Dzisiaj jest sobota, 04 kwietnia 2020 r., 95 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) W podzięce za codzienną pracę. Dzień Edukacji Narodowej PSP 4
Dodał: MariuszBasaj, 14-10-2017 09:02, odsłon: 4214
fot. Przemysław Nowak / PSP 4
fot. Przemysław Nowak / PSP 4

W piątek, w wielu szkołach w całej Polsce uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, który przypada 14 października. Nie inaczej było w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Kozienicach. Święto było okazją do wielu podziękowań i gratulacji, a także wręczenia nagród oraz ślubowania nowych uczniów placówki.

Z kart historii

 

Dzień Edukacji Narodowej - popularnie zwany Dniem Nauczyciela- jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Ten wyjątkowy dzień dla polskiej edukacji ustanowiono 27 kwietnia 1972r. na mocy ustawy: Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą DZIEŃ NAUCZYCIELA, następnie w 1982r. zmieniono na DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego uchwałą Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773r.

 

Podniosła uroczystość

 

W PSP 4 ten dzień obchodzono w podniosły sposób.. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym dyrektor Tomasz Trela złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Życzył im kolejnych sukcesów i osiągnięć w pracy pedagogiczno-wychowawczej.

 

Niewątpliwie bardzo miłą chwilą było wręczenie Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły. Nagrody otrzymali: wicedyrektor Urszula Szerszeń, Dorota Stępień, Jowita Madej, Magdalena Prygiel, Alicja Kucharska, Iwona Świątkowska, Grzegorz Kocyk, Sebastian Kotlarek, Przemysław Nowak, Bogusława Zwolska, Aneta Giętka, Renata Kopyt i Janusz Włodarczyk.

 

Głos zabrała również przedstawicielka Rady Rodziców Renata Wołos, która w imieniu wszystkich rodziców oraz własnym, nauczycielom oraz całemu personelowi szkoły złożyła najlepsze życzenia zdrowia, wytrwałości i pomyślności oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu.

 

Następnie głos zabrała Przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Julia Górka. W imieniu wszystkich uczniów podziękowała nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wysiłek, jaki wkładają w swoją codzienną pracę.

 


W piątek wręczono Nagrody Dyrektora.

 

Ślubowali nowi uczniowie

 

Ważną częścią uroczystości było odebranie przez dyrektora Tomasza Trelę symbolicznego ślubowania klasy pierwszej, klas czwartych i siódmych jako uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach. Głos zabrał przedstawiciel klas siódmych Piotr Stępień, a następnie odbyło się pasowanie przedstawicieli klas I, IV i VII.

 

W części artystycznej uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali się w krótkim programie, który wzbudził gromkie brawa, a uczniowie klas czwartych pokazali swoje umiejętności aktorskie w "Bajce o znudzonej królewnie".

 

Program artystyczny zakończył się piosenką "Dziękujemy wam - Wacura Sisters", którą zaśpiewała Klaudia Kurowska, a w chórku wspierały ją Wiktoria Dziosa, Lena Grabska, Izabela Kulesza i Oliwia Wołos z klas 2e i 2f gimnazjum.

 

Na zakończenie uroczystości głos zabrał ponownie dyrektor Tomasz Trela, który podziękował wszystkim występującym młodym artystom i życzył im wielu sukcesów w przyszłości.

 


Pasowanie to wielkie przeżycie dla najmłodszych uczniów.

 


Uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny. Było pięknie.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. www.gniewoszow.pl
Jak poinformował Urząd Gminy w Gniewoszowie, od dnia 7 kwietnia zostanie przywrócony handel na tar...
W piątek 3 kwietnia po godzinie 14 na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego Lasy Państwowe wprowadził...
Fot. Kozienice24
3 kwietnia za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kozienicach Zakłady Mleczarskie „Obory” w...
W czwartek, 2 kwietnia, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne info...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook