Dzisiaj jest poniedziałek, 30 marca 2020 r., 90 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
SamOnline
Jest nowy ranking Perspektyw. Kozienickie licea wciąż poza pierwszą 500
Dodał: KamZap, 11-01-2018 16:05, odsłon: 1790
fot. archiwum
fot. archiwum

Ukazał się nowy, prestiżowy ranking szkół opracowywany przez miesięcznik Perspektywy. Niestety kozienickie licea wciąż znajdują się poza pierwszą 500 najlepszych liceów w kraju. Nie znalazły się one również w gronie szkół olimpijskich. Brązową Szkołą dalej pozostaje natomiast technikum "Zespołu".

Już po raz dwudziesty miesięcznik Perspektywy opublikował prestiżowy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Każdego roku czasopismo publikuję listę 500 najlepszych liceów i 300 techników w kraju, przyznając im tytuły Złotych, Srebrnych i Brązowych szkół.

 

Na wyniki rankingu składają się w częściach procentowych sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników brane są też pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych.

 

Słabe wyniki liceów

 

W tegorocznym rankingu po raz kolejny słabo wypadły kozienickie licea. II LO przy Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich już drugi raz z rzędu znalazło się poza najlepszą 500, choć wcześniej klasyfikowane było wśród krajowej czołówki z tytułem Brązowej Szkoły - w 2016 roku zajęło 475 miejsce.

 

Obie szkoły wypadły też gorzej w perspektywie województwa mazowieckiego. Rok temu II LO mało 100. miejsce, a I LO - 117. W tym roku zajęły kolejno 117 i 137 lokaty.

 

Z kolei mazowiecka czołówka należy do szkół warszawskich. Wysoko plasuje się też radomski Kochanowski - 6 w województwie i 12 w kraju (tu wzrost z 12 miejsca). Z innych szkół w regionie warto wspomnieć m.in. Liceum im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, które od dwóch lat wspina się w rankingu krajowym z 423 miejsce w 2016 na 390 w tym roku. W rankingu mazowieckim spadło natomiast o pięć miejsc w stosunku do roku poprzedniego.

 

Bez olimpiad, z przeciętnymi maturami

 

Drugi rok z rzędu żadna z kozienickich szkół nie została też zaklasyfikowana w rankingu maturalnym, gdzie liczone były tylko wyniki egzaminów dojrzałości ani w rankingu szkół olimpijskich.

 

Jeśli chodzi o Ziemię Radomską, to tu ponownie najlepiej wypada Kochanowski, zajmując 20 miejsce w rankingu liceów maturalnych i 8 wśród szkół olimpijskich w kraju. Dodatkowo w tym roku ta placówka została wyróżniona 10 miejscem w rankingu XX-lecia.

 

Technikum dalej Brązowe

 

Zespół Szkół nr 1 dalej może jednak szczycić się swoim technikum, które kolejny rok z rzędu uzyskało status Brązowej Szkoły. Tym razem kozienicka szkoła uzyskała 266 miejsce w kraju i 30 na Mazowszu. Rok temu miała 244 miejsce, jeszcze wcześniej zaś 242 i 288. Jeśli chodzi o nasze województwo, to "Zespół" utrzymał się na poziomie sprzed, ale dalej jest drugą szkołą na Ziemi Radomskiej - po radomskim technikum w ZSE (7 w województwie, 51 w kraju).

 

Jeśli chodzi o sąsiadów z Pionek, to CKZiU im. Marii Curie-Skłodowskiej zajęło 24. miejsce na Mazowszu ze znakiem jakości srebrnej szkoły i pojawiło się w rankingu ogólnopolskim na miejscu 200. Z kolei zwoleńskie ZSRT był 72. w województwie i poza pierwszą 300 w kraju.

 

Kozienickie technikum nie zostało też uwzględnione wśród najlepszych szkół olimpijskich oraz szkół z najlepszymi wynikami matur.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.KKS
Epidemia koronawirusa położyła praktycznie wszystkie rozgrywki sportowe w naszym kraju. Niestety, z powod...
Polski Związek Piłki Nożnej opracował pakiet pomoc dla klubów. W sumie ponad 116 milionów z...
Enea Wytwarzanie, Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca” oraz Stowarzyszenie „Grabowianie&rd...
fot.ilustracja/pixabay.com
W całej Polsce wpłynęło już 18,4 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek od p...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook