiedlowych. Dzisiaj spotkali się mieszkańcy osiedla nr 4
Dodał: KamZap, 11-03-2019 22:05, odsłon: 1986
Na dzisiejszym zebraniu mieszkańcy wybrali swojego przewodniczącego. Fot. Kamil Zapora
Na dzisiejszym zebraniu mieszkańcy wybrali swojego przewodniczącego. Fot. Kamil Zapora

W poniedziałek 11 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kozienicach odbyło się zebranie komitetu osiedlowego nr 2. Było to spotkanie wyborcze, w czasie którego ponownie na przewodniczącego osiedla został wybrany Arkadiusz Molenda. Była to również okazja do rozmowy z przedstawicielami urzędu miejskiego o sprawach ważnych dla mieszkańców.

Na początku przewodniczący komitetu Arkadiusz Molenda podsumował swoją ostatnią kadencję trwającą od marca 2015 roku. Później mieszkańcy osiedla w głosowaniu wytypowali swojego przewodniczącego na kolejne pięć lat. Funkcję tę w dalszym ciągu będzie pełnił Arkadiusz Molenda, który zdobył 25 głosów. Na innego kandydata Artura Piechotę głos oddało 13 osób. Jeden oddany głos był nieważny. Tego dnia została też wybrana nowa rada osiedla, w której zasiądą: Bożena Kwiatkowska, Anna Hajnrych i Stanisław Kuźnar.

 

 

Arkadiusz Molenda w dalszym ciągu będzie reprezentował sprawy mieszkańców osiedla nr 4.


Dzisiejsze zebranie było również pierwszą okazją dla mieszkańców tego osiedla do bezpośredniego spotkania z nowymi przedstawicielami Gminy: burmistrzem Piotrem Kozłowski, jego zastępcami Mirosławem Pułkowskim i Dorotą Stępień oraz przewodniczącym rady miejskiej Rafałem Suchermanem. Burmistrz podziękował za uczestnictwo w zeszłorocznych wyborach samorządowych. Mówił także o budżecie gminy na ten rok i planowanych inwestycjach. Jak podkreślił burmistrz budżet na 2019 został rozpisany jeszcze w poprzedniej kadencji rady miejskiej i większość środków została rozdysponowana. Budżet przewidywał tylko jedną inwestycję na osiedlu numer 4, do której została dołożona jeszcze przebudowa infrastruktury przy PSP 4. Z tych powodów większość wniosków mieszkańców zostanie zrealizowana w kolejnych latach.

Przedstawiciele Gminy wysłuchali również uwag od mieszkańców. Wśród nich znalazło się problematyczne parkowanie samochodów na osiedlu, które utrudnia życie mieszkańcom. Niektórzy zgłaszali swoje sugestie dotyczące planowanej rozbudowy Radomskiej. Chociaż projekt jest już zatwierdzony, to dyrektor GDDKiA zgodził się rozpatrzeć prośby mieszkańców, którzy powinni zgłaszać je do przedstawiciela osiedla.

Była też mowa o poprawie estetyki fontanny przed urzędem miejskim. Jak powiedziała wiceburmistrz ds. technicznych Mirosław Pułkowski obecnie trwają pracę nad jej uszczelnieniem, tak by jeszcze w tym roku mogła zostać napełniona wodą.

Jednym z pomysłów zgłoszonych do burmistrza było włączenie się Kozienic do organizowanych w całej Polsce Biegów Tropem Wilczym upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Piotr Kozłowski przychylił się do tej propozycji. Z dzisiejszego zebrania mogliśmy dowiedzieć się również, że prawdopodobnie na pierwszym piętrze Hali Sportowej w Kozienicach powstanie stała wystawa poświęcona klubowi MKS Kozienice.

Na koniec mieszkańcy złożyli i przegłosowali wnioski do realizacji. Wśród nich znalazły się wszystkie zaplanowane i niezrealizowane w 2018 roku oraz m.in.: odrestaurowanie ogrodzenia przy PSP 1, przywrócenie dawnego blasku zalewu koło Hamerni, remont placu szkolnego przy PSP 1, usunięcie barier architektonicznych dla osób na wózkach inwalidzkich naprzeciwko sklepu meblowego na Radomskiej czy doświetlenie przejść dla pieszych.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
„Minimalizacja występowania na terenie powiatu kozienickiego wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF&r...
Ciekawy pojedynek sparingowy czeka w sobotę piłkarzy Energii Kozienice. Zmierzą się oni z czwartoligową L...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na czas ferii zimowych oferował szeroki wachlarz możliwośc...
Być w domu, zdać się na swoją samodzielność, ale czuć się bezpieczniej – tak mogą żyć seniorzy na M...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook