Dzisiaj jest sobota, 04 kwietnia 2020 r., 95 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
SamOnline
Masz talent? Pokaż go! Enea rusza z Akademią Talentów
Dodał: MariuszBasaj, 06-10-2017 13:01, odsłon: 3163
fot. Mariusz Basaj
fot. Mariusz Basaj

Stypendia w wysokości 3 tys. zł dla uczniów i granty dla szkół w wysokości 10 tys. zł czekają na uczestników programu Akademia Talentów Fundacji Enea i Enei S.A.. Trzeba się jednak śpieszyć, bo czasu na zgłoszenia jest mało, a liczba stypendiów jest ograniczona!

W piątek w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbyła się konferencja prasowa poświęcona programowi. Wzięli w niej udział m.in. prezes Fundacji Enea Sławomir Krenczyk, wiceprezes Enei Wytwarzanie Jan Mazurkiewicz, burmistrz Tomasz Śmietanka, wiceburmistrz Małgorzata Bebelska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Robert Boryczka, a także nauczyciele, dyrektorzy szkół, samorządowcy, uczniowie. Spotkanie poprowadził rzecznik Enei Wytwarzanie Piotr Kutkowski. Miłym akcentem były też występy lokalnych talentów artystycznych: młodych muzyków Samuela Ćwieka i Kacpra Molendy.

 

O założeniach programu stypendialno-grantowego opowiadał Sławomir Krenczyk. - Chcemy jako Fundacja Enea i Grupa Enea wspomóc rodziców, nauczycieli, bliskich utalentowanych dzieci i dlatego uruchomiliśmy I edycję Akademii Talentów, która składa się z dwóch podstawowych części: stypendialnej i grantowej. W tej pierwszej chcemy wyłowić, nagrodzić, a także zachęcić do dalszej pracy do 24 młodych ludzi z całego terenu działania grupy Enea (...) Druga część programu skierowana jest do ambitnych szkół, które wykażą się najciekawszymi, najbardziej innowacyjnymi programami edukacyjnymi - opowiadał prezes fundacji.

 

Dwa etapy, duża konkurencja

 

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od klasy V) i gimnazjalistów oraz szkół podstawowych i gimnazjów z terenu działania grupy Enea. Nie jest to cały kraj, ale dość rozległy teren: Poznań, Białystok, Bogdanka, Połaniec czy Kozienice z Południowym Mazowszem.

 

Zgłoszenia do Akademii przyjmowane są w trzech kategoriach: Sport, Nauka, Sztuka tylko do 15 października 2017 r., więc zostało nieco ponad tydzień. O możliwość przedłużenia tego terminu, zapytaliśmy podczas konferencji.

 

- W przypadku części stypendialnej chodzi o udokumentowanie osiągnięć młodego człowieka, wystarczy tylko ich udokumentowanie i zgłoszenie formularza. Jeśli chodzi o szkoły, to oczekujemy stosunkowo rozbudowanych, ale nie całkowicie szczegółowego projektu edukacyjnego. Jeśli będą dobrze przemyślane kierunki działania, to na tym etapie to powinno wystarczyć - odparł Krenczyk. Na razie nie chciał zdradzić, czy i ile zgłoszeń z naszego regionu trafiło już do programu. Przyznał natomiast, że bardzo na to liczy.

 

Sam konkurs jest dwuetapowy. Do kolejnego poziomu przejdzie 36 uczniów i 30 szkół, wybranych przez jury. Finaliści będą mieli do przygotowania zadanie konkursowe, czyli prezentację która przedstawi w jaki sposób stypendium wesprze ich rozwój (uczniowie) lub jak będzie wyglądał projekt edukacyjny (szkoły).

 

Wybór najlepszych propozycji przypadnie komisji konkursowej oraz internautom. Ostatecznie w styczniu stypendium trafi do maksymalnie 24 uczniów, a grant do 9 szkół. Konkurencja jest zatem bardzo duża. Więcej na temat projektu można znaleźć TUTAJ.

 

Kozienice wspierają talenty

 

Podczas piątkowej konferencji głos zabierali również m.in. burmistrz Tomasz Śmietanka i dyrektor Robert Boryczka, którzy podkreślili iż Gmina Kozienice od lat prowadzi program stypendialny dla zdolnych uczniów.

 

- Inicjatywa Enei doskonale wpisuje się w to, co Gmina Kozienice robi od dawna. Bardzo się cieszymy, że będziemy nawzajem się motywować. To już ponad 10 lat stypendiów naukowych, które otrzymują nasze dzieci i młodzież, studenci pierwszego roku z budżetu gminy Kozienice. (...) Każda inicjatywa promująca młode talenty jest bezcenna - mówił Tomasz Śmietanka, po czym zwrócił się do obecnych uczniów: - Wy jesteście elitą naszej gminy i jesteście tymi, którzy mogą sięgnąć po te stypendia. Poprzeczka jest ustawiona bardzo wysoko, ale gmina Kozienice zawsze równa w górę i rywalizuje z najlepszymi.

 

- Gmina Kozienice przeznacza obecnie 150 tys. zł na stypendia i jest to kwota wzrastająca, podobnie jak liczba stypendiów, które są przyznawane uczniom. 10 lat temu stypendia były na poziomie 30 osób, dziś jest ich około 90 - dodał dyrektor Robert Boryczka.

    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. www.gniewoszow.pl
Jak poinformował Urząd Gminy w Gniewoszowie, od dnia 7 kwietnia zostanie przywrócony handel na tar...
W piątek 3 kwietnia po godzinie 14 na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego Lasy Państwowe wprowadził...
Fot. Kozienice24
3 kwietnia za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kozienicach Zakłady Mleczarskie „Obory” w...
W czwartek, 2 kwietnia, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne info...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook