Dzisiaj jest wtorek, 14 lipca 2020 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
Super Dzień Energetyka - Pożegnanie Lata 2019
Dodał: DL, 10-09-2019 09:35, odsłon: 333
Fot. Enea Wytwarzanie
Fot. Enea Wytwarzanie

Kilkadziesiąt atrakcji, kilkanaście godzin zabawy i kilkanaście tysięcy uczestników, a na koniec występy Kasi Kowalskiej oraz Krzysztofa Cugowskiego. To był prawdziwie energetyczny Dzień Energetyka -Pożegnanie Lata w Kozienicach.

Sobota rozpoczęła się w Kozienicach od przemarszu ulicami miasta Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Furioso”, która zapowiedziała główne atrakcje Dnia Energetyka. Potem wszystko działo się już nad jeziorem, na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Dzieciaki szalały na placach zabaw i dmuchańcach, brały również udział w licznych konkursach i animacjach. Oblegane były symulatory jazdy motocyklami i bolidami, a amatorzy mocniejszych wrażeń obracali się w symulatorze dachowania. W strefie bezpieczeństwa swoje stoiska miały też policja, straż pożarna i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. W strefie sportu siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom grali z młodymi adeptami tego sportu, młodzi adepci piłki nożnej zaś sprawdzali swoje umiejętności w szkółce piłkarskiej Legii. Zupełnie innymi umiejętnościami musieli się wykazać miłośnicy przyrody biorący udział w konkursach organizowanych przez Kozienicki Park Krajobrazowy i Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne. A na tych, którzy odwiedzali stoisko dotyczące segregowania odpadów czekała woda gazowana prosto z saturatora.

 

Miłośnicy historii mieli okazję spotkać się z Kozienickim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych, poznać publikacje IPN,    a także brać udział w różnych aktywnościach przygotowanych przez Przystanek Historii IPN – ZHR Puszcza Kozienicka.

 

Zupełnie inny wymiar miały pokazy samochodów elektrycznych Tesla, których otwierane do góry drzwi „tańczyły” w rytm muzyki i w świetlnej oprawie – to wszystko wyglądało jak sceny z filmu futurystycznego.

 

W strefie zdrowia prezentowały się Fundacja Energia-Działanie z Kozienic, Stowarzyszenie Kobiet „Z potrzeby serca” oraz Stowarzyszenie Amazonki z Warszawy w zakresie profilaktyki raka piersi, dietetyk Anna Gałązkiewicz oraz  Słuchmed Kozienice.

 

 W tym czasie Scena Wspomnień gościła około 800 emerytowanych pracowników Elektrowni, którym dziękował Marcin Łukasiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw pracowniczych. Były też dedykowane emerytom gorące, cygańskie rytmy i doskonała zabawa.  

 

Zwycięzcą dwudniowego Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie został Leon Uliasz, który w finale pokonał Konrada Pawelca.

 

Po godzinie 15 na scenie pokazany został spektakl „Gra” w wykonaniu teatru dziecięcego „Maska”, o oprawę muzyczną zatroszczyły się dodatkowo zespoły muzyczne z Kozienic, Magda Anders – finalistka programu TVN „Mam Talent”, która zaśpiewała największe hity Amy Winehouse i Dominika Kobiałka, uczestniczka IV edycji programu „The Voice of Poland”.

 

W części oficjalnej za pośrednictwem telemostu możliwe było w Kozienicach obejrzenie wystąpień Mirosława Kowalika, prezesa Grupy Enea i Lecha Żaka, prezesa Enei Połaniec, następnie Poznań i Połaniec obejrzały wystąpienia Antoniego Józwowicza, prezesa Enei Wytwarzanie oraz ministra Marka Suskiego, szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, który odczytał specjalny list premiera Mateusza Morawieckiego. Część oficjalną zakończyły przemówienia Piotra Kozłowskiego, burmistrza Kozienic, a  także europosła i byłego wicemarszałka Senatu Adama Bielana, który reprezentował marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

 

Dzień Energetyka stał się też okazją do wręczenia na scenie 30 pracownikom spółek Enea Wytwarzanie, Enea Logistyka oraz Enea Centrum odznaczenia „Zasłużony dla Grupy Kapitałowej Enea”, przekazania prezentów podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie w ramach akcji Tornister Pełen Uśmiechów, jak również prezentacji Zielonego Oblicza Elektrowni Kozienice przez Jacka Tabora, prezesa Mazowiecko-Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

 

Potem na scenie królowali już Kasia Kowalska, a później Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. To były prawdziwie energetyczne występy z podsumowaniem w postaci pokazu sztucznych ogni.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Rodzina jubilatki
Niecodzienny jubileusz obchodziła Pani Helena Wójcik z Garbatki-Letnisko. Czcigodna Jubilatka 11 l...
Fot. archiwum
Po upływie 10 miesięcy od momentu wyboru rady jednostki samorządu terytorialnego mieszkańcy mogą złożyć w...
Fot. UM Kozienice
Każdy, kto pozytywnie postrzega gminę Kozienice i identyfikuje się z nią, ma możliwość zamontowania na sw...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Jeśli szukasz miejsca, które warto odwiedzić i choć na chwilę uciec od wielkomiejskiego zgiełku, t...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook