Dzisiaj jest sobota, 04 kwietnia 2020 r., 95 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Półkolonie w Stanach zakończone
Dodał: DL, 15-07-2019 11:16, odsłon: 938
Fot. PSP Stanisławice
Fot. PSP Stanisławice

W PSP Stanisławice trwały półkolonie dla dzieci i młodzieży, które stwarzały   uczestnikom możliwość ciekawego i aktywnego spędzenia czasu wolnego w okresie wakacji. Odbywały się one od 1 do 12 lipca 2019 r. Półkolonie sfinansowane zostały w pełni ze środków Funduszu Sołeckiego. Uczestniczyło w nich 60 uczniów, którzy byli podzieleni na 4 grupy.

Uczniowie  mogli poznać  baśniową  krainę i przenieść się na chwilę do różnych fantastycznych  światów, zwiedzając Magiczne Ogrody. Mieli  też okazję poszukać legendarnych  ziarenek prawdy, krocząc szerokim gościńcem do Królewskich Źródeł. Uczestnicy półkolonii okazali się  wytrwałymi piechurami, przemierzyli bowiem wiele leśnych ścieżek w Puszczy Kozienickiej i nie tylko, bo odwiedzili  również Arboretum w Marculach, które znajduje się  w Puszczy Iłżeckiej.

 

Wszystkim dzieciom bardzo podobała się wizyta w Edukacyjnej Zagrodzie Pszczelarskiej w Mieścisku, gdzie mogli  obserwować życie  w pszczelej rodzinie, dowiedzieli się, jak pszczoły wytwarzają miód, pyłek, wosk czy też propolis oraz jakie właściwości posiadają produkty pszczele.

 

W czasie półkolonii  odbywały się nie tylko przyrodnicze wędrówki,  ale także i historyczne. Uczestnicy szukali śladów życia w dawnych czasach wśród murów starych zamków w Czersku i  w Iłży.  Poszukiwania te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niektórzy szukali  jeszcze poetyckiego natchnienia, siedząc  długo na kamieniu w Czarnolesie, w czasie zwiedzania Muzeum Jana Kochanowskiego w tej miejscowości.

 

Uczniowie bardzo ładnie się integrowali grając w różne gry sportowe, rozwiązując zagadki umysłowe, czy pływając i  bawiąc się na basenie. Ten czas minął wszystkim bardzo szybko, bo każdy dzień był  pełen wrażeń , wypełniony dużą aktywnością, a dzieciom zawsze towarzyszył dobry humor. Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy opisujące zdobyte umiejętności oraz skromne upominki. Wszyscy uczestnicy rozstali się po zgodnym okrzyku „Do zobaczenia za rok”

 

Źródło: PSP Stanisławice

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. www.gniewoszow.pl
Jak poinformował Urząd Gminy w Gniewoszowie, od dnia 7 kwietnia zostanie przywrócony handel na tar...
W piątek 3 kwietnia po godzinie 14 na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego Lasy Państwowe wprowadził...
Fot. Kozienice24
3 kwietnia za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kozienicach Zakłady Mleczarskie „Obory” w...
W czwartek, 2 kwietnia, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne info...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook