Dzisiaj jest piątek, 05 czerwca 2020 r., 157 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
REMAX Sp. z o.o.
(ZDJĘCIA) Pełne gwiazd zakończenie lata. Tłumy na Dniu Energetyka
Dodał: MariuszBasaj, 06-09-2015 08:20, odsłon: 15128
fot. (tytułowe / galeria) Anna Federowicz
fot. (tytułowe / galeria) Anna Federowicz

Koncerty Oddziału Zamkniętego i Piaska, występy Marcina Dańca i Kabaretu Moralnego Niepokoju, a nawet pokaz Zespołu Akrobacyjnego ''Orlik'' - program tegorocznego ''Dnia Energetyka - Pożegnania Lata'' wypełniony był po brzegi najlepszymi atrakcjami. Kozienicka publiczność, jak zawsze, dała radę, a w sobotę zapełnił się nie tylko amfiteatr, ale praktycznie cały ośrodek KCRiS-u.

- Cieszę się, że mogę być tu razem z wami w dniu waszego święta - mówiła Anna Popek, znana prezenterka telewizyjna, która w sobotę poprowadziła kozienicką imprezę. - Co prawda, dzień energetyka wypada 14 sierpnia, ale tutaj już od ponad 40 lat organizowane są piękne zakończenia lata - dodała.

 

Jeszcze przed startem koncertów, najlepsze życzenia zarówno obecnym, jak i byłym pracownikom elektrowni oraz współpracownikom fabryki prądu złożyli m.in. burmistrz Tomasz Śmietanka i Leszek Ruszczyk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

 

Z kolei Piotr Janicki, wiceprezes Enei Wytwarzanie poruszył kwestię budowy nowego bloku w Świerżach Górnych. - Inwestycja jest gotowa w 64%, teraz wchodzi w kluczową fazę. Za rok, przy okazji kolejnej edycji Dnia Energetyka, chciałbym powiedzieć, że blok nr 11 osiągnął gotowość do rozruchu - powiedział.

 

 - Życzę energetykom, ale i wielu innym Polakom, aby w końcu rozwiązał się problem na linii zakłady energetyczne - górnictwo. Mamy ogromne zasoby czarnego złota, korzystajmy z tego - mówił Tomasz Śmietanka. Na fot. w towarzystwie Sławomira Krenczyka i Marty Michalskiej-Wilk.

 

Plejada gwiazd

 

Kilkanaście minut po godz. 16:00, scenę opanowali artyści. Organizatorzy dobrali wykonawców w taki sposób, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie - zresztą rotację widzów dało się zauważyć. Niektórzy przyjechali specjalnie na kabaret, inni ciągnęli - nawet po kilkadziesiąt kilometrów - na Oddział Zamknięty.

 

- Kozieniczaniunie, ja sobie ten występ bardzo dobrze zapamiętam. Rzadko dostaję takie brawka na imprezach, gdzie publika nie płaci za bilety - żartował Marcin Daniec, który wystąpił jako pierwszy. Satyryk z Krakowa  w sobotę kilkukrotnie pojechał po bandzie, porywając publikę do wspólnej zabwy. Szczególnie do gustu przypadł nam skecz o piosenkach na czekanie.

 

 

Około godz. 17:20 byliśmy świadkami niespotykanego w Kozienicach widowiska. Niebo nad amfiteatrem wypełniły bowiem radomskie samoloty. Piloci z  Zespołu Akrobacyjnego ''Orlik'', który na co dzień stacjonuje na Sadkowie, dali kapitalny pokaz.

 

 

Zespół Fair Play ze Szczecina zabrał publiczność w muzyczną podróż po największych hitach wszechczasów.  Aż chce się ''It's a heartache'' Bonnie Tyler!

 

- O i to jest prezent! - odgrywał rolę jubilata Robert Górski. Kabaret Moralnego Niepokoju, mimo że w nieco zmienionym składzie, bawił w najlepsze. Kozieniczanie zobaczyli m.in. skecz o urodzinach, o odrabianiu lekcji z ojcem i dziadkiem czy o spotkaniu ''wczorajszych'' leśników z ekologami. 

 

 

Oddział Zamkniety to prawdziwa legenda polskiej muzyki rockowej. W tym roku, po wielu latach przerwy, do formacji powrócił Jarosław Wajk, zastępując Cezarego Zybałę-Strzeleckiego. Trzeba przyznać, w Kozienicach dał czadu!

 

 

Gwiazdą wieczoru był Andrzej ''Piasek'' Piaseczny, a w amfiteatrze usłyszeliśmy takie kawałki, jak: ''Budzikom śmierć'', ''Rysowane Tobie'', ''Chodź, przytul, przebacz'' czy ''Pogodniej (złoty środek)''.

 

To wyjątkowo upalne lato kozieniczanie pożegnali efektownym pokazem fajerwerków.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Pomimo jednego zespołu jaki był interesujący to reszta gwiazd..., cóż wiele daje do życzenia. Air Show i Pokaz sztucznych ogni byly najlepsze.
06-09-2015, 09:14:57
+ 5
- 2
odpowiedz
na kabaretach płakałem, może dlatego, że nie oglądam skeczy w telewizji :)
06-09-2015, 09:17:33
+ 2
0
odpowiedz
Oglądam, stąd też moje "niezainteresowanie" kabaretami, bo ileż można to samo oglądać i słuchać w koło ;)
06-09-2015, 10:42:19
+ 2
0
odpowiedz
p.s.
Dobrze gdyby w przyszłości władze Gminy, Powiatu, Elektrowni oraz inne firmy dogadały się i poszli śladami Radomia, tym co organizują "Spotkajmy się na Żeromskiego" Przez całe wakacje na ul. Żeromskiego koncerty - kabarety, zespoły różnego gatunku. Co tydzień jedna gwiazda w Amfiteatrze. Przez caly sezon coś by się działo a ponadto może więcej byłoby zadowolonych ludzi.
06-09-2015, 10:46:51
+ 3
0
odpowiedz
do stiv. Czy pod każdym artykułem musi byc Twój komentarz?
11-09-2015, 09:09:27
+ 2
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu serdecznie zapraszamy od piątku, 12 ...
Wczoraj w ramach ogólnopolskiej akcji „ prędkość” kozieniccy policjanci czuwali nad be...
Fot. CKA
Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka dobiegła ...
Fot. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach
„Z zielonym liceum pomagasz, ratujesz - zwierzęta adoptujesz”, a także „Z zieloną aptec...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook