Dzisiaj jest sobota, 06 czerwca 2020 r., 158 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
REMAX Sp. z o.o.
(Zdjęcia) Tak w PSP w Ryczywole obchodzono 100 - lecie odzyskania niepodległości
Dodał: KamZap, 09-11-2018 19:45, odsłon: 1721
Fot. PSP Ryczywół
Fot. PSP Ryczywół

9 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. chor. Jana Szymańskiego w Ryczywole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to jednocześnie okazja do podsumowania dużego projektu szkolnego, w ramach którego uczniowie brali udział w szeregu różnych, ciekawych inicjatyw.

Rozpoczęciem akademii było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn wykonano dokładnie o godzinie 1111, w ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  „Rekord dla Niepodległej”.

Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny „Dla Niepodległej” i dokonali podsumowania projektu szkolnego: „Historia lokalna tworzy historię narodową. Bohater narodowy - Józef Piłsudski i bohater lokalny - chorąży Jan Szymański”. W ramach tego projektu uczniowie pod opieką nauczycieli podejmowali szereg działań związanych z patronem szkoły - chorążym Janem Szymańskim i marszałkiem Józefem Piłsudskim oraz wydarzeniami, w których bohaterowie ci uczestniczyli.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III w ubiegłym roku szkolnym wykonali prace plastyczne inspirowane losami bohaterów. 6 czerwca PSP w Ryczywole zorganizowała Plener Nadwiślański pt. „Krajobrazy Niepodległej”. Wśród nagrodzonych była uczennica szkoły w Ryczywole Zuzanna Słomska.

Uczniowie klas VI-VII podczas zajęć komputerowych przygotowali prezentacje multimedialne na ten temat. Odbywały się rajdy do Żytkowic i Studzianek Pancernych upamiętniające 100. rocznicę niepodległości, w których uczniowie licznie uczestniczyli.

Młodzież uczyła się także pieśni patriotycznych. W marcu ukazał się numer specjalny szkolnego czasopisma „Kleks” w całości poświęcony realizacji tego projektu.

4 czerwca odbył się rajd pieszy uczniów klas I-VII do miejsc pamięci narodowej w okolicy szkoły. W ramach zajęć świetlicowych i lekcji plastyki uczniowie wykonywali biało-czerwone kotyliony, którymi byli udekorowani podczas uroczystości.

W czasie uroczystej akademii 9 listopada szkoła gościła starszego chorążego sztabowego, Mirosława Dudka, z Koła nr 17 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Dęblinie, Przedstawiciela Sołectwa w Ryczywole, pana Leszka Matuszewskiego, oraz emerytowanych pracowników szkoły i licznie przybyłych rodziców.

Natomiast uczniów Dyrektor Marianna Fusiek, podziękowała nauczycielom za ogromny wkład pracy włożony w realizację projektu. Natomiast uczniów nagrodziła za piękne prace plastyczne, prezentacje komputerowe i zdjęcia miejsc pamięci narodowych. Wręczyła również Puchary Dyrektora Szkoły za zwycięstwo w biegach niepodległościowych.

 

Zaproszeni goście otrzymali na pamiątkę specjalne wydanie czasopisma „Kleks” poświęcone Niepodległej.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Park linowy w Kozienicach stał się faktem! W dniu dzisiejszym o godzinie 11 dokonano oficjalnego otwarcia...
Akcja GaszynChallenge trwa od zaledwie dwóch tygodni. Zbiórka na rzecz Wojtusia Howisa, kt&...
Fot. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu serdecznie zapraszamy od piątku, 12 ...
Wczoraj w ramach ogólnopolskiej akcji „ prędkość” kozieniccy policjanci czuwali nad be...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook