Dzisiaj jest wtorek, 22 stycznia 2019 r., 22 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Piękny jubileusz Biblioteki Publicznej Gminy Gniewoszów. Od 70 lat promuje czytelnictwo w społeczności lokalnej
Dodał: KamZap, 12-12-2017 14:52, odsłon: 1452
fot. UG Gniewoszów
fot. UG Gniewoszów

Oficjalne obchody jubileuszu miały miejsce w czwartek 30 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie. Wzięło w nim udział wielu działaczy lokalnych, przedstawicieli władz samorządowych i instytucji, byli pracownicy biblioteki i oczywiście sami czytelnicy.

Wśród przybyłych na uroczystości gości byli m.in.: Elżbieta Stąpór dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice, Władze Samorządowe Gminy Gniewoszów na czele z Wójtem Marcinem Szymonem Gacem, przedstawiciele Rady Powiatu Kozienickiego, emerytowana dyrektor Janina Kuśmierczyk, dyrektorzy szkół z terenu gminy, nauczyciele, bibliotekarze z partnerskich bibliotek, najwierniejsi czytelnicy biblioteki i mieszkańcy.

 

Szczególną grupę stanowiły osoby kierujące gniewoszowską biblioteką w minionych latach, reprezentujący trzy pokolenia kierowników Biblioteki Publicznej w Gniewoszowie m.in. Roman Rybicki.

 

Uroczystość rozpoczęła kierownik biblioteki Paula Stępień od powitania gości. Następnie chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych, którzy zapisali się w historii Biblioteki Publicznej w Gniewoszowie. Później zgromadzeni goście mogli wysłuchać historii biblioteki, którą pomagała przygotować Pani Stanisława Bachanek.

 

Ta uroczystość była również okazją do wyróżnienia osób związanych i zasłużonych dla Biblioteki w Gniewoszowie. Czytelnikom z najdłuższym stażem przyznano statuetki za systematyczność i wierność w czytelnictwie; przedstawiciele bibliotek nadrzędnych, Wójt oraz radni Gminy Gniewoszów otrzymali kwiaty i podziękowania za współpracę, a byli kierownicy biblioteki zostali odznaczeni medalami za pracę i trud włożony w promocję czytelnictwa.

 

Z okazji jubileuszu biblioteki dzieci z IV klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie pod opieką Marty Słyk przygotowały program artystyczny zachęcający do wypożyczania i czytania książek.

W programie uroczystości znalazł się również Koncert Jubileuszowy w wykonaniu: Michała Pastuszaka i Martyny Kozłowskiej z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie.

 

70-lecie biblioteki to także doskonała okazja do podsumowania jej dotychczasowej działalności. Była wystawa zdjęć i dokumentów dotyczących historii tej placówki oraz wspomnienia bibliotekarzy.

 

Nie zabrakło również życzeń dla jubilatki, listów gratulacyjnych i symbolicznych upominków od przybyłych gości. Zwieńczeniem spotkania był wspólny toast i tort.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski
Burmistrz Kozienic, wójtowie powiatu kozienickiego, przedstawiciele sejmiku województwa maz...
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
7 stycznia w czasie zebrania komisji zdrowia rady powiatu kozienickiego przedstawiciele Grupy Nowy Szpita...
Fot. Enea Wytwarzanie
18 stycznia ponad 30 wolontariuszy z Enei Wytwarzanie wzięło udział w spotkaniu z Zarządem, podczas kt&oa...
W środę 23 stycznia o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Gniewoszów odbędzie się wieczornic...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook