Dzisiaj jest piątek, 05 czerwca 2020 r., 157 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
(Zdjęcia) Pierwszaki z PSP 1 już po ślubowaniu. Dostali też odblaskowe wyprawki
Dodał: MariuszBasaj, 20-10-2017 12:50, odsłon: 4435
fot. Mariusz Basaj
fot. Mariusz Basaj

To był ważny dzień dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach, a zwłaszcza dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców. W piątek maluchy złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów placówki. Tuż po akademii wzięły udział w prelekcji o bezpieczeństwie na drodze i otrzymały odblaski od przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

Uroczysta akademia rozpoczęła się o godz. 10:00 w małej sali gimnastycznej. Wszystkich przybyłych przywitała dyrektor szkoły Maria Sampolińska. - To ważna uroczystość dla całej szkoły - podkreślała. Przy takim święcie nie mogło zabraknąć licznie przybyłych gości, a zwłaszcza rodziców i dziadków maluchów. Obecni byli także Dyrektor Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Robert Boryczka, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Dariusz Piątek czy radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak.

 

Bohaterami piątkowych uroczystości byli oczywiście pierwszoklasiści z klas IA, IB, IC, których wychowawcami są kolejno: Lidia Szymańska, Anna Wróbel oraz Wiesława Gola. Maluchy przygotowały na ten dzień szereg wierszyków i piosenek, które pokazali swoim bliskim i kolegom ze starszych klas. Był też "test" na znajomość symboli narodowych, a także zasad bezpieczeństwa w szkole czy w drodze do niej. Zaraz po nim uczniowie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektor Marię Sampolińską i wicedyrektor Danutę Jakóbiak. Otrzymali też upominki - książeczki ufundowane przez Radę Rodziców oraz legitymacje szkolne.

 

Nie zabrakło wielu ciepłych słów i gratulacji od przybyłych gości. - W murach tej szkoły spędzicie więcej lat niż obecnie macie. Po latach będzie miło wracać wspomnieniami do tego miejsca, będziecie chcieli spotykać się z ludźmi, których tu właśnie poznajecie - mówił Robert Boryczka, dodając: - Życzę wam wielu sukcesów (...) Żebyście mogli kiedyś powiedzieć, że wynieśliście stąd wiedzę, która w życiu dorosłym pozwoli wam spełnić wasze oczekiwania.

 


Pasowanie na ucznia przy użyciu tradycyjnego ołówka to dla maluchów wielkie emocje.

 


Frekwencja dopisała. Rodzice i dziadkowie przyszli podziwiać swoich najbliższych.

 

Ważna lekcja nie tylko dla uczniów

 

Zaraz po zakończeniu akademii uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze. Samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z WORD-ami prowadzi kampanię "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". W ramach akcji maluchy i ich rodzice mogli zapoznać się z ciekawym filmem edukacyjnym, była też pełna treści prezentacja oraz pytania do najmłodszych.

 

Dyrektor radomskiego WORD-u Dariusz Piątek podkreślał fakt, że dzieci iż mają odblaski, bardzo rzadko je noszą. - Niestety często traktowane są jako gadżet - mówił. Apelował też do rodziców o używanie fotelików samochodowych do transportu swoich pociech.

 

Na zakończenie goście wręczyli wszystkim pierwszoklasistom specjalne wyprawki, czyli komplety różnego rodzaju odblasków.

 


Dariusz Piątek zadawał pytania pierwszakom na tematy związane z bezpieczeństwem.

 

Wszystkie pierwszaki otrzymały zestawy odblasków. 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. CKA
Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka dobiegła ...
Fot. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach
„Z zielonym liceum pomagasz, ratujesz - zwierzęta adoptujesz”, a także „Z zieloną aptec...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Ozonator, dwie maski do obsługi ozonatora, miernik natężenia ozonu trafiły do Oddziału Zakaźnego Szpitala...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje na temat statysty...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook