Dzisiaj jest czwartek, 18 października 2018 r., 291 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI

 

Jest nowy ranking Perspektyw. Kozienickie licea wciąż poza pierwszą 500
Dodał: KamZap, 11-01-2018 16:05, odsłon: 1294
fot. archiwum
fot. archiwum

Ukazał się nowy, prestiżowy ranking szkół opracowywany przez miesięcznik Perspektywy. Niestety kozienickie licea wciąż znajdują się poza pierwszą 500 najlepszych liceów w kraju. Nie znalazły się one również w gronie szkół olimpijskich. Brązową Szkołą dalej pozostaje natomiast technikum "Zespołu".

TOMASZ STANISŁAW TRELA

Już po raz dwudziesty miesięcznik Perspektywy opublikował prestiżowy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Każdego roku czasopismo publikuję listę 500 najlepszych liceów i 300 techników w kraju, przyznając im tytuły Złotych, Srebrnych i Brązowych szkół.

 

Na wyniki rankingu składają się w częściach procentowych sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników brane są też pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych.

 

Słabe wyniki liceów

 

W tegorocznym rankingu po raz kolejny słabo wypadły kozienickie licea. II LO przy Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich już drugi raz z rzędu znalazło się poza najlepszą 500, choć wcześniej klasyfikowane było wśród krajowej czołówki z tytułem Brązowej Szkoły - w 2016 roku zajęło 475 miejsce.

 

Obie szkoły wypadły też gorzej w perspektywie województwa mazowieckiego. Rok temu II LO mało 100. miejsce, a I LO - 117. W tym roku zajęły kolejno 117 i 137 lokaty.

 

Z kolei mazowiecka czołówka należy do szkół warszawskich. Wysoko plasuje się też radomski Kochanowski - 6 w województwie i 12 w kraju (tu wzrost z 12 miejsca). Z innych szkół w regionie warto wspomnieć m.in. Liceum im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, które od dwóch lat wspina się w rankingu krajowym z 423 miejsce w 2016 na 390 w tym roku. W rankingu mazowieckim spadło natomiast o pięć miejsc w stosunku do roku poprzedniego.

 

Bez olimpiad, z przeciętnymi maturami

 

Drugi rok z rzędu żadna z kozienickich szkół nie została też zaklasyfikowana w rankingu maturalnym, gdzie liczone były tylko wyniki egzaminów dojrzałości ani w rankingu szkół olimpijskich.

 

Jeśli chodzi o Ziemię Radomską, to tu ponownie najlepiej wypada Kochanowski, zajmując 20 miejsce w rankingu liceów maturalnych i 8 wśród szkół olimpijskich w kraju. Dodatkowo w tym roku ta placówka została wyróżniona 10 miejscem w rankingu XX-lecia.

 

Technikum dalej Brązowe

 

Zespół Szkół nr 1 dalej może jednak szczycić się swoim technikum, które kolejny rok z rzędu uzyskało status Brązowej Szkoły. Tym razem kozienicka szkoła uzyskała 266 miejsce w kraju i 30 na Mazowszu. Rok temu miała 244 miejsce, jeszcze wcześniej zaś 242 i 288. Jeśli chodzi o nasze województwo, to "Zespół" utrzymał się na poziomie sprzed, ale dalej jest drugą szkołą na Ziemi Radomskiej - po radomskim technikum w ZSE (7 w województwie, 51 w kraju).

 

Jeśli chodzi o sąsiadów z Pionek, to CKZiU im. Marii Curie-Skłodowskiej zajęło 24. miejsce na Mazowszu ze znakiem jakości srebrnej szkoły i pojawiło się w rankingu ogólnopolskim na miejscu 200. Z kolei zwoleńskie ZSRT był 72. w województwie i poza pierwszą 300 w kraju.

 

Kozienickie technikum nie zostało też uwzględnione wśród najlepszych szkół olimpijskich oraz szkół z najlepszymi wynikami matur.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
Droga przez targowicę, monitoring miejski, most na Wiśle i transport publiczny na terenie gminy. Te i wie...
Umowę na dofinansowanie projektu podpisali Jarosław Pawlik i Rafał Rajkowski. Fot. Kamil Zapora
W czwartek 18 października w kozienickim szpitalu miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie projekt...
kadr z filmu
W tym tygodniu w Kinie KDK zobaczymy, aż pięć filmów w tym jedną premierę ogólnopolską. Dla...
W środę 17 października w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego kandydat na burmistrza Robert ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook