Dzisiaj jest wtorek, 31 marca 2020 r., 91 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
"Pierwszaki" z Ryczywołu najlepsze w powiecie kozienickim
Dodał: DL, 13-01-2020 09:38, odsłon: 913
Fot. PSP w Ryczywole
Fot. PSP w Ryczywole
Rozstrzygnięty został powiatowy etap akcji "Pierwszaki" organizowanej przez redakcję Echo Dnia. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej imienia chorążego Jana Szymańskiego w Ryczywole okazali się najlepsi w powiecie kozienickim.

Klasa pierwsza w szkole podstawowej w Ryczywole liczy osiem osób: pięć dziewczynek i trzech chłopców. Są bardzo zintegrowaną grupą, która chętnie sobie pomaga. Ich wychowaczynią jest Agnieszka Miżejewska.

 

- Dzieci znają się już od przedszkola, dlatego też mają ze sobą bardzo dobry kontakt. Bardzo fajnie radzą sobie w szkole, bardzo przyjemnie mi się z nimi współpracuje. Rodzice również wykazują dużą chęć pomocy, włączają się w życie klasy, pomagają przy organizacji różnych imprez - mówi Agnieszka Miżejewska, wychowawczyni klasy.

Zdolna klasa

Miżejewska nie ukrywa, że jej klasa jest bardzo zdolna i dobrze radzi sobie w szkole. - Na razie nie mają większych trudności, nie potrzebują również dodatkowych zajęć. Na pewno dużym plusem klasy jest fakt, że dzieci bardzo dobrze opanowały technikę czytania w zerówce i teraz praktycznie nie mają już z tym większego problemu. Znają wszystkie litery, czytają dłuższe i krótsze teksty. Na lekcji również nie sprawiają problemów wychowawczych, chcą się uczyć, więc zapowiadają się bardzo dobrze - tłumaczy wychowawczyni.

 

Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród rodziców, ale również i innych pracowników szkoły. Walka o zwycięstwo trwała praktycznie do samego końca.

 

- Mobilizacja była bardzo duża. Mimo, że była przerwa świąteczna to do samego końca byłam z rodzicami "na łączach" i oddawaliśmy głosy. Rodzice również bardzo zainteresowali się całym głosowaniem i chętnie oddawali głosy. Głosowali nie tylko sami, ale również prosili o pomoc swoją rodzinę czy też znajomych - wyjaśnia Miżejewska.

 

Oprócz zwycięstwa w etapie powiatowym, pierwsza klasa z Publicznej Szkoły Podstawowej imienia chorążego Jana Szymańskiego w Ryczywole uplasowała się na trzecim miejscu w regionie radomskim. Wyprzedziły ją jedynie dwie klasy pierwsze ze szkół w Grójcu.

 

- Sukces bardzo cieszy, ponieważ w porównaniu do innych szkół powiatowych czy z regionu radomskiego nasz oddział jest bardzo mały. To niewątpliwie bardzo duże wyróżnienie nie tylko dla nas, ale również całej szkoły - mówi Miżejewska.

Dzieci również przeznaczały pieniądze

Do głosowania włączyły się również dzieci, które bacznie śledziły całą akcję. - Niektóre z nich mówiły, że przeznaczyły otrzymane pieniądze na głosowanie. To bardzo budujące, że sama społeczność uczniowska bardzo się zaangażowała i do samego końca walczyła o zajęcie pierwszego miejsca - wyjaśnia Miżejewska.

 

Zdaniem wychowawczyni klasy, takie akcje jak "Pierwszaki" są bardzo ważne dla lokalnej społeczności uczniowskiej. - Uważam, że takie akcje są potrzebne i powinny być organizowane w kolejnych latach. To bez wątpienia integruje zespół klasowy oraz rodziców. Są atrakcyjne nagrody, które na pewno się przydadzą i będą dobrze wykorzystane - mówi Miżejewska.

 

Źródło: Echo Dnia

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.KKS
Epidemia koronawirusa położyła praktycznie wszystkie rozgrywki sportowe w naszym kraju. Niestety, z powod...
Polski Związek Piłki Nożnej opracował pakiet pomoc dla klubów. W sumie ponad 116 milionów z...
Enea Wytwarzanie, Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca” oraz Stowarzyszenie „Grabowianie&rd...
fot.ilustracja/pixabay.com
W całej Polsce wpłynęło już 18,4 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek od p...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook