Dzisiaj jest poniedziałek, 06 lipca 2020 r., 188 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
(Zdjęcia) Występy gwiazd, pokazy laserowe, sztuczne ognie i wiele innych atrakcji. Zobacz jak wyglądał Dzień Energetyka!
Dodał: KamZap, 02-09-2018 12:35, odsłon: 5160
Fot. Kamil Zapora/ A©Arpass
Fot. Kamil Zapora/ A©Arpass

To był dzień pełen energii. Wczoraj na terenie ośrodka nad Jeziorem Kozienickim wiele się działo w związku z obchodami Dnia Energetyka i Pożegnaniem Lata 2018. Od rana na wszystkich czekało tam mnóstwo atrakcji, jednak amfiteatr wypełnił się po brzegi dopiero wieczorem. To wtedy na scenie występ dali: Robert Janowski z zespołem, Tetiana Galistyna i grupa IRA. Zwieńczeniem imprezy był pokaz laserowy i sztuczne ognie. Impreza została zorganizowana przez Eneę Wytwarzanie i Gminę Kozienice.

Obchody Dnia Energetyka rozpoczęły się od VI Energetycznej Dychy, czyli 10-kilometrowego biegu, który na stałe wpisał się w sportowy kalendarz miasta. Więcej o jego przebiegu i zwycięzcach pisaliśmy TUTAJ.

Od rana również na terenie ośrodka działało wiele różnych stref tematycznych, a także plac zabaw dla dzieci.

O godzinie 15.30 na scenie amfiteatru program dla dzieci ”Piosenki piratów z zakola Wisły” zaprezentowali zespół Klang, po którym widzowie zobaczyli także zespół ze Szkoły Muzycznej z Kozienic, a o godzinie 17:00 Arka Kłusowskiego – finalistę show muzycznego „The Voice of Poland”.

 

Przed godziną 18 nad jezioro zajechała parada motocykli z działającego również w Elektrowni Kozienickiego Stowarzyszenia Jednośladów „Hussar”.


50 lat Elektrowni

 

O godzinie 18 miało miejsce oficjalne otwarcie imprezy. Jan Mazurkiewicz wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. korporacyjnych przywitał przybyłych gości w tym Marka Suskiego – szefa gabinetu politycznego premiera RP, Adama Bielana – marszałka senatu RP, Jakuba Kowalskiego – szefa kancelarii senatu i Mirosława Kowalika – prezesa Enei S.A. Następnie Marek Suski odczytał list premiera skierowany do pracowników Elektrowni „Kozienice”, naszego miasta i regionu. Premier podkreślił ważną rolę Elektrowni jaką odgrywa ona dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Podziękował wszystkim, którzy swoją ciężką pracą i profesjonalizmem budują sukces tej Elektrowni. Później głos zabrali pozostali goście oraz gospodarz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka.

W części oficjalnej miało także miejsce przyznanie odznaczeń dla zasłużonych dla energetyki i Elektrowni „Kozienice”.

 

 Z takimi gośćmi pożegnanie lata, aż tak nie boli

 

Po części oficjalnej prowadzący Marta Kielczyk i Sławomir Siezieniewski przeprowadzili krótki konkurs dla publiczności z nagrodami, po którym na scenie zapanowali Robert Janowski i jego zespół. Robert Janowski jest znany przede wszystkim jak prowadzący teleturniej „Jaka to melodia”, lecz nie możemy zapominać o tym, że to także: piosenkarz, kompozytor, aktor i poeta. Do Kozienic przyjechał z dwoma innymi wokalistami: Magdaleną Tul i Williamem Prestigiacomo. W czasie koncertu usłyszeliśmy hity takich polskich zespołów i artystów jak: Breakout, Oddział Zamknięty, De Mono, Edyta Górniak czy Maryla Rodowicz. Nie zabrakło też przebojów zza granicy. Za niezwykle emocjonujący występ publiczność nagrodziła Roberta i jego zespół gromkimi brawami.

 


W sobotę w Kozienicach publiczność dosłownie śpiewała razem z Robertem Janowskim.


W przerwie między pojawieniem się kolejnej gwiazdy tegorocznego Dnia Energetyka na scenie miało miejsce podsumowanie kilku akcji organizowanych przez Eneę Wytwarzanie. Pierwsza z nich to „Plecak pełen uśmiechu”, w którą zaangażowani byli wolontariusze Enei. Polegała ona na kompletowaniu wyprawek szkolnych dla podopiecznych domów dziecka w Kozienicach i Pacanowie. Wczoraj miało miejsce symboliczne przekazanie plecaków na ręce dyrektor placówki socjalizacyjnej "PANDA" w Kozienicach Zofii Karaś i kilkorga dzieci.

 


Dzięki wolontariuszom Enei Wytwarzanie dzieci m.in. z kozienickiej „Pandy” wrócą do szkoły z nowymi przyborami.

Jeszcze przed wejściem na scenę kolejnej gwiazdy wieczoru miało miejsce rozdanie nagród dla uczestników VI Energetycznej Dychy.

Następnie swoją sztuką malowania na piasku oczarowała wszystkich Tetiana Galistyna. Artystkę tę możemy kojarzyć z 6. edycji polskiego „Mam talent”, którą wygrała. Na ekranie mogliśmy oglądać motywy związane z Elektrownią utworzone z tysięcy ziarenek piasku, które Tetiana tworzyła na żywo, płynnie przechodząc z jednych w drugie.

 


Solidna dawka dobrego rocka!

Później przyszedł w końcu czas na koncert legendarnego zespołu z Radomia - IRA. To była porządna dawka mocnego rockowego brzmienia. Nie zabrakło największych hitów takich jak „Jest parę chwil”, „Ona jest ze snu”, „Mój dom”, czy „Mocny”, ale także takich numerów jak… „Smells Like Teen Spirit” Nirvany. IRA grała głośno, ale kozienickiej publiczności wcale to nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie, domagała się bisów, które otrzymała. Na dokładkę Artur Gadowski z zespołem wykonali m.in. "Bierz mnie" i "Shocking blue".

 

 

W czasie koncertu IRY kozienicki amfiteatr wypełniony był po brzegi.


Zwieńczeniem tego dnia było wizualne show, najpierw w postaci pokazu laserowego Visual Sensation, a później sztucznych ogni.

 


Różnokolorowe wiązki laserów przemieszczające się wśród specjalnie rozpylonej sztucznej mgły robiły niesamowite wrażenie.

 


Na koniec tradycyjnie kozienicki amfiteatr rozświetliły sztuczne ognie.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Wywalili go z "Jaka to melodia" to teraz będzie chodził po Kozienicach i podśpiewywał ludziom - może w czwartek go na targu ujrzymy z akordeonem ? Kto wie...
02-09-2018, 16:52:44
+ 2
- 5
odpowiedz
- Na 50 lecie elektrowni spodziewałem się lepszego show niŻ był. Było jak było pewnie za sprawą późno organizowanych przetargów na tą imprezę, gdzie nawet czytając wymagania co do gwiazdy wieczoru podśmiewałem się gdy czytałem wymienione gwiazdy które by miały wystąpić 3 miesiące przed imprezą.
Dobrą gwiazdę zamówić i dobry kabaret to minimum pół roku (ale i to mało) przed imprezą a nie trzy. Nie pamiętam kiedy ostatni raz na pożegnaniu lata nie było kabaretu, wiem, że jedna impreza prowadzona przez dziennikarkę Paulinę Chylewską i Piotra Bałtroczyka, było coś, że nie przyjechał kabaret, ale wtedy sam "mistrz" Bałtroczyk był przygotowany na tą chwilę.
- Cóż, należy mi tylko życzyć wszystkiego naj...z okazji 50 lecia istnienia firmy i oby jak najmniej takich sytuacji.
02-09-2018, 18:54:35
+ 3
- 1
odpowiedz
A co to za szarpanina byla z panem Janowskim?
03-09-2018, 08:05:16
+ 1
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot.Urząd Gminy Garbatka - Letnisko
Od 3 lipca nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska na terenie Gminnego Ośrodka Wypocz...
Fot. Facebook - Policja Kozienice
Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewni...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności szpital w Kozienicach realizuje obecnie świadczen...
Fot. Facebook - Kortez
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook