Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019 r., 201 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Za nami Mistrzostwa Mazowsza w sporcie pożarniczym. Rafał Zielony na podium
Dodał: KamZap, 22-06-2018 10:46, odsłon: 2486
Rafał Zielony (z lewej) to reprezentant kozienickiej komendy, który stanął na drugim miejscu podium w kategorii drabina hakowa - indywidualnie. Fot. Kamil Zapora
Rafał Zielony (z lewej) to reprezentant kozienickiej komendy, który stanął na drugim miejscu podium w kategorii drabina hakowa - indywidualnie. Fot. Kamil Zapora

W dniach 20-21 czerwca w Kozienicach odbywały się XIX Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w sporcie pożarniczym dla jednostek organizacyjnych PSP z terenu Mazowsza. Konkurencje indywidualne zdominował Dawid Kacperski ze Zwolenia. Reprezentant Kozienic tylko raz stanął na podium, a był to Rafał Zielony za „hakówkę”.

W XIX Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w sporcie pożarniczym w Kozienicach wzięło udział ponad 100 zawodników z całego Mazowsza. Reprezentowali oni 10 miast: Ostrołękę, Przysuchę, Kozienice, Zwoleń, Płońsk, Pruszków, Łosice, Sokołów Podlaski, Ciechanów i Siedlce. Znaleźli się także zawodnicy indywidualni z Warszawy, Przasnysza oraz Wyszkowa.

Pierwszego dnia zmagań strażacy próbowali się w dwóch konkurencjach indywidualnych: wspinaniu się przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni i pożarniczym torze przeszkód na 100m. Drugiego dnia natomiast uczestnicy mistrzostw zmierzyli się z konkurencjach zespołowych: sztafecie pożarniczej 4 x 100 m z przeszkodami i pożarnicze ćwiczenie bojowe. Każdy strażak mógł podjąć wszystkie cztery wyzwania.


Wyniki poszczególnych konkurencji

 

Pożarniczy tor przeszkód - indywidualnie

1. Dawid Kacperski (Zwoleń), 2. Mateusz Daniluk (Łosice), Sławomir Skibiński (Ciechanów).

Najlepszy Kozieniczanin w tej konkurencji znalazł się poza pierwszą dziesiątką. Rafał Zielony zajął 12. miejsce.

 

Pożarniczy tor przeszkód - drużynowo

1. Płońsk, 2. Siedlce, 3. Pruszków. Kozienice dopiero na miejscu 8.

 

Drabina hakowa - indywidualnie

1. Dawid Kacperski (Zwoleń, czas 14,83s) 2. Rafał Zielony (Kozienice, 15,05s), 3. Paweł Żylak (15,13s). Drugi zawodnik z Kozienic Paweł Kowalski uplasował się na 10. miejscu.

 

Drabina hakowa - zespołowo

1. Sokołów Podlaski, 2. Pruszków, 3. Siedlce. Kozienice na miejscu piątym.

 

Dwubój pożarniczy

1. Dawid Kacperski (Zwoleń), 2. Mateusz Daniluk (Łosice), 3. Paweł Żylak (Sokołów Podlaski). Rafał Zielony z Kozienic zajął piąte miejsce.

 

Sztafeta pożarnicza 4 x 100 m:

1. Siedlce, 2. Zwoleń, Sokołów Podlaski. Kozienice na miejscu 6.

 

Pożarnicze ćwiczenie bojowe

1. Płońsk, 2. Zwoleń, 3. Sokołów Podlaski. Kozienice na miejscu 5.

Po uwzględnieniu wyników wszystkich rozegranych konkurencji pierwsze miejsce, a tym samym mistrzostwo Mazowsza przypadło drużynie z Sokołowa Podlaskiego. Na drugim miejscu uplasowały się Siedlce, a na trzecim Płońsk.


Od samego początku Mistrzostwom w sporcie pożarniczym przyświeca ten sam cel. Po pierwsze utrzymanie w jak najlepszej kondycji fizycznej strażaków pozostających w czynnej służbie, a po drugie cały czas udoskonalanie swoich wyników. – Jak najlepsza sprawność fizyczna musi towarzyszyć strażakowi od samego początku jego kariery. Począwszy od testów sprawnościowych przed dostaniem się do służby i później w czasie różnego rodzaju akcji ratowniczych. W czasie tego turnieju mamy odzwierciedlenie wielu sytuacji, z którymi będzie musiał zmierzyć się każdy strażak w swojej pracy – mówił komendant powiatowy państwowej straży pożarnej st. kpt. Kamil Bieńskowski.

Nagrody najlepszym wręczali starosta kozienicki Andrzej Jung, burmistrz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka, komendant powiatowy państwowej straży pożarnej w Kozienicach st. kpt. Kamil Bieńskowski i zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Mirosław Jasztal, a także komendanci poszczególnych komend powiatowych, które brały udział w mistrzostwach.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook