Dzisiaj jest wtorek, 24 listopada 2020 r., 329 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[ZDJĘCIA] To była już siódma Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Przewozie
Dodał: DL, 17-09-2020 13:33, odsłon: 1124
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

17 września odbyła się już siódma Spartakiada Osób Niepełnosprawnych "Integracja przez aktywność" organizowana przez Stowarzyszenie „Sami Sobie" pod Honorowym Patronatem burmistrza gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego. W spartakiadze wzięli udział podpieczni stowarzyszenia, uczniowie PSP nr 3 w Kozienicach i Szkoły Podstawowej w Bogucinie.

Reklama oferta nasza w artykułach v2

Spartakiada rozpoczęła się o godzinie 11 na terenie ośrodka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przewozie. Głównym celem wydarzenia jest łamanie barier społecznych pomiędzy osobami niepełnosprawnymi, a osobami w pełni zdrowymi oraz ogólna aktywizacja osób z różnymi upośledzeniami. W programie, poza rywalizacją sportową, przewidziane są różnego rodzaju imprezy towarzyszące przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W spartakiadze wzięli udział podpieczni Stowarzyszenia "Sami Sobie", uczniowie PSP nr 3 w Kozienicach i Szkoły Podstawowej w Bogucinie.

 

- Dla uczestników spartakiady to niesamowite przeżycie, które sprzyja integracji osób niepełnosprawnych, wzbudza ducha sportowej rywalizacji. Dla tych osób sam start jest już dużym sukcesem i wszyscy uczestnicy mają poczucie, że są zwycięzcami własnych słabości. Wielu z nich czeka cały rok na ten jeden dzień, kiedy mogą się zintegrować z innymi osobami niepełnosprawnymi, być w centrum uwagi i wszystkie atrakcje przygotowane są specjalnie dla nich. To daje im poczucie, że są ważni dla innych – mówiła Marlena Sankowska, prezes Stowarzyszenia „Sami Sobie”.

 


 

Uczestnicy spartakiady rywalizowali ze sobą w różnorodnych konkurencjach. Był dart, ringo, rzuty do kosza, strzały na bramkę, rzut piłką lekarską, rzuty do wiaderka. Pojawiły się również zajęcia zumby, dzięki czemu czwartkowa spartakiada była roztańczona. Na wydarzeniu obecna była zastępca burmistrza do spraw społecznych Dorota Stępień, która zainaugurowała spartakiadę, poprzez między innymi symboliczny rzut do kosza. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach były nagrody ufundowane przez burmistrza gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego. Tego dnia jednak każdy uczestnik był wygrany i otrzymał stosowny medal.

 


Zastępca burmistrza gminy Kozienice do spraw społecznych Dorota Stępień zainaugurowała sportową rywalizację.

 

 

Marlena Sankowska - prezes Stowarzyszenia „Sami Sobie”

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook