Dzisiaj jest sobota, 04 kwietnia 2020 r., 95 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
18-tka Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci”
Dodał: KamZap, 08-05-2018 09:09, odsłon: 2180
Fot. ZSO im. BCH w Ursynowie
Fot. ZSO im. BCH w Ursynowie

Społeczność ZSO im. BCH w Ursynowie przeżywała niedawno niezwykłe święto. Minęło bowiem już osiemnaście lat od zlikwidowania tej placówki oświatowej jako szkoły zarządzanej przez gminę  ale jednocześnie ursynowska szkoła zyskała właśnie wtedy „drugie życie”. Wspólnymi siłami mieszkańców, pracowników  oraz przede wszystkim ówczesnych rodziców uczniów zostało założone Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci”, które przejęło prowadzenie tej instytucji.

Kolejne lata, naznaczone ciężką pracą, przynosiły coraz lepsze wyniki, co zaowocowało tym, że obecnie szkoła w Ursynowie działa prężnie, a przez jej otwarte, na potrzeby uczniów,  drzwi co roku przechodzą kolejne roczniki młodych ludzi. Należy zaznaczyć, ze obecnymi uczniami szkoły jest nie tylko najmłodsze pokolenie mieszkańców Ursynowa i Stanisławowa, lecz uczy się tutaj również wielu młodych ludzi z Marianowa, Przejazdu, Cecylówki, Maciejowic a nawet Brzózy.

Te wszystkie lata intensywnej pracy członków stowarzyszenia, kolejnych jego prezesów i wszystkich pracowników szkoły zostały uczczone podczas urodzinowego festynu, na którym wspaniale bawiły się zarówno obecni uczniowie jak również zaproszeni goście. Nie brakowało wspomnień, sentymentalnych opowiadań, ale przede wszystkim uśmiechu i radości z chwili obecnej i tego co udało się osiągnąć zarówno stowarzyszeniu, jak i szkole, która jest jego najlepszą wizytówką.

Pierwsza część obchodów 18-lecia istnienia Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci” przebiegała pod hasłem „ Bawimy się i uczymy jednocześnie”. Najmłodsi uczniowie świetnie spędzili czas wspólnie z animatorkami, które organizowały ciekawe zawody sportowo-rekreacyjne, zachęcały do tanecznych zabaw i wyczarowywały niezwykły świat z baniek oraz stworów z baloników. W tym samym momencie ich starsi koledzy i koleżanki, a nawet przybyli rodzice uczestniczyli w zdobywaniu tytułu dojrzałości, poprzez rozwiązywanie różnorodnych zadań zarówno plastycznych, humanistycznych, naukowych jak równie sportowych.

Wśród kolejnych atrakcji urodzinowych nie zabrakło pasjonujących rozgrywek piłki siatkowej, w których zespół chłopców bezapelacyjnie pokonał dziewczęta. Zacięty miecz o trzecie miejsce rozegrała drużyna nauczycieli z ekipą "Mamusiek", by po wyczerpującej partii zwyciężyć ostatecznie 25 do 20. Rada Rodziców zorganizowała stoisko z hot-dogami, które cieszyły się ogromną popularnością, a w czasie kibicowania w zawodach sportowych każdy z uczestników mógł skosztować pysznej kiełbaski upieczonej na ognisku przygotowanym przez pracowników szkoły, zakupić los na stoisku szkolnej loterii, czy skorzystać z zorganizowanego przez rodziców stoiska z malowaniem paznokci.

Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek siatkarskich przybyli do nas również zapowiedziani, acz tajemniczy goście, czyli przedstawiciele Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy, którzy wzbudzili swoim "głośnym wjazdem" niemałą sensację.

 

 

Członkowie Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy, czyli tajemniczy goście urodzinowej imprezy.

 

W samo południe, tego niezwykłego  dnia, przyszedł czas na oficjalne uroczystości urodzinowe Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi "Nasze Dzieci". Przybyli goście, na czele z Józefem Grzegorzem Małaśnickim, Wójtem Gminy Głowaczów, jego zastępcą, Krzysztofem Postkiem oraz Justyną Bojarską-Siębor(odpowiedzialną za referat oświaty w Gminie Głowaczów), radnym gminy Pawłem Kołodziejem, sołtys Ursynowa Teresą Mąkosą, dyrektorką PSP w Cecylówce-Brzózkiej Agnieszką  Woźniak, komendantem miejscowej jednostki OSP Władysławem Oko oraz licznie przybyłymi rodzicami i mieszkańcami, wspólnie z obecnymi władzami Stowarzyszenia, uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły oraz członkami Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy, odśpiewali głośne "Sto lat".

Po oficjalnych przemówieniach, wręczeniu pamiątkowych dyplomów i prezentów oraz krótkiej prezentacji dotychczasowej tych ostatnich 18 lat, przyszedł czas na "najsłodszy" moment czyli degustacje pięknego i jak się okazało przepysznego tortu.

 


Jak na każdej 18-stce nie mogło zabraknąć tortu. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. www.gniewoszow.pl
Jak poinformował Urząd Gminy w Gniewoszowie, od dnia 7 kwietnia zostanie przywrócony handel na tar...
W piątek 3 kwietnia po godzinie 14 na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego Lasy Państwowe wprowadził...
Fot. Kozienice24
3 kwietnia za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kozienicach Zakłady Mleczarskie „Obory” w...
W czwartek, 2 kwietnia, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne info...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook