Dzisiaj jest poniedziałek, 23 września 2019 r., 266 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Kosztowniak
(Zdjęcia) Dzień Edukacji Narodowej w I LO. Nauczycielki z odznaczeniami ministra
Dodał: MariuszBasaj, 17-10-2017 08:32, odsłon: 4150
fot. I LO
fot. I LO

W piątek 13 października, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Miłym akcentem była informacja, że trzy nauczycielki szkoły, w tym dyrektor Ewa Malec zostały odznaczone Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

W akademii udział wzięli uczniowie szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji oraz zaproszeni goście, m.in. Janusz Patkowski – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kozienicach i nauczyciele – emeryci. Na wstępie głos zabrała dyrektor Ewa Malec, która odniosła się do historii tego święta, a także do wciąż zmieniającej się rzeczywistości polskiego szkolnictwa. Podkreśliła, iż praca nauczycieli to nie tylko powołanie, ale i nieustający wysiłek i zaangażowanie. Przekazując zebranym pedagogom życzenia, przedstawiła „dekalog” niezbędnych umiejętności i cech, którymi winien dysponować nauczyciel.

 

Następnie zostały wręczone nagrody Starosty oraz Dyrektora Szkoły nauczycielom oraz pracownikom administracji za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w pracę. Zebrani nauczyciele, goście i uczniowie zostali poinformowani, że wśród pedagogów liceum są wyróżnieni Medalem Komisji Edukacji Narodowej przyznawanym przez Ministra Edukacji Narodowej – są to dyrektor Ewa Malec oraz Alicja Wieczorek i Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek.

 

Po oficjalnej części uroczystości głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który wraz z życzeniami przekazał na ręce pani bukiet kwiatów. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, czyli koncert dedykowany wszystkim pracownikom szkoły. Wiersze, piosenki i utwory muzyczne w refleksyjny i zabawny sposób odniosły się do pracy nauczycieli i zwieńczyły ten uroczysty dzień. Cześć artystyczną, pod opieką Justyny Kwaśnik i Michała Jaworskiego, przygotowali uczniowie z klas: IIa, IIb, Ia, IIIa.

 

I LO, red.

 

 


Wręczenie medali odbyło się w poniedziałek 16 października w Szkole Muzycznej w Radomiu. Nauczycielki I LO im. Stefana Czarnieckiego jako jedyne z powiatu kozienickiego odebrały w poniedziałek te wyróżnienia.    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Energetyczna Dycha z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Była to już siódma edycja...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Długość przeprawy wraz z drogami dojazdowymi będzie wynosić około 1,5 kilometra. Szacowany koszt inwestyc...
Biblioteka Publiczna zaprasza 26 września o godzinie 11 do Mediateki na otwarcie wystawy o Sue Ryder,...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook