Dzisiaj jest piątek, 16 listopada 2018 r., 320 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Redaktor i burmistrz znowu spotkali się na sali rozpraw. Sąd nakazał sprostowanie
Dodał: MariuszBasaj, 21-09-2017 14:07, odsłon: 4425
Ilustracja przykładowa. fot. pixabay
Ilustracja przykładowa. fot. pixabay

Sąd Okręgowy w Radomiu 13 września wydał wyrok, na mocy którego wydawca Tygodnika OKO będzie musiał opublikować w swoim czasopiśmie sprostowanie burmistrza Tomasza Śmietanki w sprawie działek przy ul. Warszawskiej. To nie pierwszy raz, kiedy publikacje tygodnika odbijają się echem w sali rozpraw.

Sprawa dotyczy publikacji z maja 2017 roku, poświęconych zagospodarowaniu terenu w centrum miasta i związanych z nim bezpośrednio działek przy ul. Warszawskiej. W dwóch tekstach, z kolejnych wydań czasopisma, radny Martin Bożek zarzucał burmistrzowi m.in. "Kpiny z prawa. Zakulisowe rozmowy. Szastanie publicznym groszem". Temat w drugim z numerów poruszał również redaktor naczelny i wydawca czasopisma.

 

Sprawa trafiła do sądu z powództwa Tomasza Śmietanki oraz Gminy Kozienice. W środę 13 września Sąd Okręgowy w Radomiu wydał nieprawomocny wyrok w tej sprawie i nakazał redaktorowi naczelnemu publikację sprostowania, w którym czytamy m.in. Nieprawdą jest, że umówiłem się w "sprawie skupu działek". Nie zawierałem ani formalnej, ani nieformalnej umowy z kimkolwiek w sprawie działek przy ul. Warszawskiej. Nie miałem też żadnego formalnego ani nieformalnego wpływu na kupno działek. (...) Nieprawdziwa jest sugestia, że "odniosę korzyść" ze sprzedaży działek. (...) Nieprawdziwe są liczby 12,9 oraz 5 mln za sprzedaż działki. Nieprawdą jest, że kpię z prawa, szastam publicznymi pieniędzmi i prowadzę zakulisowe rozmowy. Działań takich nie podejmuję ani ja, ani - w moim imieniu lub Gminy - inne osoby, które objęły stanowiska w lokalnym samorządzie.

 

Pełny tekst sprostowania TUTAJ (klik).

 

"Po prostu kłamstwo"

 

Wyrok sądu skomentował burmistrz Tomasz Śmietanka. - Nie oczekuję i nie wnosiłem w żaden sposób o to, aby karać finansowo wydawcę czasopisma lub o to, aby mnie przepraszał. Chcę tylko rzetelnego sprostowania kłamstw, które pojawiły się na łamach Tygodnika OKO. Tym bardziej, że dotyczą osoby, która nie żyje od kilkunastu miesięcy i nie ma możliwości obrony swojego dobrego imienia. Tak poważne zarzuty i oszczerstwa nie mogły pozostać bez odpowiedzi - komentuje Tomasz Śmietanka.

 

Nie pierwszy raz

 

To nie pierwszy raz, kiedy publikacje tego czasopisma mają swój oddźwięk w sądzie. W ubiegłym roku - na mocy ugody sądowej - wydawca i redaktor naczelny Tygodnika OKO musiał przepraszać za naruszenie dóbr osobistych Gminy Kozienice oraz burmistrza Tomasza Śmietanki, a także musiał przekazać ustaloną kwotę na cele społeczne. Wówczas sprawa dotyczyła dwóch publikacji z maja i czerwca 2015 roku, poświęconych kwestii zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Kozienice, które pojawiły się w tym czasopiśmie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. PSP im. BCh w Ursynowie
W miniona niedzielę połączeni radosnym świętowaniem Niepodległej Polski mieszkańcy Ursynowa i okolicznych...
fot. archiwum
Zgodnie z postanowieniem komisarza wyborczego w Radomiu w przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze sesje ra...
Fot. Biblioteka Kozienice
W środę 14 listopada w Filii nr1 Biblioteki Publicznej odbyła się lekcja edukacyjna „Zielone oblicz...
Fot. KPP Kozienice
Zbliżająca się zima i związane z nią niskie temperatury, stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdr...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook