Dzisiaj jest sobota, 04 kwietnia 2020 r., 95 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO] XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Biesiadnej „Kozienice 2019”
Dodał: DL, 26-09-2019 17:44, odsłon: 1371
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Muzyka biesiadna królowała w czwartek 26 września w Kozienicach a wszystko za sprawą XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Biesiadnej. W imprezie udział wzięło blisko 500 osób z 33 zespołów i chórów.

Tłumnie przybyłych gości i obecne zespoły w sali koncertowo-kinowej Kozienickiego Domu Kultury przywitała Mirosława Wójcicka z zespołu „Relaks”. Ogólnopolski przegląd otworzyła zastępca burmistrza gminy Kozienice do sprawy społecznych – Dorota Stępień.

 

- Dzisiejszy przegląd piosenki biesiadnej to, aż 33 zespoły składające się łącznie z 480 osób z kilkunastu gmin i miast z całej Polski. Chciałam bardzo serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Kobiet Ziemi Kozienickiej, oraz seniorom z klubu Relaks za organizację tego przepięknego wydarzenia, oraz za to, że chcecie kultywować tradycję Polską, ale też z tego względu, że pragniecie zarażać swoją pasją i zainteresowaniem innych. Życzę państwu niezapomnianych przeżyć i wspaniałej integracji – mówiła wiceburmistrz Dorota Stępień.

 


 Mirosława Wójcicka z zespołu "Relaks" oraz wiceburmistrz Dorota Stępień i naczelnik Lucyna Domańska-Stankiewicz oficjalnie zainaugurowały XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Biesiadnej "Kozienice 2019".

 

W imieniu starosty kozienickiego Andrzeja Junga wystąpiła naczelnik Wydziału Kultury i Promocji starostwa powiatowego w Kozienicach Lucyna Domańska-Stankiewicz. – Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom za zorganizowanie już czternastego przeglądu piosenki biesiadnej. Prawie pół tysiąca pań i panów w naszych Kozienicach. Dziękujemy i życzymy bardzo udanych występów, a także zapraszamy częściej do naszego powiatu. Jesteście państwo z całej Polski, a więc mam nadzieję, że powiat kozienicki będziecie mile wspominać – mówiła Lucyna Domańska-Stankiewicz.

 

Kolejno przyszedł czas na prezentacje wokalne, aż 33 zespołów. Blisko 500 osób wystąpiło na scenie prezentując swoje niebywałe umiejętności wokalno-muzyczne. Za nim jednak to nastało wszyscy zebrani odśpiewali tradycyjny „Hymn Seniorów”.

 


"Hymn Seniorów" został odśpiewany w uroczysty sposób przez wszystkich zgromadzonych w sali koncertowo-kinowej.

 

Kozienice w tym dniu odwiedziły zespoły i chóry pochodzące między innymi z Warszawy, Lesznowoli, Ożarowa Mazowieckiego, Góry Kalwarii, Zwolenia, Wieniawy, Warki, Pionek czy Stężycy. Kozienice reprezentował Zespół „Relaks”, a powiat kozienicki „Wrzos” z Garbatki-Letniska i „Melodia” z Magnuszewa.

 


 Na scenie jako pierwszy pojawił się kozienicki zespół "Relaks:, który był organizatorem tegorocznego przeglądu piosenki biesiadnej.

 

Podczas przeglądu liczyła się tylko dobra zabawa i wspólna integracja. Wszystkie zespoły, które zaprezentowały się na scenie zostały nagrodzone pucharami, dyplomami i okolicznościowymi upominkami.

 

W XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Biesiadnej nie było przegranych. Liczyła się dobra zabawa, podczas której wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za swą obecność i występy sceniczne.

 

Organizatorami wydarzenia były Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Kozienickiej, gmina Kozienice, powiat kozienicki oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wydarzenie było współfinansowane ze środków gminy Kozienice oraz powiatu kozienickiego. Wszystkie zespoły, które wystąpiły na przeglądzie znaleźć można TUTAJ.

 


 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. www.gniewoszow.pl
Jak poinformował Urząd Gminy w Gniewoszowie, od dnia 7 kwietnia zostanie przywrócony handel na tar...
W piątek 3 kwietnia po godzinie 14 na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego Lasy Państwowe wprowadził...
Fot. Kozienice24
3 kwietnia za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kozienicach Zakłady Mleczarskie „Obory” w...
W czwartek, 2 kwietnia, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne info...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook