Dzisiaj jest poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 22 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Tak w Ursynowie przeżywany był cud Bożego Narodzenia
Dodał: KamZap, 03-01-2018 16:37, odsłon: 180
fot. ZSO w Ursynowie
fot. ZSO w Ursynowie

Niepozorna szopa, prosty żłóbek. Nawet surowość tej scenerii, brak wygód i inne niedogodności nie zagłuszają cudu tej pięknej chwili, którą przeżywamy każdego roku. Takie refleksje towarzyszyły wszystkim zgromadzonym na tegorocznych jasełkach w ZSO im. BCh w Ursynowie. 

Aktorzy tegorocznych jasełek przygotowali niezwykłe przedstawienie. Każda jego chwila przynosiła wyjątkowe przeżycia, od nostalgii i smutku nad trudnymi warunkami z jakim przyszło się zmierzyć młodym rodzicom, aż po radość szczęśliwego narodzenia. Aktorzy postarali się też wprowadzić w znaną nam wszystkim historie elementy współczesnego świata, jak na przykład obecność ochroniarzy Jezusa, którymi okazali się niepozorni pasterze, niesamowita postać Jagny, czyli polskiej góralki na dworze Heroda, oraz brawurowo zagranych postaci diabła i jego maleńkich synów uczących się pracy tatusia, wszystko to niejednokrotnie doprowadzało do szczerego uśmiechu na ustach widowni. Opiekunami przedstawienia były: Dorota Kapciak, Justyna Janeczek i Konrad Wolski.

 

Na uwagę zasługiwała również oprawa muzyczna. W czasie występu do wspólnego kolędowania zapraszały widzów przepiękne anioły. Kiedy nastał już cud narodzenia Pana, przyszedł czas na połamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia, wręczenie dyplomów dla najaktywniejszych uczestników akcji ratowania głowaczowskich pomników oraz przekazanie na ręce dyrektor Marzeny Rusinek Betlejemskiego Światła Pokoju od harcerzy. Na koniec wszyscy przybyli zasiedli do wigilijnego stołu przygotowanego przez pracowników szkoły i rodziców.

 

Wśród przybyłych do Betlejemskiej stajenki znaleźli się: proboszcz parafii p.w. Św. Bartłomieja w Brzózie Krzysztof Katana, wójt Józef Grzegorz Małaśnickim i jego zastępca  Krzysztof Postek, sołtys wsi Ursynów Teresa Mąkosa, Agata Starzyk Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci”, Agnieszka Woźniak- dyrektor PSP w Cecylówce-Brzózkiej, przedstawiciele Komitetu Społecznego „Nasze Dziedzictwo” działającego na rzecz ratowania zapomnianych i zniszczonych pomników oraz rodzice, pracownicy i uczniowie szkoły. Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. archiwum
Przestępczość w kategorii oszustw na szkodę osób starszych wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie...
fot. archiwum
Dzisiaj kozienicka drogówka od wczesnych godzin rannych prowadzi akcję „Trzeźwość w przewozi...
fot. Kamil Zapora
Ponad 50 drużyn, blisko 130 rozegranych meczy, kilkaset zawodników i strzelonych bramek i wielkie ...
ilustracja przykładowa, źródło: pixabay.com
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kozienicach – Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej poszukuje...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook