Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020 r., 59 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Budowa mostu na Wiśle. Kozienice chcą włączyć się do programu rządowego
Dodał: KamZap, 18-03-2019 12:54, odsłon: 2889
źródło: Facebook
źródło: Facebook

W poniedziałek 18 marca w starostwie powiatowym w Garwolinie odbyło się kolejne spotkanie w sprawie budowy mostu na Wiśle w okolicach Świerży Górnych, w których uczestniczyli przedstawiciele Gminy Kozienice i powiatu kozienickiego. Samorządy  wyraziły chęć współpracy i złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów.

W spotkaniu brali udział m.in. burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski razem ze swoim zastępcą Mirosławem Pułkowskim, przedstawiciele powiatu kozienickiego: wicestarosta Józef Grzegorz Małaśnicki, sekretarz Jarosław Chlewicki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marcin Łopuszański, a także starosta garwoliński Mirosław Walicki z zastępcą oraz wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski.

Jak powiedział nam burmistrz Kozienic, wszystkie samorządy są zainteresowane współpracą i złożeniem wniosku o dofinansowanie w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów. Termin złożenia wniosku upływa 29 marca.

Ogromne przedsięwzięcie

W styczniu chęć udziału w tym projekcie wyraził również urząd marszałkowski województwa Mazowieckiego. Koszt budowy mostu może wynieść nawet miliard złotych, dlatego jedynie współpraca wszystkich pięciu zainteresowanych samorządów tj.: gmin Kozienice i Maciejowice, starostwa garwolińskiego i kozienickiego oraz urzędu marszałkowskiego dają szanse na realizację projektu.

Rządowy Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej - Mosty dla Regionów przewiduje maksymalne dofinansowanie w wysokości 80 %  kosztów inwestycji. Nawet przy takiej pomocy ze strony władz centralnych suma, o której mówimy wciąż jest ogromna. Z tego powodu gminy i powiaty odpowiedzialne byłyby za sporządzenie dokumentacji, która może kosztować nawet 30 milionów złotych, z kolei urząd marszałkowski uczestniczyłby w kosztach budowy i późniejszej eksploatacji z uwagi na to, że przez Wisłę musiałaby przebiegać droga rangi wojewódzkiej. Póki co nie ma jednak ostatecznego potwierdzenia udziału województwa mazowieckiego w budowie.

Liderem przedsięwzięcia będzie powiat garwoliński, ponieważ na jego terenie drogi dojazdowe są dłuższe. Skompletowanie dokumentacji to czas 3-4 lat, a sama budowa mostu 2 lub 3 lata.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
A co z elektrownią? Nikt od nich nie jest wymieniony, ciekawe czy nie może się włączyć czy nie chce. A za most trzymam kciuki.
18-03-2019, 17:55:56
+ 1
0
odpowiedz
Co tu ma elektrownia do gadania. to jest zakład Z.O.O zależny w całości od Poznania. A przez Poznań, Wisła nie płynie...
19-03-2019, 06:37:20
+ 5
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Ubiegający się o drugą kadencję prezydent Andrzej Duda odwiedził dzisiaj (28 lutego) Kozienice. Prezydent...
Prezydenta RP Andrzej Duda z wizytą w Kozienicach. Spotkanie z mieszkańcami odbywa się w Hali Sportowej K...
fot.Enea
Enea Wytwarzanie zaprasza do Domu Wypoczynkowego „Świetlik” położonego w przepięknej nadmorsk...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek przed budynkiem Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach odbyła się prezentacja sz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook