Dzisiaj jest sobota, 06 czerwca 2020 r., 158 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
(FOTORELACJA) Kozienicka „Trójka” – trzecim tegorocznym jubilatem. PSP nr 3 świętowało dzisiaj swoje 45-lecie.
Dodał: KamZap, 12-10-2018 17:24, odsłon: 4346
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego zalicza się do grona kozienickich szkół, które w tym roku obchodzą swoje ważne jubileusze. Dwa tygodnie temu świętowaliśmy 100 lat I LO, tydzień temu 100 lat szkoły w Brzeźnicy, natomiast dzisiaj braliśmy udział w obchodach 45-lecie PSP nr 3. Na uroczystość przybyło wielu gości, uczniowie przygotowali wiele ciekawych prezentacji, a za budynkiem szkoły odsłonięto zegar słoneczny i zakopano kapsułę czasu.

 

Obchody jubileuszu szkoły rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Świętej Rodziny, którą odprawił biskup Henryk Tomasik.


Dyrektor szkoły Krzysztof Ludwiczak osobiście podziękował biskupowi za odprawienie mszy w intencji kierowanej przez niego placówki.Po mszy jej uczestnicy przemaszerowali pod przewodnictwem Orkiestry Dętej OSP z kościoła na plac szkolny, gdzie miało wydarzyć się coś niezwykłego.


Z okazji 45-lecie PSP nr 3 za budynkiem szkoły powstał zegar słoneczny – symbol upływającego czasu. Jego uroczystego odsłonięcia dokonali: burmistrz Śmietanka, dyrektor szkoły Krzysztof Ludwiczak, przewodnicząca rady rodziców Iwona Wilk i przedstawicielka uczniów Oliwia Tylus.


Ksiądz dziekan Władysław Sarwa poświęcił i pobłogosławił zegar.


Obok zegara zakopano rzecz niezwykłą – kapsułę czasu, która ma zostać odkopana za 30 lat. Umieszczono w niej cztery najciekawsze prace z konkursu na wizję naszej ojczyzny właśnie za 30 lat.


Wiktoria Cytryniak jest autorką najlepszej pracy konkursowej. Swoją wizją Polski w przyszłości podzieliła się publicznie ze wszystkimi.


Po zakopaniu kapsuły czasu uroczystości przeniosły się do sali gimnastycznej. Na początku zobaczyliśmy tam występ dzieci upamiętniający 100-lecie polskiej niepodległości.


Po tym patriotycznym wstępie, dyrektor szkoły Krzysztof Ludwiczak podziękował wszystkim obecnym za przybycie. Wśród nich byli m.in. burmistrz Tomasz Śmietanka, wiceburmistrz Małgorzata Bebelska, starosta Andrzej Jung, wiceprzewodniczący rady miejskiej Edward Pułkowski, dyrektorzy wydziałów urzędu miejskiego, ks. dziekan Władysław Sarwa, dyrektorzy przedszkoli i szkół z terenu gminy, prezes kozienickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Małgorzata Kurzawa oraz prezes NSZZ Solidarność w Kozienicach Dorota Stępień. W imieniu kustosza Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie w uroczystościach wzięła udział także Marta Wieczorek.


Na obchody jubileuszu zostało zaproszonych wielu emerytowanych nauczycieli kozienickiej „trójki”. Każdy z nich otrzymał różę. Było to symboliczne podziękowanie za udział w tej pedagogicznej i edukacyjnej sztafecie.


45-lecie szkoły jest doskonałą okazją do podsumowań i wyróżnień. Tego dnia wielu nauczycieli otrzymało nagrody dyrektora szkoły, nagrody burmistrza oraz dyplomy uznania marszałka województwa mazowieckiego.


Ponadto Krzysztof Ludwiczak odebrał od burmistrza gminy Kozienice Tomasza Śmietanki list gratulacyjny dla wszystkich pracowników szkoły za owocną prace na rzecz młodzieży.


W czasie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, w tym burmistrz Śmietanka. Zapowiedział on, że PSP nr 3 w najbliższej przyszłości zyska nową salę gimnastyczną na miarę szkoły z 45-letnią tradycją.


Natomiast była dyrektor szkoły Janina Wierzbicka życzyła obecnej kadrze sukcesów dydaktycznych, emerytowanym nauczycielom radości z tego zasłużonego dla nich czasu, a dzieciom tego, żeby wyrosły na dobrych obywateli naszego kraju.


Na zakończenie mogliśmy obejrzeć ciekawe przedstawienie o tym jak obraz patrona szkoły, Jana Kochanowskiego zyskał moc mówienia.


Ciekawe co dzisiaj chciałby powiedzieć Jan Kochanowski uczniom szkoły, której jest patronem?


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Akcja GaszynChallenge trwa od zaledwie dwóch tygodni. Zbiórka na rzecz Wojtusia Howisa, kt&...
Fot. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu serdecznie zapraszamy od piątku, 12 ...
Wczoraj w ramach ogólnopolskiej akcji „ prędkość” kozieniccy policjanci czuwali nad be...
Fot. CKA
Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka dobiegła ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook